Lütfen Yardım. Cihaz açılmıyor

« Older   Newer »

Share  
.
  1. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (epivep @ 15/8/2011, 15:43) 
    motorolayı arasdım. yurt dışından gelen cihazlara paralı da olsa servis hizmeti vermiyorlarmış. iş başa düştü. halletmezsem cihazı kullanamayacağım.

Motorola mobility mail attım abi cevap bekliyorum.Bir şekilde halletmemiz lazım bu işi.Sanjay Jha mesaj atalım illa kardeşim :argue.gif:

.
  2. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Cihazı resetleyip tekrar fastboot'a girmeyi deneyin. Eğer olmazsa factory cable ile fastboot iletişimi kuracaktır.

Resetlemek için SES AÇMA ve GÜÇ tuşlarına aynı anda ve 3 sn. basılı tutun.

.
  3. epivep
        Like  

.

User deleted

kablo temin etmeye çalışıyorum. yapabilirsem yapacağım bakalım.

.
  4. snbrk
        Like  

.

User deleted

Factory kablo temin etmeniz işe yarayacaktır. Bashar(Motorola)'yı tekrar yakalarsam bu tür full brick olaylarında en kesin çözümü öğrenip, türkiyede destek vermemelerini dile getireceğim.

.
  5. epivep
        Like  

.

User deleted

harika olur. adamlara uluslararası garanti diye aldım diyorum geçmez diyorlar. bari ücretiyle yapın diyorum, yazılımlar farklı olmaz diyorlar. saçma sapan iş..
    kabloyu yapabileceğim bir link var mı acaba. kendim yapacağım da. şema da olabilir veya fotoğraf da.

.
  6. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Motorola Factory cable hazırlanışı ve şema

.
  7. epivep
        Like  

.

User deleted

çok karışık yapabileceğimi sanmıyorum. bunu temin edebileceğim biryer yok mu? veya ücret karlışılığı yaptırabileceğim biri?

Edited by epivep - 16/8/2011, 02:45

.
  8. sat112
        Like  

.

User deleted

Aşağıdaki linkte verdiğim rar lı dosya içinde Mz601 3.0.1 versiyonu için orjinal image dosyaları mevcut.Dosyaları C veya D klasörüne çıkarttıktan sonra sırasıyla aşağıdaki komutları ver.

htt*://www.mediafire.com/?41oq3gdyqctlaro

fastboot flash boot boot.img
    fastboot flash system system.img
    fastboot flash recovery recovery.img
    fastboot flash userdata userdata.img
    fastboot reboot

Cihaz açıldıktan sonrada pc cihazı tanıdıktan sonra aşağıdaki komutla tiamat recovery yükle
    fastboot flash recovery recovery-Tiamat-R4c-100611-1150-cwm.img

Sonrada 3.2 versiyonu microsd karta atarak 3.2 versiyonu yükleyebilirsin.Fakat inglizce olacağı için sonra da
    Tiamat-Xoom-Rom-2.1-Hammerhead Rom'unu yükle türkçe olsun.

.
  9. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

sat112 aciklama icin tesekkurler fakat cihaz Yurt disi wifi modeli (mz604)

Motorola Turkey cevaplari (mail geldi)
    Merhabalar,

Daha önce de bahsettiğim gibi, yurtdışından alınan cihazlara destek veremiyorlar. Official TR yazılımı haricinde bir yazılım elde etmeleri de mümkün değil servis merkezinde. Bu yüzden ücretli de olsa destek olamayabilirler.

Fastboot modunda PC'de görünüyor mu "fastboot devices" komutu ile?

Ikinci mail

Teşekkürler, bekleyip göreceğiz nelerin değişeceğini ilerleyen günlerde.

Factory cable sadece pile gerek kalmadan yazılım yüklemek için kullanılan bir kablo. PCnin görmesi için yeterli değil. Driverları değiştirerek denediniz mi? ya da paşka bir PC kullanarak?

özellikle bu haftalarda benim bakmam mümkün değil kusura bakmayın... Aslına bakarsanız aynı durumdayız sizlerle bu konuda. Hatta factory unlock vs. gibi konularla biz hiç ilgilenmediğimizden siz daha ileride dahi olabilirsiniz bizden.

Normal yazılım procedurlerinde dahi brick olabiliyor cihazlar ve kurtarılamayabiliyor malesef. Yurtdışına gönderiyoruz bu tip durumlarda kurtarılması ya da değiştirilmesi için biz de.

Kisacasi basiniz caresine bakin diyorlar.

Edited by dogangoxel - 16/8/2011, 10:56

.
  10. sat112
        Like  

.

