Symbiosis V

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba arkadaşlar,

Motofan.ru üyesi |DeN| 'in Zn5 Mp'si Symbiosis'in son sürümü çıktı. Bu sürümde birçok yenilik mevcut. Kullananların yorumlarına bakılırsa eski sürümlere göre oldukça yol alınmış. Zn5'i olan herkese tavsiye ederim. Symbiosis 4.5 sürümü üzerine getirdiği yenilikleri çeviriyorum. Mp'yi Zn5 olmadığından kendim deneyemedim ve malesef çeviri google translate ile ing-rus olduğu için türkçesi saçma gelebilir. En doğru kararı yükledikten ve deneyimledikten sonra kendiniz verirsiniz. Fotoğraf kalitesine ağırlık verenler Foto sürümünü, Video kalitesine ağırlık verenler ise Video sürümünü aşağıdaki linklerden cihazının bootloader sürümüne uygun olarak indirsin.

Yeni Özellikler

- Yazılım'ın temeli eski sürümlere göre farklı ve geliştirildi.
    - Yapılan tüm optimizasyonlardan sonra tepkime tüm eski symbiosis ve diğer fw'lerden daha hızlı hale getirildi.
    - Yazılım 2 sürüme bölündü, isteyene foto kalitesi isteyene video kalitesi !
    - Symbiosis V Fotoğraf sürümü .05R yazılımında temellendirildi ve AR/ER/05R-raw kitaplıklarını değiştirme yeteneği var.
    - Symbiosis V Video sürümü ise .0DR yazılımında temellendirildi ve QVGA video kayıtta sorunsuz.
    - Foto ya da Video sürümündeki tek farklılık hangisine ağırlık veriyorsanız onda daha iyi kalitedir, diğer herşey aynı.

- Dosya yöneticisi geliştirmeleri (FM)
    Bazı dosya türlerinde pop-up pencereler :

1) 3gp, mp4 dosyaları standart mediaplayerda ya da Mplayer'da çalışıyor. (3gp'lerde ses yok)
    2) mp3, wma - dosyaları standart mediaplayerda yada olmadan (20 saniye yada 2 dakika arası durmaksızın çalıyor)
    3) txt, cfg, log uzantılı dosyaları görüntüleme ve editleme mevcut.
    4) Dosya yöneticisinden avi formatını otomatik okuma desteği.
    5) Arşiv dosyası desteği ile .tar.gz & tar.bz2,zip ve rar dosyalarını dosya yöneticisinden çalıştırabilirsiniz.

Bu özellikler, eski sürüm olan 4.5'in üzerine eklenenlerdir. Mp'nin diğer özellikleri için zn5 forumumuzdaki Symbiosis 4.5 konusunu inceleyebilirsiniz.

Nasıl flashlanır ?

- Window's Motorola USB sürücüsü olan 4.2 ya da üstünü kurun.
    - RSD Lite 4.3 ya da üzeri kullanın.
    - * Cihazınızda NoRSA bootloader mevcutsa aşağıdaki işlemleri atlayın ve direk Mp dosyasını RSD Lite ile flashlayın.
    - * Cihazınızın Bootloader sürümü 06.2A forumdan NoRSA 06.2A Bootloader'ı indirip, RSD ile flashlayın.
    - * Cihazınızın Bootloader sürümü 06.2DP ( T-mobile) ise forumdan NoRSA 06.2DP Bootloader'ı indirip, RSD ile flashlayın.
    - NoRSA bootloader işini hallettikten sonra Bootloader sürümünüze uygun olan mp dosyasını indirip, RSD Lite ile flashlayın.

NoRSA Bootloader 06.2A uyumlu sürümler :

Symbiosis V Foto
    Symbiosis V Video

NoRSA Bootloader 06.2DP uyumlu sürümler :

Symbiosis V Foto
    Symbiosis V Video

Takıldığınız bir nokta varsa sormaktan çekinmeyin.

Saygılar, Şemseddin.

Edited by Semseddin - 11/5/2010, 21:08

.
  2. El Fuego
        Like  

.

User deleted

Zn5 imiz olmadı ki? fiyatını da alınabilir seviyeye düşürmediler. şimdi bu rus mp inde foto kalitesinin yükseltildiğini söylüyor. demek ki 8-10 MP lik se veya samsung u ortadan yaracağının belgesidir.

biri bunu flaşlasın ve sonra başka forularda foto yarışmasına girsin...

diyeceğim budur

.
  3. tunahan
        Like  

.

User deleted

buyrun hemen taze ornekler :lol: not:ıkıncı resım elımı cok hızlı hareket ettırırken cekılmıstır :woot:

.
  4. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Süper bi makina bu zn5,fotolara bak :D

.
  5. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Her iki bootloader sürümü için mp'nin Foto ve Video ağırlıklı sürümleri ilk post'a eklenmiştir. :)

.
  6. metoor
        Like  

.

User deleted

fw bana bıraz yavas geldı bırde uygulamaların bazıları rusca en kotu ıngılızce olsaymıs keske

.
  7. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Bu konuda yapılan ilk paylaşımda mp'nin video sürümü vardı. İlk post'a foto sürümünü ekledim,video sürümünden daha hızlı.

.
  8. metoor
        Like  

.

User deleted

mp yı denedım guzelo hersey var ama pek hosuma gıtmedı program acmak ıskence t mobıle cıhazlarda guzel calısır 128mb ram var bızımkıler yeterlı olmuyor bence mp ler ıcın
    ben mp den zıyade mpkgbox yuklemek ısterım sadece hem tel kasmaz hem sadelıgını korur raw kamera modunu aktıf etmek ıcın hıc bır bılgı yok mp den baska

raw modunun aktıf oldugu bır orjınal fw var hangısı oldugu hakkında bılgısı olan var mı? t mobıle yazılımı olabılırmı

.
  9. Semseddin
        Like  

.

User deleted

RAW modu bu fw'nin foto sürümünde var.Şu anda kullanıyorum t-mobile zn5'de.Tweaks / Multicamera menüsünde 05R RAW kamera kitaplığını seçince aktifleşiyor. 06.2A cihazlardaki yavaşlığı swap dosyası oluşturarak giderebilirsin. Orjinal olup RAW modu olan tek fw 0FR ama mühendislik fw'si olduğu için çok eksiği ve hatası var.İstersen paylaşayım,kendin denemiş olursun.

Sadece mpkgbox için pinkmod mp'sini kullanabilirsin.

.
  10. metoor
        Like  

.

User deleted

freedoom mp sını yukledım sımdı hızı super hosumada gıttı yıllardır motoro kullanıyorum mu mp lerle ılgılı sonunda bu sıte yı buldum bıde mp yapabılsek super olucak

.
  11. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Freedom çok dandik :) Gene kullan birde Silence dene, foruma yeni attım.

.
  12. metoor
        Like  

.

User deleted

dandık derken nasıl eksıklıkler mı var

.
  13. Semseddin
        Like  

.

User deleted

evet birçok bug ve eksiği var,kullandıkça deneyimlersin. :)

.
  14. Alaminok
        Like  

.

User deleted

bugs-speciellt pċ foto och video -
    likhet är-
    i kameraläge, auto timer för 10 sek fungerar inte

.
  15. Semseddin
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Alaminok @ 18/5/2010, 21:51)
    bugs-speciellt pċ foto och video -
    likhet är-
    i kameraläge, auto timer för 10 sek fungerar inte

What's that language ? If you want to join the forum in local language, use Turkish in google translate :D

.
15 replies since 24/4/2010, 21:09   245 views
  Share  
.