CYANOGEN MOD 7 KURULUMU VE EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

« Older   Newer »

Share  
.
  1. ekrem
        Like  

.

User deleted

Merhaba arkadaşlar biliyorsunuz CM7.1 Stabil versiyonu yayınlandı ve ben telefunuma yükledim hemen.
    Orjinal roma dönme konusunu açmıştım daha önce ve orda yazmıştım fotoğrafları yükleyeceğim diye.İşte buyrun ekran görüntüleri.NOT:Cyanogenmod 7.1 nasıl kurulur,rom kurulumunu aşağıda anlattım.
    :thumb_yello.gif:

Bu ekran göruntulerini CM7 ile aldim.Wifi,hotspot,3g,ekran parlakligi,gps,blutut gibi bir cok seyi bildirim cubugundan acip kapatabiliyorsun bu bir nimet insanin isini cok kolaylastiriyor.

Cyanogen 7.1 Room kurulumunu aşağıda anlattım.

Edited by dogangoxel - 20/1/2012, 20:15

.
  2. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Eline sağlık Ekrem Usta, Stabil sürüm CM 7.1 gibisi yok bence.

.
  3. ekrem
        Like  

.

User deleted

Tesekkur ederim semseddin usta bencede su anda en iyi custom rom cm7 dir.zaten Gingerbread 2.3.4 rom yukleyen arkadaslar icin tek alternatif bu gibi görunuyor cunku tekrar froyo roma flaslanamiyor.froyonun bir muhabbeti de yok zaten CM7 dururken froyo kullanmak tuhaf olur.
    Garanti icin froyo kullanmak istiyorum ama froyoya dönemiyorum diyeni arkadaslar varsa nandroid backup dosyasini indirip recoveryden yukleyebilirsiniz.

Edited by ekrem - 22/1/2012, 14:46

.
  4. watchmen
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler , root edilmiş 2.2.2 stok türkçe froyo dan CM7.1 e en güvenli geçiş prosedürünü adım adım anlatacak bir arkadaş var mı ? Turkcell için basebandswitcher yüklemek lazım mı ? Eğer gerekli ise yapmamız gerekenler nedir ? Xda da cm7.1 den orijinal roma sorunsuz dönülebileceği yazıyor ama siz problemle karşılaşmışsınız, garanti için stok roma (2.2.2 tr) geçiş (downgrade) problemli mi ? Kısaca püf noktaları anlatabilirmisiniz ? Cm 7.1 konusunda Türkçe hiç kaynak yok, çok büyük iyilik yapmış ve defy için Türkiye de bir ilki gerçekleştirmiş olursunuz.
    Selamlar.

Edited by watchmen - 22/10/2011, 17:53

.
  5. ekrem
        Like  

.

User deleted

Ben sorun yasadim cunku yanlislikla 2.3.4 cin romu yukledim yani orjinal stock rom yukledim ve bundan dolayi rsd lite ile froyoya surum dusuremedim yani downgrade olmadi.CM7 den sonra tekrar froyo flaslayabilirsin dogru proplem olmaz cunku custom rom yukluyorsun.CM7 nasil yuklenecegini orjinal roma donme konusunda anlattim yanilmiyorsam ama burada da anlatacagim cok zor degil telefonun rot edilmis zaten 10 dakikani almayacak bir islem.zamanim olursa anlatacagim.Ayrica dostum basebandswitcher yuklemene gerek yok cunku Cm7 ustunde kurulu geliyor ihtiyac duyacaginada inanmiyorum zaten.

CYANOGEN MOD 7.1 KURULUMU (MOTOROLA DEFY)

*1*ilk olarak motorola usb suruculerimizi kurmamiz gerekiyor asagidan indirin

Telefonumuzu root etmemiz gerekiyor.*2*Super one click ile yapacagiz bunu asagidaki linkten indirebilirsiniz.
    (Bu islemleri bir dizustu bilgisayar ile yapmanizi tavsiye ediyorum.Sarjiniz %40 %­50 nin altinda olmasin)

Hata ayiklama modunu etkinlestirmeniz gerek unutmayin ayarlar/uygulamalar/gelistirme/usb hata ayiklama/(froyoda da yol ayni tahmin ediyorum)

*1*Motorola usb suruculeri

"Windows7,windowsxp,windows2000,32&64 bit,Rsd lite" (Kurduktan sonra bilgisayari yeniden baslatin)

*2*Superoneclick2.3.3.zip

Telefonumuzu root ettikten sonra motorola recovery *3*SndinitDefy apk proğramını Burdan indiriyoruz ve telefonumuza kuruyoruz.

Cyanogen mod 7.1 asagidaki linkten indirin

1.Cyanogen 7.1 stabil surum

Google Uygulamaları

indirdigimiz dosyalari sd karta kopyaliyoruz.(Ana dizine kopyalayacagiz).[/color]

Simdi sirasi ile asagidakileri yapacagiz.

1. Sndinitdefy uygulamasini yukardaki linkten indirip kuruyoruz ve telefonu kapatiyoruz.Sndinitdefy kurulduysa led isigi surekli yesil yanacaktir(yeni rom kurulana kadar tabiki).

2.Tekrar telefonu aciyoruz recovery menusu karsimizda

3."Recovery"i seciyoruz ardindan "stabil recovery"i seciyoruz

4."Backup and restore" seciyoruz ve ardindan "backup" u seciyoruz telefon sistem yedegini alacak boylelikle (bir proplem olursa tekrar burdan sistemi tekrar yukleyecegiz)

5.yedekleme bittikten sonra "wipe data/factory reset" ve "wipe cache partition" uyguluyoruz.