User deleted

Pardon ben Mz601 modeli sanmıştım.O zaman motorolanın sitesinden Mz604 için orjinal image leri indirip.Gönderdiğim dosya da system.img,boot.img,recovery.img ve userdata.img dosyaları yerine koyup aynı işlemler yapılabilir.Denemekte fayda var.

htt*://developer.motorola.com/products/software/MZ604_H.6.2-24_Retail_Europe.zip/

.
  11. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (sat112 @ 16/8/2011, 15:08) 
    Pardon ben Mz601 modeli sanmıştım.O zaman motorolanın sitesinden Mz604 için orjinal image leri indirip.Gönderdiğim dosya da system.img,boot.img,recovery.img ve userdata.img dosyaları yerine koyup aynı işlemler yapılabilir.Denemekte fayda var.

htt*://developer.motorola.com/products/software/MZ604_H.6.2-24_Retail_Europe.zip/

Islemleri yapacak fakat simdide cihazi pc gormuyor.Baska bir pcde denemesi gerekli.

.
  12. sat112
        Like  

.

User deleted

fastboot modunda açılmıyor mu?Waiting for device yazıyor demişti de .Bu cihazlar kolay kolay bozulmuyor.Bence servise gönderip bir sürü para vermeden de halledilebilir diye düşünüyorum.

.
  13. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (sat112 @ 16/8/2011, 15:57) 
    fastboot modunda açılmıyor mu?Waiting for device yazıyor demişti de .Bu cihazlar kolay kolay bozulmuyor.Bence servise gönderip bir sürü para vermeden de halledilebilir diye düşünüyorum.

Cihaz fastboot giriyor sorun o degil simdiki sorun pc cihazi gormuyor.Komutlari girince error hatasi aldigini soyledi arkadasimiz.

.
  14. sat112
        Like  

.

User deleted

[
    QUOTE (epivep @ 15/8/2011, 14:28) 
    tamam işte basınca Failed to boot LNX 0x0004 Starting fastboot protocol support yazısı geliyor.

Eğer dediği hata buysa daha önce benimde olmuştu ben bu şekilde"Cihaz açılırken Vol+ ve Vol- tuşlarına aynı anda basılı tuttum sonra Vol+ tuşunu bıraktım ve fastboot moduyla açıldı" hallettim.

.
  15. epivep
        Like  

.

User deleted

herşey üstüste geldi. telefon hattım arızalandı interntete giremedim. cevap veremedim mesajlara.

QUOTE (dogangoxel @ 16/8/2011, 10:31) 
    sat112 aciklama icin tesekkurler fakat cihaz Yurt disi wifi modeli (mz604)

Motorola Turkey cevaplari (mail geldi)
    Merhabalar,

Daha önce de bahsettiğim gibi, yurtdışından alınan cihazlara destek veremiyorlar. Official TR yazılımı haricinde bir yazılım elde etmeleri de mümkün değil servis merkezinde. Bu yüzden ücretli de olsa destek olamayabilirler.

Fastboot modunda PC'de görünüyor mu "fastboot devices" komutu ile?

Ikinci mail

Teşekkürler, bekleyip göreceğiz nelerin değişeceğini ilerleyen günlerde.

Factory cable sadece pile gerek kalmadan yazılım yüklemek için kullanılan bir kablo. PCnin görmesi için yeterli değil. Driverları değiştirerek denediniz mi? ya da paşka bir PC kullanarak?

özellikle bu haftalarda benim bakmam mümkün değil kusura bakmayın... Aslına bakarsanız aynı durumdayız sizlerle bu konuda. Hatta factory unlock vs. gibi konularla biz hiç ilgilenmediğimizden siz daha ileride dahi olabilirsiniz bizden.

Normal yazılım procedurlerinde dahi brick olabiliyor cihazlar ve kurtarılamayabiliyor malesef. Yurtdışına gönderiyoruz bu tip durumlarda kurtarılması ya da değiştirilmesi için biz de.

Kisacasi basiniz caresine bakin diyorlar.

göksel kardeşim. sanıyorum arkadaş yanılıyor. bu arızanın çözümünü araştırdığım heryerde factory cable ile çözülebilir deniyor. kabloyu temin ettiğimizde sanıyorum sorunu çözeceğiz

QUOTE (sat112 @ 16/8/2011, 16:15) 
    [
    QUOTE (epivep @ 15/8/2011, 14:28) 
    tamam işte basınca Failed to boot LNX 0x0004 Starting fastboot protocol support yazısı geliyor.

Eğer dediği hata buysa daha önce benimde olmuştu ben bu şekilde"Cihaz açılırken Vol+ ve Vol- tuşlarına aynı anda basılı tuttum sonra Vol+ tuşunu bıraktım ve fastboot moduyla açıldı" hallettim.

dediğinizi aynen yapıyorum ancak Failed to boot LNX 0x0004 Starting fastboot protocol support yazısı geliyor. iki satır şeklinde.. ilk satır kırmızı ikincisi beyaz yazıyla..

QUOTE (sat112 @ 16/8/2011, 15:57) 

cihazı açtığımda fastboot modunda açılmıyor maalesef. öncelikle bir hata kodunun arkasında ikinci satır olarak fastboot yazıyor. bu fastboot modunda açılmak demek değil diye düşündm yanılıyorsam özür..

.
59 replies since 15/8/2011, 12:15   3853 views
  Share  
.