[ZN5] Freedom Extreme Brazil Final by Junior Passos

Beğenilen MP

« Older   Newer »

Share  
.
  1. profaksay
        Like  

.

User deleted

[ZN5] Freedom Extreme Brazil Final by Junior Passos

image
    Yardımı olan herkese teşekkür ederim.
    Sürümle ilgili tüm açıklamalar bir doc dosyası içindedir.

Uyarı: Bu MP kamerada değişikliklere yol açacaktır, artık QVGA (320x240) kayıt yapabilirsiniz.

Tüm programlar düzeltilmiş, geliştirilmiş, adapte edilmiş ve çevrilmiştir.

Bu MP'nin temel özellik ve fonksiyonları:

Samba bağlantısı MP'ye yüklenmiştir. Artık bunun için bir programa gerek yok.
    -RAW ve binned RAW çekim yüklenmiştir. Artık bunun için bir programa gerek yok.
    Style-Menu 7 yüklü ikonlarda 2 mod barındırıyor.
    Artık menüyü otomatik liste ve simge olarak ayarlayabilirsiniz.
    -MP artık Ext3 destekli, kartı bölümlere ayırarak 32 gb' kadar hafıza kartı kullanabilirsiniz. (Ben bundan emin değilim) Skin yükleyebilir ve swap alanı oluşturabilirsiniz. Bilgisayara artık hafıza kartı modunda bağlandığınızda swapı kapatmak zorunda değilsiniz. Swap-automatic (artık bunun için bir programa gerek yok).
    Cramfs desteği (Evolution Freedom Brazil 3.0'dan daha hızlı).
    -QVGA (320x240 video kaydı) \ o /
    -Yeni Wifi fonksiyonları (Wifi Setup Wizard and T-Mobile)
    Kamera kontrolünde yeni özellikler (parlaklık and poz, Sanat, RAW ve binned RAW, uzman modu).
    -Telefon daha hızlı bağlanıyor.
    -The sound is a little higher and purer.
    -Scriptleri açmaya çalışınca aç ya da düzenle diye iki seçenek çıkıyor.
    -text dosyalarını açmaya çalışınca oku ya da düzenle diye iki seçenek çıkıyor.
    -Kök veya programa gerek yok font için. yüklemek için sadece üstüne tıklayın.
    Orjinal fonta dönmek için, unrecognizable Files folder içindeki Fonte.ttf dosyasını silin ve telefonu yeniden başlatın.
    Hide Folder program şifresi: MOTOZINE
    Tuş kilidi için sağ görev tuşu + silme tuşu
    skinler için / ezxlocal / extreme / zTecBlock / skins klasörü
    MagicBoxu full kullanmak isteyenler şunları yapmalı:
    1 - Sim kilidini açın (hatırlayabileceğiniz sim kodunu).
    2 - Telefonu yeniden başlatın ve pin kodunu girmeyin.
    3 - Multimedya tuşuna basın.
    4 - free'ye basın.
    5 - 333,333,333,333,333 şifresini girin.
    6 - İşlem tamam!

Sim kilidini kapatmayın, yoksa MagicBox kaydını kaybeder.
    Eğer MagicBox'u satın alırsanız bu düzelecektir.

Eğer kayıt satın almak istiyorsanız ilove3d ile email aracılığıyla bağlantı kurun. Bu kaydı satın almanızı öneririm.
    Bağlantılar:
    Telnet:telnet 192.168.16.2
    FTP: root @ FTP / / 192.168.16.2
    Samba: \ \ 192.168.16.2
    Web server: http://192.168.16.2

Bilinen Buglar:
    Video kamera menüden açılmıyor, açmak için foto çekerken modu değiştirin. Yeni menü yaklediğinizde bazen kendiliğinden yenileyebilir.

Link: www.4shared.com/file/RT-hhfNm/Freed...zil__Final_.htm

Edit:Freedomu türkçe olarak şu an için kullanamamaktayız.

Edited by profaksay - 1/12/2010, 21:31

.
  2. snalsnop
        Like  

.

