CyanogenMod 7.1 Stable for Defy+ Türkçe

« Older   Newer »

Share  
.
  1. aligggg
        Like  

.

User deleted

cptkahraman bi gelişme var mı?bizimle paylaşırsan çok seviniriz?

.
  2. secen
        Like  

.

User deleted

merhaba arkadaşlar bende yeni katıldım aranıza
    telefonum daha gelmedi ama (almanya da) türkçe dil desteğinin olmaması beni üzdü açıkçası
    sizlerin sayesinde forumda bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum ama konular bana çok dağınık geldi acemiliğimi mazur görün
    belliki bir takım yüklemeler yapmam gerekli neler yapmam gerektiğini maddeler halinde belirtirseniz çok memnun kalacağım
    şimdiden teşekkürlerr

.
  3. aligggg
        Like  

.

User deleted

QUOTE (secen @ 21/1/2012, 00:35) 
    merhaba arkadaşlar bende yeni katıldım aranıza
    telefonum daha gelmedi ama (almanya da) türkçe dil desteğinin olmaması beni üzdü açıkçası
    sizlerin sayesinde forumda bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum ama konular bana çok dağınık geldi acemiliğimi mazur görün
    belliki bir takım yüklemeler yapmam gerekli neler yapmam gerektiğini maddeler halinde belirtirseniz çok memnun kalacağım
    şimdiden teşekkürlerr

bende aynı alışverişi gercekleştirdim ve sabırla nasıl türkçe yapabilirm onu beklıyorum...senın gibi ne rom ne root bunları anlamıyorum umarım işin içinden çıkarız

.
  4. ekrem
        Like  

.

User deleted

secen motorola defy de türkçe dil desteği mevcut kim yok demişse yalan sşylemiş sana :) için rahat olsun hemde %100 yoksa da hallederiz bende defy kullanıyorum defy için yazılım çok kafanı yorma senn böyle şeylerle.ayrıca cyanogen mod 7 yi kuramayn arkadaşlar forumda anlattım nasıl kurulacağını kurulum aynıdır mb525 yada mb526 farketmez. Aşağıdaki linkten kurulumu ve detaylı anlatımı var.

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=48297280

.
  5. cptkahraman
        Like  

.

User deleted

Herkese selam,

Daha önceki yazdığım mesajları takip ettiniz mi bilmiyorum ama son durumu kısaca özetleyeyim. Ben de İngiltere'den freeSim olarak aldığım Defy Plus için Tüekçe menü ile kullanmak istedim. Çünkü MoreLocele gibi Marketten yüklenen programlarla yarı Türkçe oluyor.Hoş şimdide aynı kullanıyorum o ayrı.
    Root etme ve yeni Rom yüklemede Viceroy34'ün çok büyük yardımı oldu. Root etmeyi yapabildim.Ancak CM rom yükleme aşamasında telefon brick oldu. Sabaha kadar RSD lite ile servis flash programı aradım. MB526 yeni olduğu için bulamadım. 10-11 kez farklı flashlar yükledim.Şanslıymışım full brick olmadan bir arkadaşım imdadıma yetişti. Bu işlerden bana göre daha iyi anladığından telefonu orjinal Romlu haline getirdi.Ve belki bu forumdakiler katılmayacaklar ama orjinal romun herzaman daha iyi olduğunu diğer Romların mutlaka birşeylerde sıkıntı çıkarttığını söyledi.
    Bu arada ilk android telefon kullanan biri olarak çok memnunum.
    Herkese iyi günler, iyi çalışmalar..

.
  6. ekrem
        Like  

.

User deleted

orjıanal rom her zaman iyidir tabiki türkçe menü istediğin için öyle olmuş ayrıca modlama işlerinden çok anlamadığın için bunlar başına gelmiş motorola kolay kolay fullbrik olmaz.soft brick te çok önemli değil zaten.ama ben mıuı yada cyanogenmod 7 ile stock romu hiç bir zaman karsılastırmam çünkü özel romların her zaman için avantajları vardır stock romlar her zaman için kısıtlıdır.defy plus için cyanogen mod7 yada mıuı rom kurabilirdin hemde full türkçe.

