Root Milestone 2

« Older   Newer »

Share  
.
  1. ismaily29
        Like  

.

User deleted

Öncelikle size Root Açılımından bahsedelim,
    örnekleme yaparsak, windows administrator kullanıcısı olmadan program kurma veya sistem değişikliği yapamazsınız, Linux da ise bu administrator kullanıcısnın yerine Root kullanıcıs geçer. telefonumuzun sistemide Google Android tabanı Linux işletim sistemidir. Yani doğal olarak Linux kullandığımız için Root işleminden bahsediyorz burda...

*** UYARI !!!
    Terübeli kullanıcı değilseniz tavsiye etmem, aksi sorunlarda şahsıma eleştiride bulunmayınız lütfen!

Gerekli Program Z4root-1.3.0

AÇIKLAMALAR

1 - Yukarıda gerekli program olarak verdiğim linkteki Z4root-1.3.0 bilgisayarınıza inidirin, sonra telefonunuzun hafıza kartında bir klasöre atın

2 - Şuraya gidin; Settings menu -> Applications -> Development -> Enable USB Debugging Türkçesi yok ama yinede yazayım, Ayarlar menüsü -> Uygulamalar -> Geliştirmeler -> Usb debug etkinleştirin

3 - Hafıza kartına attığımız dosyayı açmak için File -> Files tıklayıp dosyayı attığımız klasörden bulun Z4root.apk

4 - Z4root.apk ve seöip kurulumu yapın (install)

5 - Bir önceki menüye dönüp, Z4root seçin

6 - (Application) Uygulamayı seçeneklerini girin ve Root (kök dizin) seçeneğini işaretleyin

7 - Bu işlemden sonra Root etmiş olacaksınız, sistem yeniden başlayacaktır.

Sonuç
    Tüm işlemlerimi çok basitçe 3-5 dk içinde rahatlıkla yapablirsiniz. Aşamaları başarıyla yapıtsanız, artık Administrator Menüsü görünecektir. Söylediğim gibi artık sisteminizle ilgili tam yetkili olduğunuz için herşeyi değişterebilirsiniz.

.
  2. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Eline sağlık İsmail, Üst konu yapılmıştır. :thumb_yello.gif:
    Ek olarak Visionary 'de kullanılabilir.

.
  3. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler :thumb_yello.gif:

.
  4. ismaily29
        Like  

.

User deleted

videoyu inceleyin işinize yarayacaktır www.youtube.com/watch?v=DbaE42mgvrU

.
  5. halook
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler. Peki bu işlemi yaptıktan sonra androidde otomatik güncelleme olacak mı?

.
  6. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Olacak tabiki root ile güncellemenin alakası yok. Aramıza hoşgeldin haluk

.
  7. ismaily29
        Like  

.

User deleted

root sistem dosyalarınında tam yetki veren bi işlem, yalın bir dilde tanımlarsak bilgisayarındaki C diski windows klasörünü göre bilmeye yarar, senin güncelleme veya sistem yüklemeyle alakası yok tabiki şemseddin hoca cevaplşamış zati ;-)

.
  8. halook
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 2/4/2011, 09:40)

QUOTE (ismaily29 @ 2/4/2011, 16:19)
    root sistem dosyalarınında tam yetki veren bi işlem, yalın bir dilde tanımlarsak bilgisayarındaki C diski windows klasörünü göre bilmeye yarar, senin güncelleme veya sistem yüklemeyle alakası yok tabiki şemseddin hoca cevaplşamış zati ;-)

Benim demek istediğim, nexus one güncellemeleri otomatik olarak alıyor(şu an 2.2.3 kullanıyor) ancak ben update var mı diye telefondan sorgulattığımda (2.2 kullanıyorum, orjinalinde geldiği gibi) yeni update yok diyor. Bunda bir değişme olacak mı ya da bu değişikliği ben nasıl yapabilirim ?

Saygılar.

.
  9. telikopukgitar
        Like  

.

User deleted

QUOTE (halook @ 2/4/2011, 22:26) 
    QUOTE (Semseddin @ 2/4/2011, 09:40)

QUOTE (ismaily29 @ 2/4/2011, 16:19)

Benim demek istediğim, nexus one güncellemeleri otomatik olarak alıyor(şu an 2.2.3 kullanıyor) ancak ben update var mı diye telefondan sorgulattığımda (2.2 kullanıyorum, orjinalinde geldiği gibi) yeni update yok diyor. Bunda bir değişme olacak mı ya da bu değişikliği ben nasıl yapabilirim ?

Saygılar.

HOCAM BU SORDUGUN SORUNUN CEVABINI BULABİLDİN Mİ ? BEN DE ARASTIRMA YAPIYORUM AMA MAALESEF OTOMATİK GUNCELLEME BULAMADIM :(

.
  10. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Milestone 2 için Gingerbread OTA güncellemesi henüz yayınlanmadı. Orjinal güncellemeleri bulabilmek için orjinal yazılım kullanmalısınız.

.
  11. telikopukgitar
        Like  

.

User deleted

telefonun içindeki yazılım orjinal hergun update taraması yaptırıyorum ama sonuc yok. Galiba henuz birşeyler yok ortada ondan olsa gerek :)

.
  12. halook
        Like  

.

User deleted

QUOTE (telikopukgitar @ 3/9/2011, 23:34) 
    telefonun içindeki yazılım orjinal hergun update taraması yaptırıyorum ama sonuc yok. Galiba henuz birşeyler yok ortada ondan olsa gerek :)

Merhaba,

Güncelleme malesef OTA yoluyla olmuyor, ancak MSU yoluyla 2.2.2 ye yükseltebilirsin. Şu sayfaya bir göz at https://supportforums.motorola.com/thread/50326 ben İngiltere için olanından yaptım bilgin olsun, diğerlerinde fark var mı bilmiyorum?

Selamlar.

Not: Eğer bu yol ile yapacaksan telefonun sim kilidini devre dışı bırak, işlem sırasında telefon resetleniyor ve pin soruyor öyle olunca da işlem hata alıyor.

Edited by halook - 6/9/2011, 22:57

.
  13. telikopukgitar
        Like  

.

User deleted

aksama bir goz atıcam yardımların için cok teşekkür

.
  14. isocino
        Like  

.

User deleted

olmuyor olmuyor olmuyor. 2.3.6 br vivo rom. lütfen yrdım....

.
  15. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Selam isocino, aşağıdaki programla dene, root olacaktır. ;)

MotoFail 2.3.6 Root exploit by Dan Rosenberg

Eğer sistem sürümünüz 2.3.6 ise aşağıdaki yöntemle kolayca root edebilirsiniz cihazı.

1- 2.3.6 Root exploit by Dan Rosenberg indirin.
    3- Settings -> Applications -> Development -> USB Debugging kutucuğunu işaretleyin.
    4- Telefonu kablo ile bağlayın ve Charge mode only seçin. ( Şarj modu ) Windows'un yeni bulduğu sürücüleri yüklemesini bekleyin.
    5- Sürücülerin yüklenmesi tamamlanınca, 1.adımda indirdiğiniz paket içerisindeki run.bat dosyasını çalıştırıp, işlemin tamamlanmasını ve cihazın 2 defa yeniden başlatılmasını bekleyin. Telefon yeniden başladıktan sonra kabloyu çıkarabilirsiniz, artık cihazınızda root yetkilerine sahipsiniz.

.
18 replies since 17/3/2011, 09:23   631 views
  Share  
.