Atrix Batarya Kalibrasyon rehberi

« Older   Newer »

Share  
.
  1. mustifanci
        Like  

.

User deleted

4050 çıkıyor full kapasitede telefonu yeni aldım bende acaba normalli 1 günde bitiyor biraz uğraşıyom tabi ama çok çabuk bitiyor gibime geliyor 4050 nasıl bi değer

.
  2. beefytr
        Like  

.

User deleted

yanlış hatırlamıyorsam 4200 olmalı tam kapasitedeki değeri.
    yeni aldıysanız bir süre kullanımdan sonra tekrar bakın.

.
  3. mustifanci
        Like  

.

User deleted

bu kalibrasyon için root gerekli mi?

.
  4. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (mustifanci @ 13/3/2012, 15:59) 
    bu kalibrasyon için root gerekli mi?

konu başlığı altındaki ilk mesajı okursanız root gerekli olduğunu görürsünüz.
    ayrıca root yapmaktan çekinmeyin; nasıl olsa geri alınabiliyor.
    root ile ilgili konu başlığından yardım alabilirsiniz.

.
  5. overcast
        Like  

.

User deleted

QUOTE (beefytr @ 13/3/2012, 13:30) 
    iddialı bir istatistik olarak gözüküyor :)
    denemekten zarar gelmez...
    hemen her rom'u denedim ama pil performansında gözle görülür bir iyileşme görmedim şimdiye kadar...
    belki de kalibrasyon yapma zamanı gelmiştir :)
    şu anda ICS yüklü ve tek kelimeyle pili somuruyor :(
    neyse... önümüzdeki romlara bakacağız artık :)

Eğer bu yaptıklarımı stock rom ve stock kernel ile yaparsam, sanırım 12 saati ancak çıkartabilirim :)

CM9 henüz olgun değil, ayrıca 2 gün önce SelfkanG V9 (Turl's) çıktı ama hala berbat diyebilirim, CM7 nightly+faux kernel ikilisini
    şiddetle tavsiye ederim. Ekran kilidi sesinin bazen çıkmaması sorunu dışında hiçbir sorun görmedim. Bu sorunda nasıl oluyor, şöyle;
    eğer kilit sesini aktif ettikseysiniz ve HDMI sound seçeneğini on/off yaparsanız, ekran kilidi seslerini bir sonraki restarta kadar duymuyorsunuz.
    Başka hiçbir sorun görmedim :)

.
  6. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (overcast @ 13/3/2012, 21:58) 
    QUOTE (beefytr @ 13/3/2012, 13:30) 
    iddialı bir istatistik olarak gözüküyor :)
    denemekten zarar gelmez...
    hemen her rom'u denedim ama pil performansında gözle görülür bir iyileşme görmedim şimdiye kadar...
    belki de kalibrasyon yapma zamanı gelmiştir :)
    şu anda ICS yüklü ve tek kelimeyle pili somuruyor :(
    neyse... önümüzdeki romlara bakacağız artık :)

Eğer bu yaptıklarımı stock rom ve stock kernel ile yaparsam, sanırım 12 saati ancak çıkartabilirim :)

CM9 henüz olgun değil, ayrıca 2 gün önce SelfkanG V9 (Turl's) çıktı ama hala berbat diyebilirim, CM7 nightly+faux kernel ikilisini
    şiddetle tavsiye ederim. Ekran kilidi sesinin bazen çıkmaması sorunu dışında hiçbir sorun görmedim. Bu sorunda nasıl oluyor, şöyle;
    eğer kilit sesini aktif ettikseysiniz ve HDMI sound seçeneğini on/off yaparsanız, ekran kilidi seslerini bir sonraki restarta kadar duymuyorsunuz.
    Başka hiçbir sorun görmedim :)

epsilon'u indiriyorum, bir deneyeyim bakayım :)
    nasıl olsa alet yalama oldu yukle bosalt :)
    bir sonraki denemeyi de söylediğinizle yapayım bari; sıraya aldım :)

.
  7. abdakb
        Like  

.

User deleted

QUOTE (overcast @ 13/3/2012, 10:49) 
    Batarya kalibrasyonu konusunda XDA forumlarında konu edilen genel bir yöntem var. Ama tabiki arkadaşların dediği gibi 4-5 kere tam dolumdan sonra yapmak daha faydalı olacaktır.

* Bootloader unlock ve CWM kurulu olmalı. Ayrıca ben CM7 kullanıyorum. Stock romdaki durumu kestiremiyorum.

1. Cihazınızın pili tam olarak bitene kadar kullanın. Taa ki kapanıp tekrar açılmayana kadar.
    2. Cihaz kapalı iken şarja takın ama USB ile PC.den şarj etmeyin. Çünkü USB portundan PC.ye bağlayıp şarj ederseniz, cihaz açılacaktır.
    3. Cihazın şarjı %100 dolana kadar bekleyin. Şarjdan çıkarmayın.
    4. Recovery modunda açın ve battery stats wipe yapın.
    5. Şimdi şarjdan çıkarıp, cihazı açın.

