Atrix ile ilgili bazı sorular

« Older   Newer »

Share  
.
  1. adnan18
        Like  

.

User deleted

Merhaba arkadaşlar ben telefonu daha yeni aldım da merak ettiğim bazı şeyler var
    Cihaz 1.83 versiyonuyla geldi bana Android 2.3.4'e geçmek için önce root yapıp sonra mı güncelleştirmeyi yüklüyoruz yoksa önce güncelleştirmeyi yapıp sonra mı root yapıyoruz.

Bir de cihazın sinyal seviyesi düşük gibi geldi ve sağ üst köşede yanlış hatırlamıyorsam H+ gibi birşey var, bu sorun neden kaynaklanıyor ve H+ nedir ne işi yarar?

Ayrıca yapmam gereken sizlerin olmazsa olmaz diyeceği ne var?

Teşekkürler

.
  2. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba Adnan,

Öncelikle cihazın hayırlı olsun, iyi günlerde kullanman dileğiyle forumumuza hoşgeldin. Cihazda yazılım güncelleştirmesi yapmak için root 'a ihtiyacın yok ama market'e girip root yetkileri isteyen bir program (örn. LCDDensity for Root ) yükleyerek cihazda root var mı yok mu anlayabilirsin. Program çalıştırınca ekranda allow super user.. gibi bir pop-up penceresi görürsen cihazında root yetkileri var demektir. Atrix 4G mod rehberinde güncelleştirme nasıl yapabileceğin hakkında paylaşımlar mevcut, inceleyebilirsin. H+ maksimum 14.4 mbit / sn. şebekeleri temsil eder. Özetle 3G'nin gelişmişi diyebiliriz. Sinyal seviyesi'nin düşüklüğü cihazında yüklü radyo rom ile alakalı. Gingerbread güncellemesi esnasında seçeceğin yönteme göre radyo rom otomatik güncellenebilir yada elle yapacaksın herşeyi.

.
  3. adnan18
        Like  

.

User deleted

Merhaba
    Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için :)
    o zaman Android 2.3.4'e güncellemeyle mi başlamam gerekiyor yani, aslında çok uzak değilimdir bu konuya ama brick olmuş cihazları duyunca ve neden olduklarını bilmeyince hem canım sıkılıyor hemde kafam karışıyor

.
  4. adnan18
        Like  

.

User deleted

Bir de cihazı kapalı olarak şarja bıraktım ama dolup dolmadığını nasıl anlıyoruz hiç ışık falan yanmıyor üzerinde :)

.
  5. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Olduğu zaman yeşil ışık yanacaktır. Şarj yüzdesini görmek için ses tuşlarından birine basabilirsin.

.
  6. adnan18
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler :)

.
  7. acu540
        Like  

.

User deleted

hazır konusu açılmışken avea kullanıyosanız allah o aveanın belsını versin. hep edge tekılıyom ya nadir h+ var. çorumda oturuyorum gerçi ama vodafone bile geçti aveayı

.
  8. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Avea mı ? Düşman başına gelmesin o şebeke, o kadar :)

.
  9. adnan18
        Like  

.

User deleted

Kurcaladıkça gördüm ki
    Telefonun İngilizce olması sorun değil yalnız rehbere birini eklerken ı,o,u gibi harflere de ihtiyacım var bunu nasıl halledebilirim?

.
  10. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Türkçe kullanacağım zaman Go keyboard 'u seçiyorum. Markette bunun gibi fbirçok klavye uygulaması var. İndireceğin klavyede Multilanguage olmasına dikkat et ki Türkçe karakterleri olsun. :)

.
  11. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (adnan18 @ 15/9/2011, 10:58) 
    Kurcaladıkça gördüm ki
    Telefonun İngilizce olması sorun değil yalnız rehbere birini eklerken ı,o,u gibi harflere de ihtiyacım var bunu nasıl halledebilirim?

alternatif olarak, yazarken gereken harflerin uzerinde parmagi tutarak diger seceneklerin de gorunmesini ve o sekilde yazmayi deneyebilirsiniz.
    ornek olarak "ş" harfi icin "s" ustune basili tutun "ş"nin belirdigini goreceksiniz...

