MOTOROLA DEFY+

TÜRKÇE MENÜ

« Older   Newer »

Share  
.
  1. cptkahraman
        Like  

.

User deleted

İngiltere'den freeSim olarak aldığım Motorola DEFY+ telefonda orjinal Android 2.3 yüklü.Ancak menü dil seçeneğinde Türkçe yok. Hangi ROM yüklenmeli ve nasıl?

Serkan

.
  2. viceroy34
        Like  

.

User deleted

Marketten Locale Select & Language programını indir dünya logolu bir program, bende defy var ama defy+ yazılımı yüklü 2.3.4 bu programla türkçe kullanabiliyorum eğer olmassa custom rom yükleyebilirsiniz, ben MB526 için içinde türkçe olan rom'a rastlamadım.

.
  3. cptkahraman
        Like  

.

User deleted

Çok teşekkür ederim. Yükledim ancak bir kaç uygulama ismi Türkçe oldu o kadar. Sanırım ya beklemek lazım ya da diğer Romları denemek gerekiyor. Bir şey daha sorsam. Telefo numarası çevirirken numaraları ingilterde kullanılan şekilde araya çizgi koyuyor. 123-456-7891 gibi.Bunu düzeltmenin bir yolu var mı acep?

.
  4. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Language & Keyboard settings'den locale : Varsa Turkey yoksa United Kingdom seçin, düzelir.

.
  5. viceroy34
        Like  

.

User deleted

more locale programınıda deneyebilirsiniz, dediginiz gibi kucuk menuleri yapıcagını dusunuyorum ama yinede deneyin, isterseniz türkçe custom rom arastırayım ? stock orjinalden olucagını sanmam Türkçenin.Iyi aksamlar

.
  6. cptkahraman
        Like  

.

User deleted

Viceroy 34 öncelikle çok teşekkür ilgine. Custom rom iyi olursa yapabilirim. İnternette araştırınca Finlandiya sürümünde Türkçe Mevcut.Ancak bu Defy için.Defy+ için olur mu?

Biraz da ben sebep oldum sanırım. Dil ayarları İngilizce -Klavye Türkçe-update ederken yine Türkiye. Telefonun dil anlamında aklı karıştı. Valla balkondan atasım var.

.
  7. viceroy34
        Like  

.

User deleted

Finland rom'un defy+ için versiyonu yok.ama siz telefonu kandırıp custom rom yükler gibi yüklüyorsunuz tel defy oluyor, bunu biliyorum,Benimki gibi tel defy ama defy+ yazılımı var :thumb_yello.gif: bir bakayım hemen yazıcam :)

.
  8. cptkahraman
        Like  

.

User deleted

Tamam azaten acelem yok. Sizdeki defy+ türkçe menü ise o rom olmaz mı?

.
  9. viceroy34
        Like  

.

User deleted

sizdeki romdayım ilk söylediğim programla türkçe, ama sizinkini anlamadım, şuan zamanım yok yakın bi zamanda defy+ bölümünde detaylı şeyler paylaşıcam :) Lütfen bekleyin. İyi akşamlar

.
  10. cptkahraman
        Like  

.

User deleted

System version 45.0.1250.MB526.Retail.en.GB
    Android Version 2.3.5

Yukarıdaki bilgiler belki yardımcı olur. Bu dediğin programdan sonra android klavye-haberler-google haritalar türkçe oldu o kadar.Dediğin program sonrası İspanyolca yaparsan oluyor ama Türkçe olmuyor.

Bilginize. Dört gözle cevabınızı bekliyorum.

.
  11. viceroy34
        Like  

.

User deleted

pek zamanım olmadığı için yardım edemiyorum cuma günü kesinlikle defy+ bölümüne göz atın :) güzel şeyler paylasıcam :) custom rom kurulumu çok net anlatacağım sizin icin.

.
  12. cptkahraman
        Like  

.

User deleted

Anlaşıldı.Ben de Perşembe-Salı vardiyada olacağım. arada cevap vermez isem yanlış anlamayın.Takip edeceğim.
    Tekrardan çok çok teşekkürederim.

.
  13. aligggg
        Like  

.

User deleted

merhaba arkdaslar ....bende bu konuda yardım istiyorum .....telefondan sogudum....ama inadına moto cuyum bu yüzden vazgeçmek istemıyorum ....inş tam manasıyla türkçe kullanan vardır ve yardımcı olur...dünya logolu programı bende kurdum ama çok kısıtlı %2-%­3 anca türkçe oldu...

işin tamamen yabancısıyım romlar rootlar anlatılıyor...cm7 miui gibi ...bunları yukleyıp türkçe yaptık diyelım ....daha sonra oldu kı orjınal türkçe yazılım bulduk tekrar bunu yükleyebılır mıyız ?

.
  14. ekrem
        Like  

.

User deleted

aliggg % 100 türkçe istiyorsan ben defy kullanıyorum şu an telefonumda wajkıuı rom var ve onuda forumda anlattım romu indirip kurabilirsin neden telefondan soğuyorsun :) buyrun sana link incele.bu rom da turkce var hemde full

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=49476102

.
13 replies since 4/12/2011, 11:16   712 views
  Share  
.