User deleted

Bu romu yükledim kendisi hızlı ve gerçekten bir sürü özellik yüklenmiş olarak geliyor ve stabil çalışıyor fakat Türkçeleştirmeyi yükleyene kadar Türkçe dil paketi yüklediğimde hiçbir menüye giremiyorum ayrıca Türkçe de olmuyor hala İngilizce cihaz.Yavaş symbiosis x kullananlar için ilaç gibi bir rom :)

.
  3. erdemokan
        Like  

.

User deleted

:wacko: türkçe yükledikten sonra sapıtıyor bende menülere filan girmiyor neden acaba

.
  4. snalsnop
        Like  

.

User deleted

Türkçe yükleyince diğer diller kayboluyor büyük ihtimalle o yüzden menülere giremiyor ve dil Türkçe olmadı bende hala ingilizce.

.
  5. profaksay
        Like  

.

User deleted

Türkçe olmuyor. Söyleyenler haklı. Sinan abinin yardımı lazım burada artık.

Edited by profaksay - 25/11/2010, 20:40

.
  6. snalsnop
        Like  

.

User deleted

kurtar bizi sinan abi bu dertten ;)

.
  7. ilkerburak
        Like  

.

User deleted

hangi türkçe dil paketini flaşlıyorsunuz ? internasyonel olanı mı yoksa lp0039b olanı mı ?? biri olmadıysa diğerini deneyin :D ben seviyorum ingilizce böle kalabilir bence bi sakıncası yok :D

.
  8. erdemokan
        Like  

.

User deleted

iki dil seçeneğide olmuyo

.
  9. profaksay
        Like  

.

User deleted

symbiosis x-treme ye nazaran artilari hiz-programlar-video qvga icin res gerekmiyor. Ancak sym destek, tam surum mgxbox, daha guncel yazilimlar, tr dil destegi, daha profesyonel ayarlar bakimindan daha avantajli. Sym de qvga ve kameranin res atmadan ayni anda aktif olmasi saglanirsa mukemmel olur.

.
  10. ilkerburak
        Like  

.

User deleted

abartmaya gerek yok symbiosis i bu kadar.. kullanırsın kullanmazsın ama symbiosis in avantajı dediğin şeyleri pek ala freedomla da yapabiliyorsun.. dil paketi ve bi kaç ufak menü ayarı dışında.. bu iki şey dışında gerçekten kayda değer fark yok.. yazılım olarak güncel demişsin aynı yazılımları pek ala freedom a da atabilirsin.. tam sürüm mgxbox ın son kullanıcı açısından kullanım olarak freedomdaki ile hiç bir fark oluşturmadığını da belirteyim.. ister kabul edin ister etmeyin symbiosis in eksik tarafları freedomdaki gibi olursa symbiosis de adam olur.. bu haliyle symbiosis hiç de üstün değil artıları hiç de kaale alınacak şeyler değil malesef.. sadece zevk meselesi şu anda.. keşke symbiosis in freedomdaki artılarla yamalı olanı çıksa da symbiosis kullansak :( sadece dil paketi yükleyebilmek bile tek başına telefonu satarken fazla para etmesine yarayabilir :D bak abi program atılıyo falan hem de türkçe :P

.
  11. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Freedom dediğiniz mp, kırpılmış bir symbiosis'den başka birşey değilki :) Mp'yi yapan eleman zaten kafadan intihalcidir.

.
  12. ilkerburak
        Like  

.

User deleted

doğrudur ama kırpılan yerler zaten son kullanıcıya hitap etmeyen şeyler.. bence "den" de kötü niyetli yahu onca şeyi koyup diğer mp lerde iyi olan şeyler de symbiosis te yok.. madem diğerleri "çalmış" o da alabilir pek ala ve madem millet symbiosis i bu kadar seviyor madem o kadar emek verilmiş symbiosis e freedom daki kullanım kolaylığı istersen sade istersen şık görünüm neden symbiosis te yok ? neden olamıyor yoksa den bu özellikleri kullanmamızı istemiyor mu diye de bir soru aklıma takılmıyor değil.. böyle şeyler bana pek samimi gelmiyor ne olursa olsun..

