32 gb hafıza kartı sorunu

« Older   Newer »

Share  
.
  1. profaksay
        Like  

.

User deleted

Benim ZN5 kingston microSDHC 32 GB hafıza kartını görmüyor. Herkes zn5in göreceğini söylemişti forumda; herhangi bir yol var mı bunun için?

Edited by profaksay - 26/10/2010, 23:36

.
  2. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Kartı hiç mi yoksa sadece 4gb olarak mı görüyor ? Zn5 32gb kart çalıştırır ama tel'in dosya yöneticisinde hafıza kartının boyutuna 4gb der. 32GB data atsan içine yazma ve okumada sıfır problem.

.
  3. profaksay
        Like  

.

User deleted

Kartı hiç görmüyor. Ancak benim düşüncem ve66dan bu konuyla alakalı hafıza dosyalarını sbf haline getirip zn5e portlarsak rsd ile atılınca hiç sorun çıkartmayacağı. Tel açılırken kartı 8gb olarak görüyor. (SYMX.1 açılış ekranı) Ancak dosya yöneticisinden tanımıyor. Hafıza kartı yok diyor. Önce bir biçimlendireyim. Sonra da farklı işlemler deniycem olmazsa. Sinan abi bir yardımcı olursan sevinirim. Biçimlendirirken ayırma birimi boyutuyla da alakalı olabilir, sen herhangi bir ayar biliyor musun bununla alakalı?

.
  4. Semseddin
        Like  

.

User deleted

FAT ve 4096 birim yap kardeşim.

.
  5. profaksay
        Like  

.

User deleted

Sağol Sinan abi eve gidince deniyeceğim şu an okuldayım.

Edited by profaksay - 27/10/2010, 21:13

.
  6. profaksay
        Like  

.

User deleted

Sinan abi ve66nın 32gb hafıza kartını görmesini sağlayan ayarları zn5e portlayabilir misin? sbf dosyası halinde bir yama yapılsa görür bence.

.
  7. Semseddin
        Like  

.

User deleted

VE66'nın kullandığı linux kernel'i Zn5'dekinden daha yeni. Bunu ekstra olarak sbf yapıp flashlamak mümkün değil.

.
  8. profaksay
        Like  

.

User deleted

Başka hiçbir yolu yok mu görmesinin? Bu arada kart 4096 bayt ile biçimlendirilemiyor. Neden bilmiyorum. Bu arada ürünü iade edicem bozuk demek ki tel görmediğine göre aynı kartı başka satıcıdan alacağım. Bilgisayar bir görüyor bir görmüyor kartı zaten. Ancak Sinan abi sen emin misin 32 gb desteklediğine? Yoksa vakit kaybetmeden direk 16gb vereyim. Daha fazla kargo masrafı da yapmayayım. Ürünle aynı fiyata gelecek yoksa kargo.

Edited by profaksay - 28/10/2010, 23:06

.
  9. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Vallahi kardeşim ben 32gb denemedim ama 16GB deneyen var ve sorunsuz okuyor zn5. 32Gb'de de sorunsuz okuması gerekiyor. Bence senin kartında bir sıkıntı var, iade et. Cihazla beraber deneyerek kart al çünkü bu kartların Class muhabbeti ve markasıda uyumlu çalışmasına büyük etken. Zaten eğer Zn5 kartını 4096mb olarak görüyorsa bilki kart çalışıyor dediğim gibi 4gb üstü kartlarda okuma yazmada hiçbir sıkıntı olmamasına rağmen partition'ı 4096mb 'den yüksek göstermeyecektir.

.
  10. profaksay
        Like  

.

User deleted

internetten alırken nasıl deneyebilirim ki? Class 6 sipariş vermeyi düşünüyorum markası kingston diye sorun çıkar mı?

.
  11. Semseddin
        Like  

.

User deleted

www.mmus.us/forum/showthread.php?t=12134

Bu şekilde sana tavsiye veririm, al derim çalışmaz sonra :) Bak millet 16gb sorunsuz çalıştırmış, sende 16gb al kafan rahat olsun.

.
  12. profaksay
        Like  

.

User deleted

Galiba benim 32 gb kopyaydı :D çalışmazsa canın sağolsun. Sence şu adresteki orjinal midir fikrini alayım. Bana orjinal gibi geldi. Merak etme Sinan abi önce yardım isteyip sonra suçu sana atmam. Çalışmazsa flash disk olur artık. Sen 32 gb çalışır diye bir yerde mi gördün fikir mi yürüttün?
    http://urun.gittigidiyor.com/32GB-Kingston...0QQidZZ32092023

.
  13. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Orjinaldir heralde kardeşim, dene bakalım. 32gb kart çalıştırdığını görmedim, 16gb gördüm.

.
  14. profaksay
        Like  

.

User deleted

Neyse kafamı yormadan 16 gb class 2 hafıza kartı siparişi verdim. Gelsin izlenimlerimi paylaşacağım. Bu arada HSA panel gitti gelmiyor. Tele yeniden sym atcam galiba :D

.
  15. Semseddin
        Like  

.

User deleted

İnşallah sorunsuz çalışacaktır.

HSA panel'in düzgün çalışması için ezx_hsa.cfg dosyasında aşağıdaki satırı kendi operatör koduna göre düzenleyip kaydetmelisin.

ValidNetworkList = [xx-xx]

Turkcell : 286-01
    Vodafone : 286-02
    Avea : 286-03

Vodafone ve Avea'nın kodlarını karıştırmış olabilirim, deneyiver kardeşim. Bunun için fw atılmaz :)

.
15 replies since 26/10/2010, 16:21   291 views
  Share  
.