Cyanogen Mod kurulumu

Motorola Milestone kullancıcıları için

« Older   Newer »

Share  
.
  1. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

İlk olarak cihazını root etmeniz gerekiyor

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=40196479

Daha sonra aşağıdaki son çıkan CyanogenMod 7 , open recovery ve son çıkan google uygulamalarını bilgisayarına yükleyin.

Open recovery OpenRecovery_v1_46_SHOLS.rar

Google uygulamaları gapps-gb-20110307-signed.zip

Cyanogen mod 7 update-cm-7.0.0-RC3-0.07-11.03.12-Milestone-signed.zip

Cyanogen Mod 2.3.5 ve yeni sürümleri için https://github.com/nadlabak/android/downloads

Cyanogen mod 9 ice cream sandwich (Test aşamasındadır bazı buglar içerebilir): www.speedyshare.com/file/kqfpv/upda...KANG-signed.zip

Google Uygulamaları (Sadece ics için ) : www.multiupload.com/V2IFZQ8X90

Linkler 4shared üzerinden yüklenebilir.Bunun için Dns ayarı yapmanız gereklidir.

1- Telefonumuzu USB bağlıyoruz
    2- Motorola USB sürücülerini indirip kuruyoruz
    3- RSD Lite bilgisayara kurunuz, kurulum bitince RDS Lite'yi açıyoruz
    4- İndirdiğimiz Vulnerable Recovery içindeki vulnerable_recovery_only_RAMDLD90_78.sbf dosyasınızı RDS litedeki Filename bölümüne seçiyoruz ve Start diyoruz
    5- Telefonumuzu usbde hafıza kart erişimine tıklıyoruz
    6- Kök dizine OpenRecovery 3.3 arşivinde çıkan herşeyi atıyoruz
    7- Romumuzu ve Google app dosyalarını zipli bir şekilde /OpenRecovery/updates klasörüne atıyoruz
    8- USB'yi çıkarıyoruz, telefonumuzu kapatıyoruz
    9- Klavyeyi açarak, X tuşuna basık tutarak telefonumuzu recovery modunda açıyoruz.Ekrana ünlem işareti gelince, ses açma tuşu ile kamera tuşuna aynı anda basıyoruz
    10- Ekrana garipçe yazılar ve seçenekler gelecektir (Menüde klavyedeki d-pad ile geziyoruz)
    11- Ekranda 4 adet seçenek mevcut, bu ekranda apply sdcard:update.zip'i seçip biraz bekliyoruz.
    11- Bir menü karşımızda ve bu menüden ;
    12- Öneri olarak, Nandroid menüsüne gelip sisteminizin yedeğinizi alın bir sorun olursa tekrar yükleyip telefonu eski haline çevirebilirsiniz.
    13- Wipe Data-Factory Reset'e tıklayıp telefonun tüm verilerini siliyoruz
    14- Temizleme işi bitince Apply Updateê tıklıyoruz
    15- İlk olarak rom'u seçiyoruz, rom yüklemesi 3-5 dk arası sürebilir
    15- Rom yüklemesi tamamlanınca googleapps'yi yüklüyoruz
    16- Reboot'a tıklayarak telefonu yeniden başlatıyoruz ve karşımıza harika açılışı ile CyanogenMod 7 çıkıyor.

Biz sizden para talep etmiyoruz hayır duanız yeterli bizim için ama :)
    Cyanogen mod kurulumu için 50 TL isteyen arkadaşlar var www.androidtelefonlari.com/catalog/...istegi/reviews/

Edited by dogangoxel - 8/1/2012, 22:55

.
  2. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Allah razı olsun Göksel, bu yaptığın paylaşımlar birçok arkadaşın işine yarıyor. Üstüne başka sitelere kopyalanıyor ama sitemize link vermeyi bırakalım ALINTI dahi olduğu belirtilmiyor, bir nevi çalınıyor. Herkes faydalansın diye forumu üye olmayanlara bile açtık ama malesef diyorum.

Yapılan paylaşımlara bir teşekkürü çok görmeyelim. :B):

.
  3. faxcon
        Like  

.

User deleted

Bu yöntemle eclair yada froyo yükleyebilirmiyiz.Birde open recoverynin modifiyeli hali sanırım androidiani diye onu kullansak bir sorun olurmu?

.
  4. doganmert
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler Amca :thumb_yello.gif:

.
  5. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Cyanogen mod 7 şiddetle tavsiye edilir :thumb_yello.gif: Daha detaylı anlatım ilk posta eklendi.

.
  6. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Kullananlar 90-100mb boş ram'den bahsediyor, denemeye değer. Millet cihazımız için CM7 çıksın diye dua ediyor yabancı forumlarda.

.
  7. osmanberke
        Like  

.

User deleted

Yakın zamanda milestone xt720 ye çıkmasını bekliyorum.Saol dogangoxel :thumb_yello.gif:

.
  8. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Cikar insallah XT 720 icinde :thumb_yello.gif: Eski surumlerini pek begenmiyordum , hatalari ve sorunlari vardi fakat bu surumde (mod 7 2.3.4) tum sorunlar giderilmis , tum milestone kullanicilarina tavsiye ederim.

.
  9.     Like  

.

Android Man

Group
    Moderatör

Status
    Linkler çökmüş, bir de modmymobile sitesinden olan linki başka biyerden verebeilir misiniz, teşekkürler

.
  10. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Linkler yenilenmiştir.Dns ayarı gereklidir.

.
  11.     Like  

.

Android Man

Group
    Moderatör

Status
    Dün kurdum, iki gün uğraştım acele ettiğim için, gerçekten mükemmele yakın ama gingerbread'in klavyesi kötü, büyük parmakları olan arkadaşlar muhakkak klavye de indirsin yanına :D

.
  12. doganmert
        Like  

.

User deleted

Bende 2 gün önce kurmuştum. 90-100 mb ram beklerken Ram 35-40 mb arası gidip geliyordu. Ram'den yer kalmadığı ıcınde Örnek tarayıcıyı açıp herhangi bi siteye girdiğimde Restart atıyordu telefon.

Görüntüsü gayet şık herşeyi çok güzel bu yüzden bile kullanılabılır ama ben görüntüye bakmıyorum.

.
  13.     Like  

.

Android Man

Group
    Moderatör

Status
    Valla RAM konusunda haklısın ama benim telefon Froyo'yken de RAM pek boş kalmıyordu, ADW launcher da çok yiyor RAM den

.
  14. doganmert
        Like  

.

User deleted

Bende froyo yüklü ve Ram 80-85 MB'dan aşşağı düşmüyor. Çeşitli programlar sayesinde Ram sıkıntısı kalmıyor. Fakat Cyanogende o programlara rağmen 40-45 mb zar zor oluyor. Adw Launcher yerıne başka launcher da denedim sonuç yine negatif.

.
  15.     Like  

.

Android Man

Group
    Moderatör

Status
    O programları bana da söyle :D ben de RAM sıkıntısı çeksem de cyanogen'in sürüyle avantajı var, fakat bu avantajlardan yararlanırken telefonunu performansı çok düşüyor tabi, mesela aynı anda Bubble buster gibi bir oyunla power amp çalıştı mı müzikte takılmalar oluyor

.
43 replies since 20/6/2011, 10:38   4589 views
  Share  
.