Telefon kitlendi.

« Older   Newer »

Share  
.
  1. xxjoex
        Like  

.

User deleted

Merhaba.

Telefonu kurcalarken, kamerasını açtığımda ve resim çektim. Resim çektikten sonra telefon yükleniyor uyarısında kaldı. Batarya çıkarıp taktım.

Telefonu yeni aldım. Sizce sorun kronik midir ?

Son olarak yeniden fotoğraf çekiyorum. Güzel bir şekilde çekiyor. Donma problemi umarım bir daha yaşamam.

Eğer tahminleriniz bir daha olur yönündeyse telefonu değiştirmek isterim.

Ne dersiniz ?

.
  2. profaksay
        Like  

.

User deleted

Büyük ihtimal olmaz ama yine de bilemiyorum.

.
  3. xxjoex
        Like  

.

User deleted

Şimdi bakıyorum telefona. İnceliyorum. 15 E yakın fotoğraf çektim. Geri dönüp fotoğraflara baktım. Bir kitlenme yaşamadı. Ama sanki telefon kamera çekiminden hemen çıkımında menülere girerken kasıyor gibi.

Bilemiyorum. Normal midir ?

Aslında beni bu kadar paranoyak yapan, telefonu darty den almam. Telefon mobiltel amblemi ile kapalıydı. Ancak telefonda jilatin yoktu. İçerisinde kullanıldığını gösteren herhangi birşey yoktu. Şarj fuldu. Umarım sorunu olan bir telefonun geri iadesi değildir.

.
  4. profaksay
        Like  

.

User deleted

Foto çıkışı anlık hafif kasma normal. Sadece Şarjının full olması garip normalde bir kere açılıp 1-2 dk sora kapanacak kadar şarjının olması lazım. Darty den çektiğimi sorma benim telin ekranında ölü pixel vardı, değiştirmediler. Tüketici heyetine gittim. Ayın 15inde sonuca bakcaz.

.
  5. xxjoex
        Like  

.

User deleted

QUOTE (profaksay @ 4/12/2010, 20:46) 
    Foto çıkışı anlık hafif kasma normal. Sadece Şarjının full olması garip normalde bir kere açılıp 1-2 dk sora kapanacak kadar şarjının olması lazım. Darty den çektiğimi sorma benim telin ekranında ölü pixel vardı, değiştirmediler. Tüketici heyetine gittim. Ayın 15inde sonuca bakcaz.

Bilemiyorum. Ambleme güvenip aldım ve alırken ısrarla sordum. Teşhirli gibi olmasın diye. Amblemi kendileri açamaz ve sonrasında yapıştamazlar herhalde. Kendileri de bu şekilde söyledi.

.
  6. profaksay
        Like  

.

User deleted

İnşallah öyledir. Yapacaklarını ben de pek sanmıyorum.

.
  7. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Selam Joe, aramiza hosgeldin.Telefonun hayirli olsun gerci icinde kurt kalmis pek hayirli gormedigini hissettim, eger oyleyse de haklisin.Neden ? Kullanilmis cihazi sifir diye satan, 500 liralik seyi artik 250ye dagitan ve ayaga dusuren (yanlis anlama) gozumde sifir degeri olmayan bir firmadan kullanilmis ve iade edilmis telefon almissin. Bu durzu'nun yedigi ilk nane degil hep yapiyor. Kilitlenme sorun olur mu dersen sanmiyorum, en fazla yazilim guncellemesiyle halledersin. Bu arada bu durzu firmasi motomodtr sayesinde millete o kadar sorunlu cihaz satti ama bizi hic gormediler, ihtiyacimiz yok ama herkes neyin ne oldugunu acikca bilsin !

Joe, sende forumdaki diger arkadaslar gibi anlatimlarimiza uyarak bedavaya aldigin harika cihazi guncelle, sikintilarin son'a ersin. Durzu dahil hepimiz mutlu olalim aksi takdirde sifir diye kullanilmis cihaz satan firmaya dava aciniz.

.
  8. George Jetson
        Like  

.

User deleted

selam dostum benim telefon şuana kadar 2-3 kez kitlendi pili çıkarıp taktım telefonda yazılımsal problem var evet.

.
  9. ilkerburak
        Like  

.

User deleted

telefonla gelen yazılım sorunludur kendiniz yazılım atmanız lazım soruna kronik diyemeyiz zira üstesinden gelinebilecek bişey.. şansıma hiç de alırken açıp kontrol edemedim zamanım yoktu inşallah bi sorun çıkmaz diyerekten keşke açıp baksaydım dedim kutuyu açana kadar.. nazar değmesin ölü piksel falan da çıkmadı inş böyle gider nazar değmesin.. herkese kullanılmış vermiyorlar en azından bendekinde kullanıldığına dair en ufak belirti yoktu.. bataryanın full olması kesinlikle kullanılmış ürün olduğunu gösterir bu noktada sinan a katılıyorum yaptıkları hiç doğru değil ! AYIP

.
  10. xxjoex
        Like  

.