.
  12. adnan18
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 15/9/2011, 10:31)
    Türkçe kullanacağım zaman Go keyboard 'u seçiyorum. Markette bunun gibi fbirçok klavye uygulaması var. İndireceğin klavyede Multilanguage olmasına dikkat et ki Türkçe karakterleri olsun. :)

Teşekkürler hocam Wi-Fi bağlantısı bulur bulmaz deneyecem :D

alternatif olarak, yazarken gereken harflerin uzerinde parmagi tutarak diger seceneklerin de gorunmesini ve o sekilde yazmayi deneyebilirsiniz.
    ornek olarak "ş" harfi icin "s" ustune basili tutun "ş"nin belirdigini goreceksiniz...

Teşekkürler dediğinizi yaptım fakat normal ı ve ş yi bulamadım sadece ü vardı yanlış görmediysem

Edited by adnan18 - 15/9/2011, 13:05

.
  13. adnan18
        Like  

.

User deleted

Ben bu sayfayı kendi sorunlarıma çözüm gibi kullandım galiba, aslında benim açımdan iyi oldu herşeyi öğrendim sayenizde ama forum için sıkıntı olmamıştır umarım :)

Şimdi ben Turkcellden 12 liraya 5000 sms aldım yanında da 100 mb internet paketi verdiler madem 2 lira daha kazıklandım interneti de kullanıyım dedim :D ama nasıl olucak bu iş ben browser'ı açtığımda no network connection vari birşeyler dedi

Bir ikincisi de home ekranında basılı tutunca gelen android widgets yerine downloaded widgets geldi arada bir fark var mı bu liste onu da mı içeriyor?ve ayrıca Apn on/off'u da masaüstüne attım yalnız bastığım zaman hiçbir değişiklik olmuyor

Ve son olarak da kullandığınız iyi bir browser, müzik player ve varsa bildiğiniz iyi bir gps programı önerebilir misiniz?

.
  14. Semseddin
        Like  

.

User deleted

İnternet ayarlarını manuel yapmak için ;

Settings / Wireless / Mobile networks / Access points / seçenek tuşu / new apn ( new )

name : istediğini yazabilirsin.
    APN : internet
    username : internet
    gerisi boş kalsın, boş değilse ellemene gerek yok.

İlgili değerleri girdikten sonra seçenek tuşu > save. Ardından apn listesinden yeni oluşturduğun apn'ye tıklayıp seçebilirsin.

Otomatik internet ve mms ayarları için marketten indireceğin APN Global programını kullanabilirsin.
    https://market.android.com/details?id=osat...e=search_result

Program tercihlerinde zevkler renkler devreye giriyor. Android market büyük bir ortam, deneme yanılma yöntemiyle en iyisini kendin bulmalısın daha sağlıklı olur.

.
  15. adnan18
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 16/9/2011, 15:53) 
    İnternet ayarlarını manuel yapmak için ;

Settings / Wireless / Mobile networks / Access points / seçenek tuşu / new apn ( new )

name : istediğini yazabilirsin.
    APN : internet
    username : internet
    gerisi boş kalsın, boş değilse ellemene gerek yok.

İlgili değerleri girdikten sonra seçenek tuşu > save. Ardından apn listesinden yeni oluşturduğun apn'ye tıklayıp seçebilirsin.

Otomatik internet ve mms ayarları için marketten indireceğin APN Global programını kullanabilirsin.
    https://market.android.com/details?id=osat...e=search_result

Program tercihlerinde zevkler renkler devreye giriyor. Android market büyük bir ortam, deneme yanılma yöntemiyle en iyisini kendin bulmalısın daha sağlıklı olur.

Teşekkürler :)

.
27 replies since 14/9/2011, 15:17   556 views
  Share  
.