FroyoMOD kurulumu

Adım adım FroyoMOD-2.9.3 kurulumu

« Older   Newer »

Share  
.
  1. TheMurat
        Like  

.

User deleted

Merhaba,

Semseddin ve doganmert burada anlattılar ama acemi kullanıcılar için biraz karışık olabileceğinden (benim için öyleydi) burada ayrıca anlatmak istedim.

* Bilgisayarınıza buradan motorola sürücülerini yükleyin.
    * Rsd Lite programını buradan indirip bilgisayarınıza kurun.
    * Open recovery yi buradan indir ve RSD lite ile telefona flashla
    * FroyoMOD'u buradan indir (~100 MB)
    * Telefonu bilgisayara bağlamayı unutma :)
    * FroyoMOD-2.9.3.zip isimli dosyayı (zip i açmadan) Openrecovery/updates klasörünün içine kopyala
    * Telefonu yeniden başlat
    * Açılış sırasında "X" tuşuna basılı tut, ekrana ünlem işareti gelince ses açma ve kamera tuşlarına aynı anda bas
    * Menü açılınca "wipe dalvik cache"
    * "Wipe data / factory reset"
    * "Wipe cache partition"
    * Miscellaneus a gel "Apply update" menüsüne gel
    * Buradan "FroyoMOD-2.9.3" ü seç
    * Yükleme tamamlanınca telefonu yeniden başlat

FroyoMOD hayırlı olsun

NOT=FroyoMOD linki güncellenmiştir 21.04.2012

Edited by TheMurat - 21/4/2012, 19:22

.
  2. isolas
        Like  

.

User deleted

Güzel ve anlaşılır anlatım. Eline sağlık Murat :thumbup1.gif:

.
  3. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Eline sağlık Murat, yeni başlayanlara yardımcı olacaktır.

.
  4. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

TheMurat teşekkürler :thumb_yello.gif: Yeni başlayacak olan arkadaşlara çok faydalı bir rehber.

.
  5. doganmert
        Like  

.

User deleted

Eline sağlık murat kardeşim.

Benim düşüncem FroyoMOD Go Launcher ile güzel durmuyor. Tavsiyem https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=47102016 Launcher Pro Plus Türkçe ile kullanın.

.
  6. burcuyldrm
        Like  

.

User deleted

arkadaşlar hepinize selam :)
    ben dediklerinizi bilgisayarıma indirdim.
    forumdan rst lite konusunu okudum. ama rsd litela flashlarken open recoveryi start butonu aktifleşmiyor. bu birinci sorun.

froyo mod klasörünü open recovery/updates e atmayı da anlamadım. nasıl kopyalıcaz nasıl atcaz.

daha sonraki aşamalara daha gelemedim. :( :/

yardım ederseniz sevinirim koskoca nette bi tek burayı bulabildim
    siz de yardım etmezseni yandım valla :(

.
  7. doganmert
        Like  

.

User deleted

şimdi şöyle yapın, Open Recovery'yi indirin. Vulnerable_Recovery.sbf'yi rsd lite ile flashlayın. Ondan sonra indirdiğiniz diğer Update.zip ve Open Recovery klasörünü telefonun sd card'ına direk atın. Open recovery klasörünü açın ve updates klasörünün içine froyomod'u atın. Sonra cihazı kapatın recovery modda açın. Talimatları uygulayıp apply update'den mod'u yukleyin. :)

.
  8. burcuyldrm
        Like  

.

User deleted

hepinize günaydın. :) :)
    şimdi vulnarable dediğinizi buldum indirdim. telefonu usb kablosuyla bağladım. kapattım, açarken üst yön tuşuna basılı tuttum. recovery moda geçti. sonra rsd lite la vulnarable i flashladım. daha sonra open recovery ve froyo klasörlerini telefonun sd cardına şu şekilde attım : telefonun usb bağlantısını "memory card access" e çevirdim, sonra ikisini de sd carda kopyaladım. buraya kadar bir yanlış var mı? fakat froyo yu kopyalayıp open recovery/updates klasörüne atmayı beceremedim. (ben bu işlemi bilgisayarda yaptım, yoksa telefonun içindeyken mi yapacaktık :( ) takıldığım yerdeen yardım edin lütfen :(

.
  9. doganmert
        Like  

.

User deleted

hayır herşey doğru, froyomod'u sd card'a attığınız open recovery klasörünün içindeki updates klasörünün içine atıcaksınız. attıktan sonra telefonu kapatın recovery modda açın. Apply sdcard deyin ve wide data factory reset, dalvik-cache ve wipe data partition işlemlerini yapın. Ondan sonra apply update e basın ve froyomod'u yukleyın :)

.
  10. burcuyldrm
        Like  

.

User deleted

@doganmert
    arkadaşım slm :)
    ya şimdi ben naptım biliyor musun? yukarıda anlattıklarımı yaptım recovery modda açtım. wipe date& wipe cache &reboot system &apply update çıktı.
    neyse wipeları yaptım.
    miscallenaous denilen şeyi gördüm. wipe dalvik cache de yoktu. apply update yaptım. froyo mod da çıkmadı. sonra zaten aborted falan dedi yükleme olmadı. reboot dedim eski eclairi açtı, bu da stabil çalışmıyorr şu an :( :(
    kesin bir hata yaptım ama nerde?

bi de şunu anlatayım.
    yüklemeleri usbyle sd cardın içine attım. open recoveryin içinde updates klasörü yoktu. update zip vardı. onu açtım. froyo mod klasörünü içine kopyalamak için add files dedim froyo modu buradan seçtim. doğru mu?

uff yardım edin nolur :( :(

pardon miscellanous denen şeyi göremedim.

ya büyük ihtimalle problem froyo modu updates in içine atmakta.
    bu işlemi adım adım tarif etseniz. hayır saarışın da değilim ama neden bu kadar aptalım ki :(

.
  11. doganmert
        Like  

.

User deleted

Selam :)

Şöyle yapalım size daha ayrıntılı anlatayım. Önce siz orjinal froyo 2.2'yi yükleyin. Yükledikten sonra,

http://code.google.com/p/androidiani-openr.../downloads/list Buradan open recovery 3.3'ü indirin.

Sonra vulnerable_recovery flashlayın. Flash işlemi bittikten sonra telefonu açın ve Usb ile sdcard'a bağlanın. Sd kartın ana yerine Open recovery.rar dosyasından cıkanları atın. Sonra open recovery klasörünü açın ve update klasörünün içine FroyoMOD'u atın.
    Sonra telefonu kapatıp recovery modda acın apply sdcard diyin dedikten sonra apply update deyin ve froyomodu oradan yükleyin.

.
  12. burcuyldrm
        Like  

.

User deleted

slm doğan :)
    arkadaşım yapıyorum dediklerini inşallah olur sıkıldım valla
    şimdi 2.2 yüklüyorum
    sağol ;)
    irtibatta kalalım

.
  13. doganmert
        Like  

.

User deleted

Size mesaj attım.

.
  14. burcuyldrm
        Like  

.

User deleted

ya arkadaşlar telefon göçtü :(:(:(
    "x" şeklinde bi animsyon geliyor daha da ilerlemiyor. :( acil yardım :(:(:(:( orada takılıp kalıyor

.
  15. burcuyldrm
        Like  

.

User deleted

halletttim :):):)
    emeği geçen herkese teşşekkürler
    deveye hendek atlattınız :)))) sağolun sizi seviyorummm

.
48 replies since 5/9/2011, 19:56   1758 views
  Share  
.