ATRIX 4G ORJİNAL ROM ARŞİVİ

Tüm ATRIX variantları

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Türkçe ROM isteyenler ilgili konuya bakabilir.

Telefona rom yüklemek basit olsada her zaman riskli bir işlemdir, ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen foruma danışın. Yazılan herşeyi doğru yapsanız bile telefonda bir sorun oluşabilir ve bunun sorumlusu sizsiniz. Telefona yazılım atmadan önce dikkat edilmesi gerekenler ;

* Batarya %100 dolu olmalı.
    * Kullandığımız pc stabil ve virüssüz temiz olmalı.
    * Cihaza yazılım atarkan, arkaplanda çalışan diğer programları kapatalım.
    * Olası elektrik kesintilerine karşı Notebook kullanabiliriz.

atrix-4g-wsj

Merhabalar,

ATRIX orjinal rom dosyalarını sbf formatında indirebileceğiniz linkler ve referans bilgileri bu konudan takip edebilirsiniz. SBF ( Single Binary File ) motorola'nın yıllardır firmware için kullandığı bir format olup (eskisi *.shx), telefonlara RSD Lite programıyla yüklenir. RSD Lite motorola'nın orjinal servis yazılımıdır, ATRIX ile uyumlu sürümü 5.0 ve güncelidir. Bunun dışında RSD Lite'ın telefonunuzu tanıması için Motorola USB sürücülerininde yüklenmiş olması gerekir. Motorola ATRIX çeşitli coğrafyalarda farklı yazılım sürümlerine sahip ve malesef hepsi birbiriyle uyumlu değil. Buna en güzel örnek olarak AT&T ATRIX telefona Fransa ATRIX rom'un yüklenememesi gösterilebilir. Rom dosyaları eskiden yeniye doğru paylaşılmıştır, 1.2.6 < 1.8.3 gibi. Eğer winrar indirdiğiniz dosyayı açmıyorsa, dosya uzantısını *.rar 'dan *.gz 'ye çevirin ve tekrar winrar ile extract edin, rsd lite'ın tanıyacağı tek dosya türü *.sbf 'dir. 7z arşivlerini açmak için 7-Zip kullanabilirsiniz. SBF rom dosyaları Full ve Service olmak üzere iki çeşittir. Full sürüm rom'lar telefonu fabrika çıkış hale getirir, kişisel bilgileriniz ve dosyalarınız silinir. Service sürüm rom'larda kişisel bilgiler ve dosyalarınız silinmeyip cihazı fabrika çıkış hale getirir. AT&T Atrix simlock'u açılmış cihazlara tekrar rom yüklemeyle simlock oluşmaz. Cihazında yeni sürüm yazılım kullanan arkadaşlar daha eski sürümleri flashlarsa nurtopu gibi bir brick sahibi olabilirsiniz.

ATRIX ROM LİSTESİ

AT&T ATRIX = OLYFR_xx_x.x.x , sadece OLYFR romlar yüklenebilir.
    Telstra/Bell ATRIX = OLYEM_xx.x.x , OLYEM ve OLYLA rom'lar yüklenebilir.
    Arjantin/Brezilya ATRIX = OLYLA_xx.x.x , OLYLA ve OLYEM rom'lar yüklenebilir.

AT&T ( ABD ) ATRIX 4G için ORJİNAL ROM DOSYALARI
    OLYFR_U4_1.2.6 FULL AYNA
    OLFYR_U4_1.5.7 FULL AYNA
    OLYFR_U4_1.8.3 FULL AYNA
    OLYFR_U4_1.8.3 SERVICE AYNA
    1FF-olympus-user-2.3.4-4.5.91 FULL GINGERBREAD 2.3.4 ( BU ROM'U YÜKLEDİKTEN SONRA DAHA ESKİ SÜRÜM YÜKLEMEYİN,CİHAZINIZ BRİCK OLUR !)
    1FF-olympus-user-2.3.6-4.5.141

TELSTRA ( AVUSTRALYA ) ATRIX için ORJİNAL ROM DOSYALARI
    OLYEM_U4_1.4.2 FULL
    OLYEM_U4_1.4.7 SERVICE

FRANSA RETAIL ATRIX ORJİNAL ROM DOSYALARI
    OLYEM_U4_2.1.1 FULL
    OLYEM_U4_2.1.3 FULL

İNGİLTERE T-MOBILE UK ATRIX ORJİNAL ROM DOSYALARI
    OLYEM_U4_2.2.3 FULL

İNGİLTERE ORANGE UK ATRIX ORJİNAL ROM DOSYALARI
    OLYEM_U4_1.3.1 FULL
    OLYEM_U4_4.2.0 SERVICE

İSPANYA RETAIL ATRIX ORJİNAL ROM DOSYALARI
    www.filesonic.com/file/1433999164/O...rvice1FF.sbf.gz
    Son güncelleme 02.08.2011
    * paylaşımları için daywalker04 ve Pzyduck'a teşekkürler.