önceden dediğim gibi bu telefonun en çok kullanacağımız yeri kamerası.. en ufak ayar için ben telefona restart atacaksam o mp istediği kadar özellikli cafcaflı olsun ben kullanmam den bunu bilsin :D ve yapabileceği üzere symbiosis i geliştirsin yoksa böyle alternatif mp ler alır başını gider.. yani symbiosis te potansiyel var hatasız bi mp ama mesela bir revolution da hatalar olmasa ve biraz daha hızlı olsa o da symbiosis ten iyi.. iş böyle olunca symbosis e iyi demek onu önermek ne kadar objektif bi yorum bilemiyorum.. ben önermiyorum ve symbiosis e karşı da bu nedenlerden dolayı hep şüpheci bakıcam.. olay symbiosis in bana hitap etmesi vs değil olay şu eğer bu işten anlıyorsam den daha telefonun kamerasına hitap edemiyor ;)

bu arada freedom u yerlere göklere sığdıramadığım anlaşılmasın lütfen eski yeni çoğu mp yi tek tek flaşlayarak en az 1.5-2 saat deneyerek bu yorumlarımı yazıyorum.. buradaki arkadaşların önerisiyle yurtdışı forumlardaki popülerliğiyle gaza gelip symbiosis i yüklediğimde başlarda umutlandım baya arayüz vs. detaylı ayarlar ıvır zıvır.. ama sonrasında gelen hayal kırıklığı büyük oldu.. freedom da bu duygunun yakınından bile geçmedim symbiosis te olan hemen her şey var ama kısıtlı ama az var.. dil paketi varsın yüklenmesin hiç ihtiyacım yok mgxbox var zaten kod soruyor ama programdan çıkarken hiç önemli bişey değil.. sistem ayarları symbiosis ten aşağı kalır derecede değil.. swap,cpu ayarlama zaten var.. symbiosis ten hızlı sade.. e daha ne olsun ?

rekabet olsun ki bu kadar emek harcanan mp leri içimize sinerek kullanalım o kadar emek harcayan arkadaşlara minnettar kalalım.. yine sağolsunlar ama dediğim gibi bana den özellikle bişeyleri koymuyor gibi geldi bu da hiç hoş bi durum değil.. bunları yapan adam bunları mı yapamamış diyorsunuz.. junior da iyi ki çalmış da böyle "iyi" bir mp çıkartmış ortaya onu da kutlamak gerek..

Edited by ilkerburak - 26/11/2010, 19:48

.
  13. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Ergn'ün cihazda 'de sym x.1 'i denedim, gerçekten kötüydü. Benim zn5 kullandığım zamanlardaki Symbiosis mp'leri oldukça stabil ve hızlıydı demekki. Gerçi benim cihazda 128MB ram vardı, sizdeki gibi 64mb değil :P

.
  14. ilkerburak
        Like  

.

User deleted

:D t-mobile versiyonlarında sar sorunu var.. zaten swapla hallediliyor ram sorunu sorun ondan değil symbiosis de kısaca.. eski symbiosislerdede kamera olayı aynıymış eskiden gelen bir gelenek demek ki hiç bakmamıştım eski versiyonlarına hakkaten den kamera olayını çözememiş gerçekten buradan bunu anladım o kadar sürüm çıkmış hala kameranın yok libs i ne olsun en iyi kalite hangi versiyonda cart curt konuşuluyor.. bunlara rağmen menüye gelen tek bir gelişme yok symbiosis te PES anlaşıldı den efendi :D kamera işini çözene kadar symbiosis bizi-telefonu bozacak.. yok arkadaş eski versiyonları da kalsın çok sinirimi bozdu bu olay hemen her moto sitesinde symbiosis sticky hala kamera konusunda iyi bir iş çıkaramamış yahu bu kadar da olmaz :D çok sinirlendim di mi ? neyse hayırlısı bakalım

.
  15. profaksay
        Like  

.

User deleted

Hakikaten kamera meselesi beni de sinir etti. Vaktim olsa o sorunu halledip hızlandırmaya çalışırdım (iyi bir araştırmadan sonra) sym i ama vaktim yok şu an. Her ne kadar daha önce motomagx tel modlamamış olsam da öğrenilir herhalde. Daha önce V360 modlamıştım. Bu arad ilkerburak İngilizcen sağlam, nerden öğrendin İngilizceyi?

.
38 replies since 22/11/2010, 17:28   854 views
  Share  
.