froyo fotograf sorunu çözümü

fotografların silinmemesi için

« Older   Newer »

Share  
.
  1. polattmy
        Like  

.

User deleted

arkadaşlar merhaba
    silinme problemi yüzünden froyoyu silme aşamasına gelmiştim ancak bir çözüm buldum :
    öncelikle 1 tane fotograf çektim ve bilgisayar bagladım telefonu.Resim dcim/cameranın içindeydi ve adı uzunca birşeydi.öncelikle fotografın adını degiştirdim ( adını ne yaptıgınız önemli degil ) sonra baglantıyı kestim bir fotograf daha çektim ve telefonu yeniden başlattım. 2. çektigim fotograf silindigi halde 1. çektigim fotografın (adını degiştirdigim) silinmedigini gördüm. Sanırım basit bir çözüm bulmuş oldum :D
    teşekkürler (bu çözüm daha önce bulunduysa k.bakmayın )
    Not:aynı işlem videolar için de geçerlidir

.
  2. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler Polat, gayet basit ve etkili :D

.
  3. erdu
        Like  

.

User deleted

Merhaba;
    Bende resim veya video çektikten sonra sdcart/dcim/Camera altındaki dosyaları sdcart içinde ki başka bir klasöre test için kopyaladım (sdcart/foto/ gibi). Telefonu restart ettikten sonra sdcart/dcim/Camera altındaki aynı isimli dosyalar silinirken kopyaladığım dosyalar hala yerinde durmaktaydı.
    Şu anda bu işi otomatiğe bağladım ve her resim veya video çekme işleminden sonra mutlaka sdcart içinde başka bir klasöre taşıyorum dosyaları.

Selamlar

Erhan

.
  4. tekiza
        Like  

.

User deleted

arkadaslar mevcut konuyla alakali yukaridaki manuel cozumler haric varmi dir caresi?

.
  5. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (tekiza @ 11/12/2011, 22:27) 
    arkadaslar mevcut konuyla alakali yukaridaki manuel cozumler haric varmi dir caresi?

Sd kartın içerisinde bulunan "dcim" klasörünü sil (İçeriğindeki dosyaları yedeklemeyi unutma) sonra yeniden aynı isimde klasör oluştur düzelecektir.Sd karta format atmakta diğer bir çözümdür tabiki.

.
  6. tekiza
        Like  

.

User deleted

Dcim klasor olusturmak cozum olmadi :(

QUOTE (dogangoxel @ 11/12/2011, 20:37) 
    QUOTE (tekiza @ 11/12/2011, 22:27) 

Sd kartın içerisinde bulunan "dcim" klasörünü sil (İçeriğindeki dosyaları yedeklemeyi unutma) sonra yeniden aynı isimde klasör oluştur düzelecektir.Sd karta format atmakta diğer bir çözümdür tabiki.

.
  7. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (tekiza @ 12/12/2011, 20:20) 

tekiza bu konu başlığı altında devam edelim."dcim" klasörü büyük harf ise büyük harf küçük ise küçük harfle oluştur.DCIM klasöründeki dosyaları başka bir klasöre kopyala ve dcim klasörünü sil.Daha sonra yeni bir fotoğraf çek cihaz sd karta otomatik dcim klasör oluşturacak,eski dosyalarını o oluşturulan klasöre yükle.Bu çzöümleri denerken "thumbnails" dosyaları var klasörlerin içerisinde onlarıda silmeyi unutma.

.
  8. tekiza
        Like  

.

User deleted

evet dedigin gibi dcim klasorunu sd karttan tamamen silip fotograf cektim makine yeni bir DCIM klasoru olusturduktan sonra restart sonrasi olusan hata kendiliginden kayboldu.
    Bilgi ve yardimlar icin cok tesekkurler.:)

QUOTE (dogangoxel @ 12/12/2011, 18:52) 
    QUOTE (tekiza @ 12/12/2011, 20:20) 

tekiza bu konu başlığı altında devam edelim."dcim" klasörü büyük harf ise büyük harf küçük ise küçük harfle oluştur.DCIM klasöründeki dosyaları başka bir klasöre kopyala ve dcim klasörünü sil.Daha sonra yeni bir fotoğraf çek cihaz sd karta otomatik dcim klasör oluşturacak,eski dosyalarını o oluşturulan klasöre yükle.Bu çzöümleri denerken "thumbnails" dosyaları var klasörlerin içerisinde onlarıda silmeyi unutma.

.
7 replies since 14/4/2011, 13:24   281 views
  Share  
.