Ben bu yöntemi uyguladım. 3G devamlı açık, günde en az 1 saat ekolizer destekli MP3 dinliyorum. Akşamları evde wifi bağlı, çocuklar bol bol oyun oynuyorlar.
    Buna rağmen 2 tam gün gidiyor.

cihazı alalı 1 hafta oldu, bu süreçte 7 8 tane popüler romu sd ye indirip her akşam birini deneme fırsatım oldu (şu an cm rc) tabi bu sürede bataryada yalama oldu ve tam dolumda %96 gösterip kapama açmalarda tutarsızlık başladı. başlıktaki yöntem uzun geldiği için bu yöntemi denedim ve verim aldım. Forumdaki ilk yazım, itibari ile emeğini ve vaktini harcayan her arkadaşa burdan teşekkür ederim. 1 haftadır incelediğim kadarıyla çok samimi bir paylaşım ortamı oluşturulmuş .

.
  8. delimiyimben
        Like  

.

User deleted

Ben alalı bir gün oluyor, dediğiniz gibi bir kaç doldur boşalttan sonra gerçek performansına ulaşacağını düşünüyorum ama şu durum garip geldi. Cihazı açıp kapadım ve bunu yaptığımda pil işareti full den çok az kullanılmış durumda görünüyordu. Açıldıktan sonra full görünüyor ve 2-3 saattir mp3 dinliyorum hala full görünüyor. Sıkıntı mı var acaba, yoksa sonsuz bataryaya mı dönüştü :D

Forumda mesaj editlemeyi bulamadım o yüzden yeni mesaj atıyorum.

Sonunda pil bir diş aşağı düştü :)

Vaay bu olay iyiymiş :)

.
  9. delimiyimben
        Like  

.

User deleted

Bende de aleti açıp kapatınca değerlerde değişimler oluyordu, %­50 den %­70 e çıkmak vs. gibi.

Pil doluluğunu gösteren widgetlardan birini indirdim, farkettim ki telefonun pili %100 dolu göründüğü halde şarj etmeye devam edersem değer %110 falan gibi yükseliyor. Ben de sabaha kadar telefon açık haldeyken şarjda bıraktım, sabah baktığımda %122 gibi bir değer vardı. Bunun üzerine şarjı çıkardım, çıkardığım anda %99 a indi. "Battery Calibration" programıyla kontrol ettiğimde 4150 mah gibi bir değer gördüm.

Telefonu yeni alan ve Pil sıkıntısı yaşayanlar bir denesin derim.

İlk alındığında 12 saat şarj etme vs. gibi şeyler sanırım bununla ilgiliymiş hem duyardık :)

.
  10. ErgN
        Like  

.

User deleted

Benim cihazda'da kapat aç yaptığımda %10 veya %20 değerinde artma oluyor. Ama kapanıp açılma sırasında çok şarj yediğini düşüyorum. Ne yaparsam yapim 2 günü çok rahat çıkartıyor :)

.
  11. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (ErgN @ 18/4/2012, 22:46) 
    Benim cihazda'da kapat aç yaptığımda %10 veya %20 değerinde artma oluyor. Ama kapanıp açılma sırasında çok şarj yediğini düşüyorum. Ne yaparsam yapim 2 günü çok rahat çıkartıyor :)

2 gün giden pili öper başıma koyarım :)

.
  12. foz54
        Like  

.

User deleted

benim batarya %90larda kalıyor, şarj aleti takılıyken bataryayı söküp takıyorum ancak o zaman %100 oluyor, ve bunu hep yapmak zorunda kalıyordum.
    bu yöntemle düzeldi teşekkürler :)

ancak CMW_Jug6_FIXv2.zip dosyası silinmiş, ben xdadan buldum yeniden buyrun link güncelleyeblirsiniz ;)
    https://www.dropbox.com/s/0e43anwnrrhpa1o/CMW_Jug6_FIXv2.zip

.
  13. tekilhan
        Like  

.

User deleted

Benim sorunum gece %­70 ile bıraktığım pil sabah uyandığımda %40 yada 30 lara düşüyor bu pil kalibrasyon olayını yapmam gerekiyormu?

.
  14. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (tekilhan @ 30/5/2012, 12:31) 
    Benim sorunum gece %­70 ile bıraktığım pil sabah uyandığımda %40 yada 30 lara düşüyor bu pil kalibrasyon olayını yapmam gerekiyormu?

çalışan cihaz elbette pili yer...
    arka planda açık olan programlar siz uyusanız da uyumaz.
    gece yatarken "veri" hattını kapatıp yatın; görün bakın cihazınızın pili neredeyse bıraktığınız gibi duracaktır.

.
  15. tekilhan
        Like  

.

User deleted

QUOTE (beefytr @ 30/5/2012, 11:45) 
    QUOTE (tekilhan @ 30/5/2012, 12:31) 

çalışan cihaz elbette pili yer...
    arka planda açık olan programlar siz uyusanız da uyumaz.
    gece yatarken "veri" hattını kapatıp yatın; görün bakın cihazınızın pili neredeyse bıraktığınız gibi duracaktır.

Ne wifi acik nede veri ucak modunda biraktigim halde gene ayni. Dun gece yatmadan once telefonu kapattim yeniden baslattim acik uygulama varsa kapansin diye sonuc gene ayni.

.
80 replies since 30/11/2011, 22:35   20904 views
  Share  
.