XT720 Sorunlar & Sorular

« Older   Newer »

Share  
.
  1. bRs*
        Like  

.

User deleted

Merhaba arkadaşlar. Xt720 Kullanıcısıyım ilk kez android kullanıyorum.Bilmediğim bazı konular üzerine sizden yardımlarınızı bekliyorum.

Telefonda rahatsız edici şekilde ısınma mevcut ..
    Şarj süresi çok kısa normal kullanımda gün içerisinde bitiyor.
    Kamera çizgi çizgi gösteriyor çekince düzeliyor ama 8mp adına kaliteli bulmadım.
    Çektiğim fotoğrafları telefon hafızasına kaydediyor ki böyle bir telefonda bu kadar küçük hafıza olması çok ilginç.Fotoğrafı çekince direk hafıza kartına atması için nerden ayarlayacağımı bilmiyorum.
    İnternet bağlantısı olmadan sadece gps üzerinden ücretsiz navigasyon için hangi programı kullanmam ve ayarları yapmam gerekiyor ?
    Bu sorunların olmadığı en güncel ve güzel yazılım hangisidir ?
    Ve bu yazılımları telefona yüklemem için hangi yolu takip etmem gerekiyor android de hiç bu işlere girmedim daha önce ..

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum ...

Teşekkürler ..

.
  2. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Selam barış,

XT720'de diğer android cihazlar gibi işlem yapınca ısınıyor. En bariz ısınma tüm cihazlarda olduğu gibi 3g data kullandığın zaman görülür. Şarj süresini optimum seviyeye getirmek için 3G ve data kullanmadığın zaman ikisinide kapat. Yüklediğin programlar ve widget'ların arkaplanda veri indirme işlemi yapıyor mu bunlara dikkat et. Markketten indirebileceğin Juice Defender şarj konusunda yardımcı olacaktır. SetCPU ile işlemcinin bekleme konumunda düşük frekansta çalışmasını sağlayıp şarjdan kazanabilirsin. XT720'deki sensör mekanik ve genel resim işleme olarak ekranda sert gözüküyor, pc'de çektiği fotoğraflar birçok PDA'dan iyi. Unutma bu bir PDA ve PDA'lardan alacağın resim kalitesi feature phone denilen cihazların ( K850-ZN5-N82 örnektir ) yanına yaklaşamaz. Geceleri xenon sayesinde çok iyi kareler yakalayabilirsin, gündüz yeterli ışıkta da güzel sonuçlar veriyor. Resim çekmeden önce en iyi sonuç için çekeceğin sahneye göre ayarları manuel yapmalısın. Resimleri direk hafıza kartına atar zaten, androidde çekilen resimler/videolar rom belleğe değil otomatik olarak SD-kart'a atılır. Hafıza kartı DCIM klasörüne bak. Sygic aura, ndrive, igo, navigon ve daha çeşitli navigasyon programları mevcut. İnternet kullanmadan navigasyon hepsinde offline kullanabilirsin ama internet sayesinde 20 sn'de bulunduğun noktaya kilitlenirken sadece gps çipiyle bağlanırsan bu değer 3-5 dk'ya kadar çıkabilir. XT720 için official en güncel ve sorunsuz ROM kimine göre

Central European 2.1 update1 rom'u : https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=46933787

Bana göre Rus retail 2.1 update1 rom (Türkçe yok ) : http://localhost/file/1zvsNCAc/STR_U...UCASHLSTAB.html

Yazılımları yüklemek için RSD Lite ve USB sürücülerine ihtiyacın var. Modding rehberleri / Programları bölümü , ayrıca Android Modding bölümüne bakarsan ilgili konuları bulacaksındır.

Kolay gelsin.

.
  3. bRs*
        Like  

.

User deleted

çok teşekkür ederim modum. söylediklerinizi uygulayacağım tek tek. ısınma sorunu halledilebilir ama garip bi sorun. Sygic i kullanıyorum sanırım ücretsiz TL falan gitmedi hiç bakiyemden. yazılımlarıda biraz öğreniyim vaktim olunca deneyeceğim.. hepsi için teşekkürler

.
  4. diego12345
        Like  

.

User deleted

merhaba arkadaslar bende ıtaly rom yuklu sımdı ben mınıua veya baska bır rom yuklemeye calıstım yapamadım detaylı bır sekılde bana anlatıcak bırını arıyorum acılll yada msn adresım ; [email protected]

.
  5. diego12345
        Like  

.

User deleted

yokmu yardımcı olacakkk bır allahın kulu

.
  6. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

@ diego12345 merhaba foruma hoşgeldin ,

Miui romu yüklemek için cihazını root etmen gerekli ve open recovery ihtiyacın var.Tüm ihtiyacın olanlar forumda mevcut,biraz araştıma yaparsan tüm sorularına cevap bulabilirsin.

.
  7. diego12345
        Like  

.

User deleted

forumda denılenlerı uyguladım olmadıı bana detaylı bır sekılde anlatabılırmısın lutfen tel kapalı beklıyoo msn den yardımcı olurmusun

.
  8. diego12345
        Like  

.

User deleted

telde konusurken karsıdakının sesı az gelıyor her seferınde hoperloru acmak zorunda kalıyorum ses sevıyelerı felan hepsı normal hatta fabrıka ayarlarına gerı dondum yıne duzelmedı garantıye versem duzeltırlermı?

.
  9. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Evet tamir ederler, cihazın görüşme sesi normalde yüksek.

.
  10. akifist
        Like  

.

User deleted

üstadlar benim XT720.de şöyle bir sorun başladı;
    markete girmek istediğimde "arka plan verileri devre dışı" diye bir pencere açılıyor,pencerede bulunan "etkinleştir" butonunu tıkladığımda telefon restart yapıyor. aynı durumu ayarlar->hesaplar.ı tıkladığımda da yapıyor.
    yardım ederseniz sevinirim.

.
  11. diego12345
        Like  

.

User deleted

telin pover acma tusu basmıyor gaantıye gonderıcem ama rom yuklu sorun olurmu acaba..

.
  12. border force
        Like  

.

User deleted

Cihazda GTA III oyununu çalıştıran varsa yazabilirmi? Kardeşime XT720 düşünüyorum temiz birtane buldum, eğer oyun çalışıyorsa peşin basıp alacağım.İnternette araştırdım ancak hiçkimse bu konuyla ilgili birşey yazmamış.

.
  13. diego12345
        Like  

.

User deleted

açmıyor gta ııı

.
  14. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Chainfire 3d programı işinize yarayacaktır . Ben milestone cihazında oyunu çalıştırdım.XT720 cihazındada çalışacaktır.

.
13 replies since 2/9/2011, 12:43   404 views
  Share  
.