Photon 4G Akvitasyon ekranını geçme

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Photon 4G 'de diğer Multiband CDMA cihazlar gibi çalışmadan önce şebekesi tarafından aktive edilmelidir. Eğer yeni aldığınız Photon 4G'nin aktivasyonu yapılmamışsa cihaz her açılışta akvitasyon ekranıyla sahibini 2-3 dakika uğraştıracaktır. Bu sorunu çözmek için önce cihazı root edin, ardından marketten EStrongs File Explorer indirin ve programın ayarlarından root izinlerini verin, böylece sistem dosyalarını da gösterecektir. system/app klasörü içindeki

SprintOMADMConnMOPlugin.apk
    SprintOMADMConnMoPlugin.odex

dosyalarını silerseniz, bir daha aktivasyon ekranıyla uğraşmadan telefonunuzu rahatça kullanabilirsiniz.

İyi forumlar.

.
  2. e_cool
        Like  

.

User deleted

Şemseddin kardeşim merhaba..

Ben cihazı aldım ve yeni bir sürüm yükledim cihaza ancak cihaz açılışta Searching Servise yazısı çıkıyor ve öylece kalıyor.
    Acaba bu Aktivasyon olayını nasıl iptal edebiliriz?

Yukarıda yazılana göre cihaz normal açılmış ve Root Explorer yüklenmiş halde bir anlatımı var..
    Ben cihazı hiç kullanamıyorum..

Ne yapabiliriz acaba?

.
  3. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba e_cool,

Bu problem yurda giriş yapmadan önce sprint üzerinde aktivasyonu yapılmayan cihazlar için geçerli. Contacting service yazısı geldiğinde power tuşuna basılı tut ve airplane modu'na al böylece sprint'e bağlanmaya çalışmayı kesecektir. Ardından root edilmiş cihazına titanium backup full sürüm yükle ve sprintomadm isimli programı dondur ( freeze ). Telefonu yeniden başlat artık sprint'e bağlanmaya çalışmayacak. Şebeke gelmezse network ayarlarına girip, mobile network settings altında ; Network modu GSM - UMTS ayarların, şebeke gelecektir.

.
  4. mustafaazgin
        Like  

.

User deleted

şemseddin bey merabalar photon cihaza rom nasıl yüklenir samsung galaxsy s 2 gibi

.
  5. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba Mustafa bey,

Photon 4G Mod rehberini inceleyin. SBF formatındaki rom'lar RSD Lite ile yüklenir, custom rom'lar için Photon 4G mod rehberi forumda üst konu yapıldı, yardımcı olacaktır. Anlamadığınız bir yer olursa, soru sormaktan çekinmeyin.

Foruma hoşgeldiniz.

.
  6. efsaneturk
        Like  

.

User deleted

Sayenizde kurtuldum teşekkür ederim

.
  7. ayar
        Like  

.

User deleted

Adminim custom romlardaki aynı sorun için rom daha yüklenmeden rar ile rom dosyası açılarak system apk klasöründe belirttiğiniz dosyalar silinip rom o şekilde kurulunca aktivasyon ekranı hiç gelmiyor. Photon cihazımda rocko_ romda denedim.

.
  8. iceboy91
        Like  

.

User deleted

Bu dosya system/apk içerisinde yok fakat diğeri var.Bu dosyayı nereden bulabiliriz ?

.
  9. iceboy91
        Like  

.

User deleted

QUOTE (iceboy91 @ 14/5/2012, 16:12) 

Bu dosya system/apk içerisinde yok fakat diğeri var.Bu dosyayı nereden bulabiliriz ?

Bilen yokmu bu sorunun cevabını arkadaşlar ?

.
8 replies since 23/9/2011, 16:45   540 views
  Share  
.