Motorola Xoom Genel, Basit Root

Her yazılım ve her model için kolayca root

« Older   Newer »

Share  
.
  1. snbrk
        Like  

.

User deleted

Otomatik rootlama yapan zip dosyası ve yazının 1-2 çevirdiğim kısmı dışında herşey bana ait, kendi tarafımdan yapılmıştır.Eğer bu anlatımı başka bir yerde yapmak istiyorsanız, kendiniz bulup, kendiniz çevirin.

Bu işlem cihazınızı garanti dışı bırakacaktır, tüm sorumluluk size aittir. MotoModTR hiç bir sorumluluk kabul etmez. Bu işlem geri alınabilir, S.S.S'da nasıl geri alınacağını bulabilirsiniz.

Aşağıda anlattığım yöntem sayesinde xoom modeli veya yazılım sürümü farketmeksizin root edebileceksiniz, yalnızca MicroSD kart gerekli. :thumb_yello.gif:

Not:Eğer sürücü harfiniz C değil de farklı bir harfse, işlemlerde C yerine kendi sürücü harfinizi kullanın.

HAZIRLIK

İşlemlere başlamadan önce, gerekli dosyayı burayaXoom-Universal-Root.zip
    indirin. Zip'ten klasöre çıkarın ve çıkardığınız klasörü C:/'ye atın. Attığınız klasördeki "Motorola Xoom Universal Root" zip'ini microsd kartınızın ana dizinine atın ve microsd kartı xoom'unuza takın.

Alternatif link : https://rapidshare.com/files/1868815777/Xo...versal-Root.zip

İŞLEMLER

Cihazınızı unlock ettiniz mi? Etmediyseniz, şimdi edelim ;) . Cihazınızı açık şekilde Usb Hata Ayıklaması modunda bilgisayarınıza bağlayın. CMD'yi açın. Daha sonra aşağıdaki komutları sırasıyla girin.

cd C:/Root Dosyaları
    adb reboot bootloader
    fastboot oem unlock
    fastboot reboot

CMD'yi hiç kapatmayın. Cihaz açılınca aşağıdaki komutları girin. Son komutu girdikten sonra cihaz kendini yeniden başlatacak. Motorola logosu göründüğünde volume down'a basın, sol üstte android recovery yazısını göreceksiniz. Gördüğünüzde volume up'a basıp Android Recovery'e girin.

adb reboot bootloader
    fastboot flash recovery recovery-Tiamat-R4c-100611-1150-cwm.img
    fastboot reboot

Recovery'de volume up ve down yön tuşları, güç tuşu ise tıklama işlevi görüyor. Recovery'de "install zip from sdcard" -> "Choose zip from sdcard" 'a gidin. Oradan Xoom Universal Root.zip dosyasını seçin ve yükleyin. Yüklendikten sonra cihazı reboot edin. Root'lu Xoom'unuz karşınızda :thumb_yello.gif:

Edited by dogangoxel - 30/1/2012, 16:09

.
  2. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Eline sağlık Sinan. :thumb_yello.gif:

.
  3. memrengin
        Like  

.

User deleted

denedim oldu. bu güzel anlatım için çok teşekkür ederim ;)

şimdi sıra usb host desteğinde.. onu da yapacağım inşallah.

.
  4. ilhan78
        Like  

.

User deleted

Merhaba clockworkmod sitesinde XOOM icin en son 4.0.0.4 version mevcut,o recovery yukleyip bu yontemi uygulayabilirmiyim.
    O recovery yukledikten sonra tiamat 2.2.2 yuklemeyi dusunuyorum so run olurmu.

.
  5. snbrk
        Like  

.

User deleted

O recovery'i yükleyip bu yöntemi uygulayabilirsiniz ve tiamat yükleyebilirsiniz.

.
  6. ilhan78
        Like  

.

User deleted

siz 2.2.2 tiamatı tavsiye ediyormusunuz.
    şuan olan uygulamaları titanium backupla yedekleyip , tiamatı yüklediğimde geri yükleyebilirmiyim.(gameloft sdcard dosyaları dahil.)
    kernel yüklemelimiyim.xda da yeni çıkan bir kernel var.

.
  7. snbrk
        Like  

.

User deleted

Kernel yüklenmesine gerek yok. Ben tavsiye ediyorum, gayet güzel bir ROM. Save dataları da Titanium Backup'la geri yükleyebilirsiniz.

.
  8. ilhan78
        Like  

.

User deleted

Soyle bir sorunum var,cihazda root ve unlock yok.
    Unlock yapinca tum veriler silinecekmi?

.
  9. snbrk
        Like  

.

User deleted

Unlock yapıldığı zaman cihaz resetlenmiş gibi olup, veriler silinecektir maalesef.

.
  10. ilhan78
        Like  

.

User deleted

Baya buyuk dosyalar,sdcarta tasiyabilirsem belki cozerim,bride oyle deniyeyim.olmadi bi data indircez artik:-)

.
  11. ilhan78
        Like  

.

User deleted

Dosyaları kurtardım,
    unlock ok,recoveryde yükledim,
    fakat şuan recoverye giremiyorum.
    ilk yaptığımda girdim şimdim fakat sd kartı değil cihazın içini görüyordu,
    şimdi,motorola logosunda ses down yapınca recovery çokıyor,ses up yapınca ünlem işaretli android logosu ne yapmalıyım.

.
  12. ilhan78
        Like  

.

User deleted

sorun clockworkmod sitesinden indirdiğim en son sürüm 4.0.0.4 'ten kaynaklıymış.tiamat.r4c yi yükleyince sorun çözüldü teşekkürler.

.
  13. dehsetor
        Like  

.

User deleted

ne yaptıysam son adıma gelemedim android recovery girmiyor

fotoraf0002t

resimdeki gibi kalıyor denilenleri adım adım hepsini doğru şekilde yaptım ancak herhangi bir ilerleme kaydedemedim

.
  14. ilhan78
        Like  

.

User deleted

orjinal recovery yüklemelisiniz.
    cihaz rootsuz ve locked olmalı

.
  15. dehsetor
        Like  

.

User deleted

orjinal recovery derken hocam yeni aldım aleti android platformuna biraz yabancıyım turktelekomdan aldım 3.2 güncelledim 3g vs. gibi şeyler içinde root etmek istedim son adımda da resimdeki gibi kaldım

.
25 replies since 6/9/2011, 20:36   4364 views
  Share  
.