User deleted

Yaklaşık 10 sene Motorola kullandım. Bu süre zarfında Motoroladan hep memnun kaldım. Umarım yine memnun kalırım.

Telefonun arka plastik kısmı tozlanmış, uzun zamandır kullanılmayan bir telefonun tozları var gibiydi. Ama bu donanımhaberde gördüğüm kadarı ile çoğu kişide varmış.

Şimdi baktığımda telefonun Wi-Fi, Kamera, Radyo vb. özellikleri tamamen çalışıyor. Neden iade edilmiştir kısmını bilemiyorum. Şarjının full olmasının gerçekten kullanılmış anlamına geliyorsa, diyecek pek birşeyim yok. Şansımıza sorunsuz bir telefon geldi.

Kitlenme olayını bir daha yaşamadım. Şu an standart şekilde kullanıyourm.

Umarım sorunsuz bir şekilde devam eder.

Benim tek güvencem amblemli olmasıydı. Amblemi kendileri çıkarıp tekrar takacaklarını düşünmezdim.

Teşekkürler.

Edit:

MIDP Sürümü 2.0
    CLDC Sürümü 1.1

Şeklinde görünmekte. Telefondan o kadar anlamam. Sürüm güncelleme vs. pek bilmediğimden bu şekilde kullanmayı düşünüyorum. Yeter gibi.

Edit:2

Son olark da batarya poşette idi. Hani kullanılmış bir ürün satsalar, bataryası poşette olmazdı sanırım. Bilmiyorum, Telefon çalışıyor. Daha da kafama takmak istemiyorum.

Edited by xxjoex - 5/12/2010, 09:10

.
  11. profaksay
        Like  

.

User deleted

Full batarya olmaz Sinan abi haklı iade cihaz ama sorun etme. Modlayarak tüm sıkıntılarından kurtulabilirsin.

.
  12. xxjoex
        Like  

.

User deleted

Beyler şimdi telefonla fotoğraf çekiyorum.

Şöyle bir durum var. Telefonla oda çekiminde fotoğraf çekiminin hemen ardından fotoğraflara baktığımda 3-4 saniye bir dalgalanma meydana geliyor. Sonrasında netleşiyor. Dış çekimlerde pek rastlamadım.

Bu normal bir durum mu ? Bundan mu iade edildi acaba ?

Edit: Şimdi tekrardan mesajlar kısmından beyaz kısma baktım. Sanki dikkatli bakınca dalgalanma var.

Sinir oldum.

.
  13. ilkerburak
        Like  

.

User deleted

doğru bizdekiler de mobiltel etiketli geldi jelatin falan hak getire.. ama bendekinde bataryanın full olması telefonun açılmış olması ekran jelatininin olmaması gibi insanların başlarına gelenler gelmedi.. burdaki arkadaşlar da onu söylüyor geri iade olabilir diye.. geri iade alırlar sıfırmış gibi satabilirler ki yapıyolarmış..

fotoğrafta blurlaşma olayı fotoğraf geçişlerini hızlandırmak adına yapılmış bişey ve normal çoğu telefon bu tekniği kullanıyor.. içiniz rahat olsun sorun yoksa telefonunuzu güle güle kullanın uğraşmaya değmez zaten bedavaya aldık gibi bişey :D

.
  14. xxjoex
        Like  

.

User deleted

QUOTE (ilkerburak @ 5/12/2010, 15:26) 
    doğru bizdekiler de mobiltel etiketli geldi jelatin falan hak getire.. ama bendekinde bataryanın full olması telefonun açılmış olması ekran jelatininin olmaması gibi insanların başlarına gelenler gelmedi.. burdaki arkadaşlar da onu söylüyor geri iade olabilir diye.. geri iade alırlar sıfırmış gibi satabilirler ki yapıyolarmış..

fotoğrafta blurlaşma olayı fotoğraf geçişlerini hızlandırmak adına yapılmış bişey ve normal çoğu telefon bu tekniği kullanıyor.. içiniz rahat olsun sorun yoksa telefonunuzu güle güle kullanın uğraşmaya değmez zaten bedavaya aldık gibi bişey :D

Hocam yalnız değilim yani. Sende de mi jilatin yoktu. Batarya doluydu.

O dalgalanmalar normalse, içimi çok rahatlattınız demektir :) Motorola için Samsungu satıp bunu aldım. O derece.

.
  15. ErgN
        Like  

.

User deleted

Dartyden 3 tane ZN5 kutusu açtım 3'ününde ekran jelatini vardı ve arka kapağı ambalajındaydı. Bir kademede şarjları vardı. Dil açılışta ingilizce 1dk sonra otomatik türkçe olmuştu.

.
18 replies since 4/12/2010, 18:12   183 views
  Share  
.