Droid 2 Global Orjinal ROM Dosyaları

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

<b>Merhaba arkadaşlar,

Aşağıdaki romlar sadece Droid 2 Global modeli içindir. RSD Lite ile flashlayacaksınız.

MOTOMODTR TARAFINDAN DENENMEMİŞTİR, OLASI PROBLEMLERDE MESÜLİYET SİZE AİTTİR.
    4.5.629 OTA GÜNCELLEMESİNİ YAPANLAR, AŞAĞIDAKİ ROMLARI KESİNLİKLE FLASHLAMAYIN.

VRZ_A956_4.5.629_1FF_01, Gingerbread 2.3.4
    VRZ_A956_4.5.608_1FF_01, Gingerbread 2.3.4
    VRZ_A956_2.4.33_1FF_01, Froyo 2.2.2

Edited by Semseddin - 26/4/2012, 11:34

.
  2. ismaily29
        Like  

.

User deleted

bende milestone 2 olduğu için deneyemiyorum, ben TR dil nasıl entegre ederim onu bulmam gerekli ;-)

.
  3. Semseddin
        Like  

.

User deleted

D2G sahipleri, resmi Gingerbread 2.3.3 güncellemesini OTA yoluyla yükleyebilirsiniz. Settings / About phone / System update.

.
  4. El Fuego
        Like  

.

User deleted

Hayalimdeki cihaz Droid Global 2.

5 tane yedek pil bile taşırım :)

.
  5. Semseddin
        Like  

.

User deleted

D2G 'mi zor bir hayal değil, umarım hayaline kavuşursun abi. Milestone + 250-300 TL = D2G !

D2G yerine Milestone2 derim her zaman. D2G daha iyi donanımlı olabilir ama melez bir telefondur CDMA + GSM olmasından ötürü, bir cihazda ne kadar çok radyo alıcı/vericisi varsa o kadarda derdi var.

.
  6. El Fuego
        Like  

.

User deleted

Fazla donanım göz çıkarmaz Sinan :) CDMA fonksiyonu zaten devre dışı.

TI, OMAP kısmını satışa çıkarmış. Popülarite battı zahar. Şimdi elin uzakdoğulu cüceleri hemen konarlar ve içine s.çarlar.

.
  7. caguta
        Like  

.

User deleted

Sim-lock olmayan bir orjinal rom nereden buluruz?

.
  8. Semseddin
        Like  

.

User deleted

@caguta,

Yazılımda simlock yok. İlk postta zamanında yapılan uyarı, aydınlanma ardından kaldırıldı.

Droid 2 Global için son sürüm Gingerbread full flash rom dosyasını aşağıdan indirebilirsiniz. Yüklemek için RSD Lite 5.6 kullanın. Cihaz kapalıyen SES AÇMA ve SES KAPAMA tuşlarına basılı tutun ve POWER'a basın. Siyah bootloader ekranındayken kabloyu takın ve RSD Lite ile rom'u flashlayın. Rom yüklemeden önce bataryanızın %100 olmasına dikkat edin. Verileriniz silinebilir, yedek almayı unutmayın. Kolay gelsin..

D2G, Gingerbread - VRZ_A956_4.5.608_1FF

Md5: 2152ee89e314f5b282753ee56fa36c07

Dosyayı indirdikten sonra MD5 değerini yukarıdaki MD5 ile karşılaştırmayı unutmayın. Değerler aynı ise dosyayı güvenle flahlayabilirsiniz. Değer farklı ise dosyayı yeniden indirin.

.
  9. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Kırık linkler düzeltildi.

.
  10. avomax
        Like  

.

User deleted

@Semseddin hocam moralim çok bozuk umarım yardımcı olabilirsiniz.

şimdi ilk linkini verdiğiniz versiyonu yani "VRZ_A956_4.5.608_1FF_01, Gingerbread 2.3.4" rsdlite 5.6.4 sürümü ile flashladım aslında tam flashlanmadı, şöyledi %100 dediği halde çakılıp kaldı çok uzun bir süre beklememe rağmen işlemi tamamlayamadı, yapacak birşey kalmadığı için telefon sökmek durumunda kaldım telefonu açtığımda aşağıdaki hatayı aldım, tekrar bağladığımda rsd lite yine telefonu gördü ama imei vs. göstermedi tekrar aynı yazılımı attım bu sefer takılmadan bitirdi ama her açtığımda aşağıdaki hatayı alıyorum, lütfen yardım edin.

Bootloader'
    D0.11
    Err:A5,70,70,00,1F
    MEM_MAP Blank
    Service Req'd
    Batery OK
    OK to Program
    Transfer Mode:
    USB

.
  11. avomax
        Like  

.

User deleted

birşey paylaşıyorsunuz ama telefon patlayınca hiç bir bilgi vermiyormusunuz ? hatanın sebebini buldum ama çözüm konusunda yardımcı olsanız olmazmı ilk mesaja telefonunuzun versiyonu daha yüksekse bunu kurmayınız diye, bunların hiç biri olmayacaktı, madem oldu bari çözüm konusunda yardımcı olun.

.
  12. Semseddin
        Like  

.

User deleted

@Avomax,

Motorola D2G için yayınladığı son OTA güncellemesi 4.5.629 sürümünde bootloader sürümünü değiştirdi, bundan dolayı eski sbf'leri flashlayamazsın. Sanırım bu durumda bizim bir kabahatimiz yoktur. Lütfen kabahati başkasında aramayalım, hele forumda hiç aramayalım. Burada sizlere gönülden yardım için varız, müşteri desteği veren maaşlı eleman muamelesi beklemeyin.

4.5.629 sürüm rom'un sbf'sini bekleyeceksin. Geçmiş olsun.

.
  13. Semseddin
        Like  

.

User deleted

4.5.629 çıktı, bu durumda olanlar rsd ile flashlayıp cihazlarını kurtarabilir.

http://dl.dropbox.com/u/69041513/1FF-p3_dr...d-Verizon-US.7z

.
  14. doganmert
        Like  

.

User deleted

Sinan abi bi droid 2 varda elimde Bootanimatıonda takılı kalıyor bu verdiğin 3 linkten birini denediğimde. Ne yapabiliriz?

.
  15. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Yapılacak şey, recovery'den wipe denemek. Düzelmezse son sürüm rom olan 4.5.629 flashlanır rsd lite ile, düzelir. Link iki post yukarıda.

.
19 replies since 17/3/2011, 11:20   779 views
  Share  
.