Milestone restart/alarm/resim çözümü ve Bootloader dosyaları

Bootloader consumer replacer / upgrade

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba arkadaşlar,

Milestone cihazlarını Android 2.01 'den Android 2.1 'e güncelleyenlerin ortak derdi olan, bootloop (restart sorunu) ve çekilen fotoğrafların silinme sorununa çözümü aşağıda paylaşıyoruz.

* Öncelikle cihazınızın Avrupa Milestone olduğundan emin olun, çünkü bu yöntem Telus (Kanada) Milestone için değildir.
    * Cihazınızda mevcut bootloader sürümü en az 90.73 sürümü olmalı, nereden öğrenirim diyenler şuraya baksın.
    * RSD Lite 4.6 ile aşağıdan indireceğiniz 90.78 bootloader dosyasını flashlayın.

*Bootloader flashladıktan sonra aşağıdaki Hong Kong (Son sürüm) Firmware flashlıyoruz

Android 2.1 02.34.3 Rom Hong Kong [Türkçe]

Milestone Bootloader Consumer Replacer dosyaları

90.73
    90.74
    90.78

Not : Bootloader sürümünü 90.78 yapanların, daha eski sürümleri flashlamamasını tavsiye ederim.

Edited by Semseddin - 16/8/2012, 18:31

.
  2. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Sinan teşekkürler paylaşım için fakat buda çözüm olmuyor maalesef :( şimdilik iki sorun var restart ve alarm geç çalma sorunu devam ediyor ama resimler silinmiyor bu bile bir artı tabiki :) ben yine 2.0 versiyonu kullanmalarını tavsiye ediyorum arkadaslara.Benim için bu sorunlar önemsiz diyenler ise 2.1 devam edebilirler :thumb_yello.gif:

.
  3. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Yabancı birkaç arkadaş olumlu sonuç aldığını söylemişti ama... Genede denemeye değer.

Önce bootlader 90.78 'e güncelleyin,sonra 2.1 rom atmayı deneyin.

.
  4. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Anlaşıldı tamam :thumb_yello.gif: ben tam tersini yapmıştım :D

.
  5. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Gene olmadıysa cihazda bir yöntem daha buldum.

.
  6. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Bootloader 90.78 ve Hong kong Firmware yüklenerek sorun düzelmiştir.Denenmiş ve sonuç başarılı olmuştur :biggrin2.gif: Reboot sorunu ve resimlerin silinmesi vb.sorunlar ortadan kalkmıştır.Teşekkürler :thumb_yello.gif:

.
  7. kenshn
        Like  

.

User deleted

Bende kurdum ve deniyorum şu anda. Çalışıp çalışmadığınız nasıl anlayacağız? Resim çektim ve bekliyorum silinecek mi silinmeyecek mi diye. Bende zaten reboot sorunu neredeyse yoktu. 2 haftadır 2 en fazla 3 defa reboot attı telefon kendine.

.
  8. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Deneyimlerini bekliyoruz Keshin. Bu rom ve Bl ile sorunlar çözüldü, en ağır örneğini Doğan kendi cihazında yaşıyordu malesef,sonunda çözdük :)

.
  9. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (kenshn @ 3/6/2010, 23:42)
    Bende kurdum ve deniyorum şu anda. Çalışıp çalışmadığınız nasıl anlayacağız? Resim çektim ve bekliyorum silinecek mi silinmeyecek mi diye. Bende zaten reboot sorunu neredeyse yoktu. 2 haftadır 2 en fazla 3 defa reboot attı telefon kendine.

kenshn hoşgeldin ,

Resim çektikten sonra makine reboot atıyorya kendi kendine ondan sonra resimleri silmek zorunda kalıyorsun çünkü bozuk dosya halinde gösteriyor ve resim açılmıyordu.Bu versiyon ile bu tür sorunlar ortadan kalktı.İnanırmısın günde 10 kez reboot yapıyordu benim cihaz :biggrin2.gif: mesaj yazarken,telefon açmaya çalışırken vs kendi kendine kapanıp açılıyordu.Sende yükledikten sonra deneyimlerini bizimle paylaşırsan seviniriz :thumb_yello.gif:

.
  10. mc_erdem226
        Like  

.

User deleted

Bendede bu problem vardı resim silindi reboot attı tel kendi kendine 90.78 bl ve hong kong trk sürümüne yükselttim bakalım ne olacak paylaşırım dostlar

.
  11. kenshn
        Like  

.

User deleted

Şu anda bir sorun yok. Taş gibi çalışıyor makine. İşe yaradı yani. Çok çok teşekkürler :)

Bu arada rooting yapan oldu mu hiç?

.
  12. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (kenshn @ 5/6/2010, 10:29)
    Şu anda bir sorun yok. Taş gibi çalışıyor makine. İşe yaradı yani. Çok çok teşekkürler :)

Bu arada rooting yapan oldu mu hiç?

Düzelmesine sevindim kenshn :thumb_yello.gif: Benim cihazda düzeldi çok mutluyum :biggrin2.gif: Artık frodo 2.2 bekliyoruz 10.1 flash destekli.Rooting yapmadım hiç firmware atmaktan zaman kalmadıki :)

.
  13. kenshn
        Like  

.

User deleted

Ben yapmak istiyorumda korkuyorum ya bozmaya. Bildiğin gibi bozulursa elimde kalacak :)

.
  14. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Korkacak birşey yok Kenshin. Ayrıntısıyla Türkçe rooting rehberini hazırlıyoruz. :)

.
  15. mc_erdem226
        Like  

.

User deleted

ARkadaşlar dün geceden bu yana hiçbir sorunla karşılaşmadım tamamiyle tıkırında telefon çok mutluyum hehe kalın sağlıcakla :):) on numara paylaşım için Heartless e teşekkürler :D

.
88 replies since 25/5/2010, 19:42   3611 views
  Share  
.