Android 3G (APN) ayarları (Tüm operatörler )

Turkcell , Vodafone , Avea

« Older   Newer »

Share  
.
  1. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Selam arkadaşlar ,

Android cihazlarımızın 3g ayarlarını iki şekilde yapabiliriz.Birincisi manuel ikincisi ise apn programı sayesinde.

Turkcell
    Apn Name Turkcell
    APN : internet

Vodafone
    Apn Name : Vodafone TR
    Apn : internet
    user: vodafone
    pass: vodafone

Avea
    Apn Name : AVEA
    Apn : internet

Bu ayarları cihazımızdaki
    Ayarlar - Kablosuz özelliği ve ağlar - Mobil ağlar - Erişim noktası adları kısmından
    Yeni Apn seçerek kaydediyoruz.

Diğer bir yöntem ise android marketimizde bulunan APN Turkey programını cihazımıza kurarak gerçekleştirmektir.

https://market.android.com/details?id=net....ozcan.apnturkey

MMS Ayarları içinse buradaki ayarları yapmanız yeterlidir ,

TURKCELL MMS AYARLARI

Name : Turkcell MMS
    APN : mms
    MMCS : http://mms.turkcell.com.tr/servlets/mms
    MMS Proxy : 212.252.169.217
    MMS Port : 8080
    APN type : mms

VODAFONE MMS AYARLARI

name :vodafone mms
    MMCS : http://217.31.233.18:6001/MM1Servlet
    MMS Proxy : 217.031.233.018
    MMS Port : 9401

AVEA MMS AYARLARI

MMCS : http://mms.avea.com.tr/servlets/mms
    MMS Proxy : 213.161.151.201
    MMS Port : 8080

.
  2. frarslan
        Like  

.

User deleted

iyi çalışmalar. atrix i yeni aldım. ve bu siteyi buldum çok sevindim. bir sorum olacaktı. ben avea kullanıcısıyım. apn ayarlarını ne yaptıysam nete bağlanamadım. daha doğrusu wap ile bağlanıyorum. ama yukarıda verdiğiniz 3g ayarları ile bağlanamıyorum. sebebi ne olabilir? herkesin önerdiği marketteki apn turkey programı ile yaptım yine bağlanmadı. ama elle wap ayarlarını yazdığımda bağlanıyor. bunun sebebi ne olabilir?

.
  3. beefytr
        Like  

.

User deleted

eeee siz de elle yapın olsun bitsin :)
    dertlenmeye değer mi :)

.
  4. frarslan
        Like  

.

User deleted

yok anlatamadım sanırım :) wap ayarlarını yaptığımda bağlantı oluyor.
    apn name: avea wap gprs şeklinde bir ismi var. bu apn ile bağlanırsam dosya indiremiyorum ya da bazen sıkıntılar yaşıyorum.
    apn name: Avea Internet şeklinde olan ayarla bağlantı sağlayamıyorum. bunun sebebi ne olabilir diyorum :)

.
  5. remy_
        Like  

.

User deleted

3600 kisinin baktigi ancak 3 kisinin yorum yaptigi cok faydali bir konu. Birde arkadaslar bu internet ve wap karisikligi bana pahaliya mal oldu bilesiniz. Turkcell 600 kusur fatura cikardi karsima hemde 4gb paketim oldugu halde. Aman dikkat.......

.
  6. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (frarslan @ 26/5/2012, 22:19) 
    yok anlatamadım sanırım :) wap ayarlarını yaptığımda bağlantı oluyor.
    apn name: avea wap gprs şeklinde bir ismi var. bu apn ile bağlanırsam dosya indiremiyorum ya da bazen sıkıntılar yaşıyorum.
    apn name: Avea Internet şeklinde olan ayarla bağlantı sağlayamıyorum. bunun sebebi ne olabilir diyorum :)

Operatorunuz ile baglantiya gecebilir,baska bir sim kart ile deneme yaptiktan sonra calisiyorsa sim kartinizi degistirebilirsiniz.

