OpenRecovery XT720 01 - "Androidiani" çekirdekli...

30.08.2011

« Older   Newer »

Share  
.
  1. sariugur
        Like  

.

User deleted

Mioze7Ae tarafından XT720 OpenRecovery menüsünün Androidiani Recovery özellikleriyle donatılmış bir üst ve gelişmiş versiyonu...

Özellikler:

Ana menü daha aktif
    Birçok Androidiani seçeneği "OR > Other Utilities" başlığı altında
    ext3/4 desteği mevcut
    SD Card uygulaması eklendi (OR > SD Card Utility)
    Ekran parlaklık ayarı eklendi (OR > Settings > Brightness)
    Yeni fastboot ve orbootstrap komutları eklendi
    "volume-down(ses kısma)" tuşuna basılı tutulduğunda cihaz fastboot moduna giriyor(OR > "Other Utilities" > "Re-install orbootstrap" seçeneğini aktifleştirmeniz(enable) lazım)
    "Wipe Dalvik Cache" komutundaki bazı sorunlar giderildi
    "Power Off" komutu ile OpenRecovery'deyken cihazın kapatılabilmesi sağlandı(aynı anda şarj edilirken sorun oluştuğunda yararlı bir işlev)
    "sdcard-info.txt" dosyasında ufak tefek değişiklikler...
    Değişik XT720 frekansları eklendi (OR > Change Basebands)

Yükleme:

1- Bu linklerden biri ile dosyayı indirin...
    2- hafıza kartındaki "OpenRecovery" klasörünün adını "OpenRecovery_eski" olarak değiştirip yedek alın...
    3- indirdiğiniz .zip dosyasını olduğu gibi hafıza kartına ayıklayın, bu yeni bir "OpenRecovery" klasörünü oraya yerleştirip eski openrecovery.zip'i yenileyecektir.

Öneriler:
    1- "/sdcard/OpenRecovery.eski/updates" klasöründeki güncelleme dosyalarını "/sdcard/OpenRecovery/updates" klasörüne atın...
    2- OpenRecovery modda başlatıp "Other Utilities" > "Re-install orbootstrap" seçeneğini aktifleştirin.

.
  2. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Paylaşım için teşekkürler. XT720 için adam gibi bir recovery görmek güzel, Mioze7Ae 'in eline sağlık. Çok aktif bir arkadaş XT720 konusunda.

.
  3. sariugur
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 31/8/2011, 21:07) 
    Paylaşım için teşekkürler. XT720 için adam gibi bir recovery görmek güzel, Mioze7Ae 'in eline sağlık. Çok aktif bir arkadaş XT720 konusunda.

bekar falansa başgöz etsek yeridir yani, hakkı o derece :))

.
  4. funkydrama
        Like  

.

User deleted

telefon open recovery modda açamıyorum.sadece 4seçenek var rebook update format... burda update yapıyorum ama update dosyası bulunamadı diyo.ne yapmam gerekiyor çözemedim 2saattir?

.
  5. sariugur
        Like  

.

User deleted

QUOTE (funkydrama @ 3/9/2011, 14:17) 
    telefon open recovery modda açamıyorum.sadece 4seçenek var rebook update format... burda update yapıyorum ama update dosyası bulunamadı diyo.ne yapmam gerekiyor çözemedim 2saattir?

update bulunamadı derken? herhangi bi update yapmak gerekmiyor zaten menüden, benim ordaki önerim sadece "_eski" olarak yeniden adlandırılan klasörde eğer sonradan sizin eklediğiniz güncelleme dosyaları varsa yeni openrecovery'ye bunları taşımak, ondan sonraki ayarda olmasada olur.

seçeneklerin eksik olmasına gelince, yeni sürüm için hem openrecovery.zip dosyası hemde openrecovery klasörü yenilenmeli, hali hazırda kartta bulunanları başka bir klasöre veya rar-zip arşivine yedekleyip veya direk silip linkteki arşivi olduğu gibi hafıza kartına çıkarman yeterli.

OR'de açmak için cihaz kapalıyken veya yeniden başlarken SES AÇMA tuşuna basman yeterli, açık cihazda güç düğmesinden "openrecovery" veya "recoverymod" komutları yüklenmiş farklı modlardan ötürü çalışmayabilir. elle tetiklemen lazım.

.
  6. akifist
        Like  

.

User deleted

arkadaşlar ilk posttaki linkler ölmüş,buradan temin edebilirsiniz.

http://forum.xda-developers.com/showpost.p...&postcount=1530

Edited by akifist - 6/5/2012, 13:57

.
5 replies since 31/8/2011, 16:08   614 views
  Share  
.