Edited by Semseddin - 11/8/2012, 01:44

.
  2. juseppe121
        Like  

.

User deleted

teşekkürler admin dayı başarılı bir çalışma ve yararl aynı zamanda

.
  3. ramborax
        Like  

.

User deleted

Motorola Atrix 4g Türkçe Rom ne zaman çıkacak.

.
  4. Semseddin
        Like  

.

User deleted

AT&T ATRIX 4G için hiçbir zaman orjinal Türkçe olmayacak. Avrupa ATRIX rom'larından birisinde eğer Türkçe olursa bunların içinden alınıp modifiye Türkçe rom yapılabillir fakat şu an için böyle bir imkan yok.

.
  5. Semseddin
        Like  

.

User deleted

İngiltere T-Mobile UK rom'u OLYEM_U4_2.2.3 ilk post'a eklenmiştir.

.
  6. ilter88
        Like  

.

User deleted

merhaba at&t atrix 4g aldım yarın elime ulaşacak ürün ingilizce dil desteği yokmuş more locale 2 ile çevrilmiyo diye duydum acaba başa bir yolu mu var türkçe dil destekli rom gelecekmi bilginiz varmı?

.
  7. ozgboy
        Like  

.

User deleted

Linkleri açamıyorum. Problem mi var?

.
  8. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Linkler güncellendi ve konuya ekleme yapıldı.

.
  9. ozgboy
        Like  

.

User deleted

Cihazında yeni sürüm yazılım kullanan arkadaşlar daha eski sürümleri flashlarsa nurtopu gibi bir brick sahibi olabilirsiniz.

Evet aynen nurtopu gibi bir brickli cihazım oldu. Çözümü ne zaman ve nasıl çıkacak acaba?

.
  10. beefytr
        Like  

.

User deleted

gecmis olsun ozgboy...
    bir sekilde yeniden flashlayamiyorsan belki de senin kurtulusun meshur "factory cable" ile olabilir...
    ama nereden bulurum bu "factory cable" dersen, iste onun icin agustos'un 5'ine kadar bekleyeceksin...
    cunku elime bir tane gececek ve bir adet brick olmus atrix'te deneyecegiz...
    gorelim bakalim...
    o zamana kadar sabir...

.
  11. ozgboy
        Like  

.

User deleted

beefytr

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1081743

Burda bir factory cable dan ve nasıl yapıldığından bahsetmiş ama onu mu kastediyorsunuz bilmiyorum.

Bu arada çok teşekkür ederim. Sizinle telefon ile iletişim kurmak isterim. Telefon numaramı kişisel mesaj olarak yazıyorum. Bana bir sms atarsanız atrix diye ben sizi ararım. Saygılarımla.

Edited by ozgboy - 22/7/2011, 16:39

.
  12. aslanhan
        Like  

.

User deleted

beefytr

selamlar. hocam bende atrix ini brict etmiş bi kullanıcıyım ve factory cable ın neler yapabileceğini sabırsızlıkla bekliyorum. :rolleyes: sonuç olumlu yada olumsuz bana özel msj yada numarama çağrı atarak ulaşırsan çok sevinirim. selamlar saygılar.
    numaram : 532 387 21 05 Mehmet.

.
  13. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Konuya yeni rom'lar eklenmiştir.

.
  14. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (ozgboy @ 22/7/2011, 17:19) 
    beefytr

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1081743

Burda bir factory cable dan ve nasıl yapıldığından bahsetmiş ama onu mu kastediyorsunuz bilmiyorum.

Bu arada çok teşekkür ederim. Sizinle telefon ile iletişim kurmak isterim. Telefon numaramı kişisel mesaj olarak yazıyorum. Bana bir sms atarsanız atrix diye ben sizi ararım. Saygılarımla.

gunaydin,
    factory cable elime ulasti.
    aslinda temel prensibi su:
    bir sekilde telefonu flash'larken pil biterse tekrar flashlamak neredeyse imkansiz hale geliyor.
    bu kablonun diger kablolardan farki cihaza elektrik saglayip bilgisayarin gormesini saglamak.
    bilgi icin http://shop.teamblackhat.info/Factory-styl...a-FactCable.htm adresine bakabilirsiniz.

.
  15. aslanhan
        Like  

.

User deleted

hocam şimdi bu kablo ile hard brick olmus cihazı kurtarmamız mümkünmüdür değilmidir ?

.
145 replies since 22/5/2011, 23:18   19735 views
  Share  
.