.
  7. yusufcakmak21
        Like  

.

User deleted

ben hepsini denedim ama yinede girmedi vodafone cepnet kullanıyorum

.
  8. felipeselim
        Like  

.

User deleted

Merhaba. Benim telefonum Motorola Atrix MB860. Avea'dan internet paketim olmasına rağmen Tarayıcıdan ve Google'dan internete giremiyorum. Ancak internet kullanan uygulamaları çalıştırabiliyorum (Youtube, Twitter gibi). Bu sorunu nasıl çözebilirim. Her türlü ayarlamaları yaptım ancak olmadı. Sadece Google ve tarayıcıda interneti kullanamıyorum ne yapmam lazım ??? Teşekkürler :rolleyes:

.
  9. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (felipeselim @ 9/1/2013, 14:22) 
    Merhaba. Benim telefonum Motorola Atrix MB860. Avea'dan internet paketim olmasına rağmen Tarayıcıdan ve Google'dan internete giremiyorum. Ancak internet kullanan uygulamaları çalıştırabiliyorum (Youtube, Twitter gibi). Bu sorunu nasıl çözebilirim. Her türlü ayarlamaları yaptım ancak olmadı. Sadece Google ve tarayıcıda interneti kullanamıyorum ne yapmam lazım ??? Teşekkürler :rolleyes:

ilk defa böyle bir şey duydum...
    bir de marketten opera ya da dophin yükleyip deneyin internete girmek için.
    eğer bunlarla çalışyıorsa google'dan android stock browser.apk arayın ve telefona onu kurun yeniden.
    sonucu da yazın ki aynı tip sıkıntı yaşayan birileri olursa bakıp öğrensinler...

.
  10. felipeselim
        Like  

.

User deleted

[/QUOTE]
    ilk defa böyle bir şey duydum...
    bir de marketten opera ya da dophin yükleyip deneyin internete girmek için.
    eğer bunlarla çalışyıorsa google'dan android stock browser.apk arayın ve telefona onu kurun yeniden.
    sonucu da yazın ki aynı tip sıkıntı yaşayan birileri olursa bakıp öğrensinler...
    [/QUOTE]
    Operayı yüklemiştim daha önce ama o da fayda etmedi şimdi android stock browser.apkyi yükleyecem bakalım olacak mı .

.
  11. felipeselim
        Like  

.

User deleted

Telefonumdaki sorun neden kaynaklanıyor bilmiyorum ama opera ve google tarayıcılarını hala çalıştırmıyor. ama android marketten dolphin browserı indirdim bir sorun kalmadı. şu anda dolphinden rahatlıkla giriyorum.

.
  12. beefytr
        Like  

.

User deleted

iyi bari çözülmüş problem...

.
  13. felipeselim
        Like  

.

User deleted

Problem çözüldü dedim ama iki dakika sonra yeniden baktım dolphin den de girmiyor. boat browser yükledim o da işe yaramıyor. avea dan kaç kez internet ayarlarını yeniden aldım ama sorun çözülmüyor deli olacam ya.

.
  14. ergun06
        Like  

.

User deleted

merhabalar bende Atrix'e aeva internet paketim olmasına rağmen internetten giremiyorum 3g simgeside çıkıyor avea bayisinede götürdüm onlarda yapamadılar veri etkin-apn adı v.s. hepsi doğru sadece waptan girebildim öyleki siteye girip çıkmak ta bile en az 2-3 megabyte ölçmeye başladı :( avea ha bire sms le aynı ayarları yolluyor sadece ... sim kartımı 2003 yılından beri kullanıyorum forumda sim kart değiştir diye okumuştum faydası olur mu acil yardım lütfen..

Edited by ergun06 - 25/3/2013, 02:13

.
  15. qwertapo
        Like  

.

User deleted

QUOTE (felipeselim @ 9/1/2013, 14:22) 

Aynı sorun bendede var çözümünü bilen??

.
15 replies since 8/11/2011, 11:19   86841 views
  Share  
.