.
  7. border force
        Like  

.

User deleted

Ya zaten burası bi Motorola Fan Sayfası yani burada bilgin olupta yardım etmemek ayıp gibi bişey bence.Herzaman buradayız cptkahraman.Aranızda en küçük belki ben olabilirim, hitap şeklimden hoşlanmıyorsanız belirtin :) Siz bence, root'dan sonra clockworkmod'da aceleci davrandığınız için bu customOS'u (cyanogenmod) kuramadınız.Arkadaşınız telefonunuza FULLFLASHSBF attığı için telefonun cache gibi bellekleri tamamen silinerek yeniden partitionlarla beraber açılır hale gelmiş.RSDLite programı her motorola modeli için geçerlidir.Yani defy+ için boşuna uğraş vermişsiniz. :D Neyse sonuç olarak telefon çalışıyor.Sakin bir kafayla yeniden bütün işleme başlayabilirsiniz diye düşünüyorum, korkmaya gerek yok.Orjinal stock romlarda Ekrem ustamın dediği gibi kısıtlık mevcut.Cihazınızın hakkını vermiyor.Oyüzden bunları yüklemenizi tavsiye ediyoruz MotoModTR olarak.

.
  8. Semseddin
        Like  

.

User deleted

@cptkahraman,

Arkadaşına selam söyle :) Bizde tabiki orjinal yazılımdan yanayız ama orjinal yazılımın eksik kaldığı yerlerde de devreye girmekten çekinmiyoruz. Nihayetinde bu cihazlar Android ve gelişime açık ürünler, uğraşıp makinenin özelliklerine özellik katmak hem üretkenliği artırıyor hemde zevk veriyor.

.
  9. sakarya4054
        Like  

.

User deleted

border force kardeşim yurtdışından photon mb855 getirdi kardeşim ama bu cynogen modun nasıl kurulacağı hakkında bilgim değil fikrim dahi yok :) yardımlarını bekliyorum

.
  10. madmax59
        Like  

.

User deleted

QUOTE (sakarya4054 @ 17/3/2012, 12:25) 
    border force kardeşim yurtdışından photon mb855 getirdi kardeşim ama bu cynogen modun nasıl kurulacağı hakkında bilgim değil fikrim dahi yok :) yardımlarını bekliyorum

konuyu okuduğunuz ve mesajı yazdığınız yere dikkat edin lütfen burası defy+ forumu ve bu rom defy+ için sen bu romu photona yükleyemezsin kendi telefonun için photon bölümüne bakman lazım orada uygun romlar vardır

.
  11. onurrum
        Like  

.

User deleted

Selam arkadaslar ben esim icin defy + mb526 aldim o kucuk telefon seviyor diye, telefon cok guzel ama turkce destegi yok biz almanyada yasiyoruz ve esim almnaca kullanabiliyor bir sorun yok ama türkcesi olsa hic fena olmaz dedim ve forumu kurcalarken burayi buldum, telefonu 2 yil garantili ve eger ben ''CyanogenMod 7.1 Stable for Defy+ Türkçe'' yuklersem telefon garanti kapsamindan cikar mi???

.
  12. border force
        Like  

.

User deleted

Bu rom çok eskidi.Kurmaya degmez.Ayrica garantiden cikar.

.
  13. onurrum
        Like  

.

User deleted

O zaman yapacak bir şey yok ve tebliğ bir güncelleme gelirse belki o zaman telefonu türkçe kullanırız sanırım en iyisi beklemek galiba değil mi ?¿

.
  14. border force
        Like  

.

User deleted

Evet efendim beklemek en iyisi :)

.
  15. onurrum
        Like  

.

User deleted

Tesekkur ederim ilgilenip cevap vermeniz guzel bir davranis sayin MOD.

.
29 replies since 9/12/2011, 15:26   1286 views
  Share  
.