Motorola Xoom Genel, Basit Root

Her yazılım ve her model için kolayca root

« Older   Newer »

Share  
.
  1. ilhan78
        Like  

.

User deleted

Pardon konular karisti:-)
    Cihazi acarken ses kisma tusu ardindan see acma tusu ile recovery girebilirsiniz.

.
  2. dehsetor
        Like  

.

User deleted

zaten denildiği gibi yapıyorum ancak resimde attıgım ekranda kalıyor öylece

.
  3. ilhan78
        Like  

.

User deleted

Chose zip ile yapiyorsunuz degil mi?
    Adim adim yaptiklarinizi yazarmisiniz,hata nerde belki oyle bulabiliriz.

.
  4. sadolayn
        Like  

.

User deleted

on numara thx sınan bu arada rsımdekı gıbı kalan arkadaslar bunun nedenını soleyım
    ilk basta
    adb reboot bootloader
    fastboot oem unlock
    fastboot reboot
    yaptınız xoom verılerı sıldı yenıden basladı ya ulkenızı secıp gectınız ayarlara gelıp uygulamalardan usb yı gene aktıf hjale getırıp
    adb reboot bootloader
    fastboot flash recovery recovery-Tiamat-R4c-100611-1150-cwm.img
    komutlarını vermenız yanı

komutunu vermeden recovery modda secıp yaptırmıyor ondan unlem cıkıyor yanı bende oyle oldugu ıcın paylastım saygılar

.
  5. ilhan78
        Like  

.

User deleted

tiamat recoverynin yüklenemesi gerektiği zaten birinci mesajda yer alıyor.
    o recovery kurulmadan zaten hafıza kartından seçip dosyayı yükleyemezsiniz.

.
  6. dehsetor
        Like  

.

User deleted

arkadaşlar baya uzun zaman geçti root olayını sorunu çözdüm sadolayn arkadaş sağolsun sayesinde hallettim

.
  7. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (snbrk @ 6/9/2011, 21:36) 
    Otomatik rootlama yapan zip dosyası ve yazının 1-2 çevirdiğim kısmı dışında herşey bana ait, kendi tarafımdan yapılmıştır.Eğer bu anlatımı başka bir yerde yapmak istiyorsanız, kendiniz bulup, kendiniz çevirin.

Bu işlem cihazınızı garanti dışı bırakacaktır, tüm sorumluluk size aittir. MotoModTR hiç bir sorumluluk kabul etmez. Bu işlem geri alınabilir, S.S.S'da nasıl geri alınacağını bulabilirsiniz.

Aşağıda anlattığım yöntem sayesinde xoom modeli veya yazılım sürümü farketmeksizin root edebileceksiniz, yalnızca MicroSD kart gerekli. :thumb_yello.gif:

Not:Eğer sürücü harfiniz C değil de farklı bir harfse, işlemlerde C yerine kendi sürücü harfinizi kullanın.

HAZIRLIK

İşlemlere başlamadan önce, gerekli dosyayı buraya tıklayarak indirin. Zip'ten klasöre çıkarın ve çıkardığınız klasörü C:/'ye atın. Attığınız klasördeki "Motorola Xoom Universal Root" zip'ini microsd kartınızın ana dizinine atın ve microsd kartı xoom'unuza takın.

İŞLEMLER

Cihazınızı unlock ettiniz mi? Etmediyseniz, şimdi edelim ;) . Cihazınızı açık şekilde Usb Hata Ayıklaması modunda bilgisayarınıza bağlayın. CMD'yi açın. Daha sonra aşağıdaki komutları sırasıyla girin.

cd C:/Root Dosyaları
    adb reboot bootloader
    fastboot oem unlock
    fastboot reboot

CMD'yi hiç kapatmayın. Cihaz açılınca aşağıdaki komutları girin. Son komutu girdikten sonra cihaz kendini yeniden başlatacak. Motorola logosu göründüğünde volume down'a basın, sol üstte android recovery yazısını göreceksiniz. Gördüğünüzde volume up'a basıp Android Recovery'e girin.

adb reboot bootloader
    fastboot reboot

Recovery'de volume up ve down yön tuşları, güç tuşu ise tıklama işlevi görüyor. Recovery'de "install zip from sdcard" -> "Choose zip from sdcard" 'a gidin. Oradan Xoom Universal Root.zip dosyasını seçin ve yükleyin. Yüklendikten sonra cihazı reboot edin. Root'lu Xoom'unuz karşınızda :thumb_yello.gif:

indirme linkleri olu; bir kere daha koyar misiniz?
    tesekkurler,

.
  8. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Universal Xoom.zip dosyası linki güncellendi :thumb_yello.gif:

.
  9. beefytr
        Like  

.

User deleted

teşekkürler doğan :thumbup1.gif:

.
  10. furkaneroglu
        Like  

.

User deleted

fastboot oem unlock bunu yapamıyorum neden olabilir arkadaşlar acil yardım!!!

.
  11. royal_sm
        Like  

.

User deleted

yardım lazım acil gece yeni rom yüklerken yanlışlıkla tabletteki herşey silindi sadece recovery ye girebiliyorum ordada sd kart içine attığım hiç bir dosya görünmüyor hatta sd kart nerden acılır o bile yok tüm sistem dosyaları silindi ne yapacam şimdi ?

.
25 replies since 6/9/2011, 20:36   4364 views
  Share  
.