ATRIX™ 2 MB865 Özellikleri ve ATRIX MB860 ile farkları

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Atrix 2 nedir ne değildir ?

İşlemci : TI OMAP4430 1ghz çift çekirdek
    Grafik işlemci : SGX540
    Ram : 1gb ddr2 dual channel
    Rom : 8gb
    Ekran : 4.3 inç qHD (960x540) Super Amoled
    Kamera : 8mp fotoğraf, 1080 24fps video kayıt , VGA ön kamera
    Şebeke : GSM 850/900/1800/1900, W-CDMA 850/900/1900/2100 HSDPA, HSPA+ HSUPA
    Ek özellikler : Fm radyo

Atrix2'nin öncüsü Atrix'den temel farkları nedir ?

* İşlemci/Grafik işlemci TEGRA2 yerine OMAP4430 olmuş, saat hızında bir değişiklik yok. OMAP4430 codec desteğiyle tegra2'den üstün. Çoklu uygulamalarda burun farkıyla TEGRA2'den öndedir, grafik işlemcisi SGX540 olup Geforce ULP'ye göre daha basit kalmaktadır ama yinede ICS için referans grafik işlemcidir.
    * 8MP ve 1080P ile Atrix'den daha donanımlı ve iyi bir kamerası var.
    * 3G şebeke bağlantı hızı 14.4mbit yerine 21mbit'e kadar.
    * Ekran, 4.3 olup SAMOLED'dir. Siyahları daha iyi gösteriyor, renk doygunluğu da daha iyi, beyazları atrix gibi değil sarımtırak olsada naturel. Gün ışığında okunabilirliği ATRIX kadar iyi olmasada genel olarak ATRIX ekranı üzerine artı puan almayı başarıyor.
    * Rom bellek, öncüsünde bulunan 16gb'ın aksine 8gb'a düşürülmüş.
    * FM radyo eklenmiş. :woot:

.
  2. ozcankevser
        Like  

.

User deleted

Oyunları açma hızı ve oynamada atrixi geçeceğini sanmıyorum cünkkü htc sensation ve Lg optimus 3d benim yaptıgım testlerde çok geride kaldı hatta arkadaşım paramızla rezil oluyoruz deyip htc sensationunu satacaktı,sonra pişman olurda sebebi ben olurum diye,işte senin cihazın 8 mp.kullanışlı sense arayüzü var kullan gitsin diye satmasını engelledim.ama şundan emin olun atrixin performansı karşısında arkadaşım cihazından tam anlamıyla soğmuştu

.
  3. border force
        Like  

.

User deleted

LG Optimus 3D'nin atrix ve atrix 2 ile karşılaştırılması bence hatadır.hTC Sensation 1.2 Ghz ama atrix ve atrix2 onuda kesinlikle çizer.Dünyanın en güçlü android ailesi Moto ATRIX :D Ama şu bir gerçekki Atrix GeForce destekli bir telefon ve oyun performansında Atrix2'yi kesinlikle geçeceğine inanıyorum.Atrix 2 atrix'e göre daha şık ve 3G hızı daha iyi Turkcell 4G yazıyor marketten birşey indirirken 3 saniye sürüyor o derece :D Performans & donanım sonucu olarak YOU WIN : ATRIX 1 :D

.
  4. barbarosdi
        Like  

.

User deleted

Şemseddin, Atrix 2 nin ekranı süper amoled ekran demişsin ama web sitesinde özelliklere baktığımız zaman display "Corning® Gorilla® Glass" diye belirtilmiş!.. ayni şey mi?
    saygılar

.
  5. border force
        Like  

.

User deleted

Gorilla Glass bir elmastır, ekran tipinden bahsetmiyor ekranın üstündeki cam'ın ismi bu.Üzerinde çizilmez bir koruyucu var diyebiliriz. :thumb_yello.gif:

.
  6. barbarosdi
        Like  

.

User deleted

teşekkür. öğreniyorum sayenizde :thumb_yello.gif:

.
  7. acarcosku
        Like  

.

User deleted

gorilla glass da çizilen bi camdır arkadaşlar. normal cama göre 10 kat daha sağlam ve daha az çizilir ama çizilebilir. bununla ilgili bilgiye forumlarda rasladım bir çok kişinin ekranı çizilebiliyor sert darbelerde bence ekran koruyucu kullanın

.
  8. border force
        Like  

.

User deleted

QUOTE (acarcosku @ 16/12/2011, 02:26) 
    gorilla glass da çizilen bi camdır arkadaşlar. normal cama göre 10 kat daha sağlam ve daha az çizilir ama çizilebilir. bununla ilgili bilgiye forumlarda rasladım bir çok kişinin ekranı çizilebiliyor sert darbelerde bence ekran koruyucu kullanın

Benimkide çizik zaten :D :D saatimin köşesi geldi :angry:

.
  9. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Motorola hemen hemen tüm cihazlarında Corning® Gorilla® Glass teknolojisine yer vermektedir.Bende çok beğeniyorum bu camın kalitesini ;) Sonuçta her cam çizilebilir ve kırılır ama bu çok daha dayanıklı.

Corning® Gorilla® Glass Motorola cihazları ,

www.corninggorillaglass.com/products-with-gorilla/motorola

Corning® Gorilla® Glass Videolar ,

Video

Video

Geleceğin teknolojisi "A made of glass "

Video

.
  10. border force
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler bilgiler için hocam :) Sayende bunuda öğrenmiş olduk tam olarak. :D

.
  11. barbarosdi
        Like  

.

User deleted

Atrix de dahili (internal phone) hafızayı görüyordum.. atrix 2 de göremiyorum.. sadece hafıza kartını görüyorum. telefon hafızasını görmenin bir yolu var mı?.. cihaz rootlu.. bir de Atrix de bildirim alanında E.. H...H+ görünüyordu.. Atrix 2 de E ve 4G görüyorum.. Turkcell 4G yi destekliyor mu?. Türkiye de 3G çalışıyor sanıyorum..
    saygılar

.
  12. Semseddin
        Like  

.

User deleted

SD & Storage'da internal storage gözükmüyor mu, biraz daha açarmısın barbarosdi ? Atrix2'de Edge'dan sonrasını 4g olarak gösteriyor, at&t saçmalıklarından birisi.

.
  13. barbarosdi
        Like  

.

User deleted

all application da files a baktığımda Atrixte storage görünüyordu. ama A2 de görünmüyor :huh: files a tıkladığım da üstte file manager yazıyor ve altta menü de SD card, shared folders, protected content bundan başka görünen bişey yok .. Atrix te sıralama şöyle idi sd card>phone storage>shared folders>protected content>... ayrıca buraya baktığım da > settings>storage burda da sd card ın toplam kullanılabilir alanı ile unmount seçeneği, total space, available space ve format sd card seçeneği var.altta da application storage olarak available space 4.18 GB görünüyor.
    başka bir file manager mı yüklemem gerekiyor acaba?

.
  14. barbarosdi
        Like  

.

User deleted

Atrix 2 de internal storage bilerek mi saklanmış? tüm çabalarıma rağmen bulamadım. bu cihazı pek fazla kullanan arkadaş yok sanırım .

.
  15. border force
        Like  

.

User deleted

Bu telefona eskiden sahiptim, ATRIX2'de internal storage gizlenmiş.External kullanmak zorunda kalıyorsunuz.

.
19 replies since 9/12/2011, 23:42   2027 views
  Share  
.