6."Advanced"i seciyoruz ve "wipe dalvik cache" diyoruz

7.geriye donup menuden "install zip from sdcard" diyip sonra "choose zip from sdcard"i seciyoruz.cm7 zip dosyasini gosteriyoruz ve telefonumuz cm7 yi kurmaya basliyor.

8.ardindan yine "choose zip from sdcard" diyip gapss zip dosyasini gosteriyoruz oda gapps hizli bir sekilde kuruluyor.

9."Go back" diyip geriye giderek wipe data yaptıktan sonra"reboot sistem" diyip telefonumuz yeniden cm7 ile acilmaya hazirlaniyor...

Acilis bir iki dakika surebilir panik yapmayin cm7 miz hayirli olsun.

Bu kadar.............Zamanim olmadigi icin biraz aceleye geldi kusura bakmayin anlamadiginiz yer olursa yazin yada email atin yardimci olurum.

Edited by dogangoxel - 21/4/2012, 08:12

.
  6. watchmen
        Like  

.

User deleted

Ekrem vakit ayırıp böyle bir rehber yaptığın için çok teşekkürler, eline sağlık . Boş bir zamanımda deneyeceğim, eminim cm 7 ye geçmek isteyip cesaret edemeyen tüm defy sahipleri için yararlı olacaktır.
    kolay gelsin.

.
  7. ekrem
        Like  

.

User deleted

önemli degil arkadasim millet faydalansin.yanlis bir sey yapacagina inanmiyorum cunku yanlis yapilacak bir sey yok zaten gayet kolay.cm7 jet romdur cok hizli yani youtube de falan da arat jet rom diye cikar hep.ben cm7 kurduktan sonra froyo kullanmak istemedim hic.cunku cm7 cok kullanisli cok harika ozellikleri var.

.
  8. ritwalk
        Like  

.

User deleted

ben 2ndinit ve .Super one click kuramadım yav cahilim bu konularda kusura bakmayın nasıl yapıcaz

.
  9. ekrem
        Like  

.

User deleted

QUOTE (ritwalk @ 23/10/2011, 01:37) 
    ben 2ndinit ve .Super one click kuramadım yav cahilim bu konularda kusura bakmayın nasıl yapıcaz

2ndinit markette var ordan indirebilirsin ama once cihazi root etmen gerekiyor.2ndinit motorolanin recovery programidir yani kurtarma rom yukleme programi.root olmadan 2ndinit programini telefonuna kuramazsin.superoneclick programini verdigim linkten bilgisayarina indirip zipli dosyadan cikaracaksin tumunu ayikladiktan sonra telefonu bilgisayara baglayip (sarj modunda usb hata ayiklama acik olacak) rotlayacaksin.bilgisayarinda motorola driverlari kurulu olmasi gerek onuda indirmen gerek.zamanim olursa onuda eklerim buraya.

Edited by ekrem - 23/10/2011, 12:31

.
  10. ritwalk
        Like  

.

User deleted

yav rootladım da ama kurulmuyor bu 2ndinit <_<

.
  11. ekrem
        Like  

.

User deleted

QUOTE (ritwalk @ 23/10/2011, 14:31) 
    yav rootladım da ama kurulmuyor bu 2ndinit <_<

cihazi root ettiysen kurulur demekki root olmamis.super user uygulamasini uygulamalarin arasinda gorebiliyormusun?

super user kurulmussa cihazin root olmustur kurulmasi gerekir 2ndinit.Super user yuklenmemisse 2ndinit i kurmaya calistiginda cihaz root olmamis uyarisi verir ingilizce olarak.

.
  12. ritwalk
        Like  

.

User deleted

zipden çıkardım telefonu bağladım root dedim ama olmadı galiba yav bunu nasıl yaparım ben telefon sürekli kasılıyor verdiğim paraya değmiyor haliyle bu kasmalarla

.
  13. ekrem
        Like  

.

User deleted

QUOTE (ritwalk @ 25/10/2011, 00:14) 
    zipden çıkardım telefonu bağladım root dedim ama olmadı galiba yav bunu nasıl yaparım ben telefon sürekli kasılıyor verdiğim paraya değmiyor haliyle bu kasmalarla

Benim telefonum da froyo yukluyken cok kasiliyordu.Sorun telefonda degil froyo 2.2 cok problemli sorun yazilimda yani.Yoksa defy bir canavar. Simdi benim telefonda cm7.1 yuklu telefon jet gibi ucuyor kasilmadan eser yok ve cok yakisikli bir arayuzu var.Telefonu root etmek cok basit bir olay.

1.superoneclick dosyasini zipten cikar ve tumunu ayikla diyerek calistir.
    2.telefonundan usb hata ayiklama modunu etkinlestir bunu yapmazsan kesinlikle root olmaz.
    3.Telefonu sarj modunda bagla
    4.root butonuna tikla root olacaktir.(bilgisayarinda usb suruculeri kurulu olmasi gerek yukarda verdim)

Edited by ekrem - 25/10/2011, 02:29

.
  14. ritwalk
        Like  

.

User deleted

şu anda kuruyorum rootu filan yaptım inşallah telefondan olmam :(

.
  15. ritwalk
        Like  

.

User deleted