PDS Fix !

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba arkadaşlar,

Eğer ATrix bootloader unlock'u ilk yapanlardansanız ve cihaza tenfars recovery flashladıysanız, cihaz'ın pds bölgesinde saklanan bluetooth, wifi mac adresleri, işlemci ve ekran frekansları olması gereken değerlerde değil mühendislik örneği atrix'de bulunan değerlere sahiptir. Bu da adı geçen ünitelerin verimli çalışamaması anlamına geliyor. Bu hatadan kurtulmak için fastboot ile eski pds partition silip yenisini flashlamanız yeterli olacaktır.

Eğer cihaza hiçbir zaman tenfars recovery flashlamadıysanız aşağıdaki pdsfix'i flashlamanıza gerek yok. Aşağıdaki dosya sadece gingerbread sürümlü atrix'ler için geçerlidir. Variant'lar arası fark gözetmeksizin flashlanabilir. (AT&T, Bell, Orange, Retail sürümler ) farketmez.

CODE
    fastboot flash pds pdsfix.img

PDS Fix dosyası

Edited by Semseddin - 18/3/2012, 10:37

.
  2. Semseddin
        Like  

.

User deleted

tenfars recovery'i yüklemiş arkadaşlar bu konuyu gözden kaçırmasın!

.
  3. 35_fatih
        Like  

.

User deleted

bende bu atrix5 recovery yüklü. bu dosyayı flashlamam gerekiyor mu? ve gerekiyorsa nasıl flashlanacak ayrıntılı bir şekilde anlatabilir misiniz?

.
  4. korhansama
        Like  

.

User deleted

Bende sinandan almıştım telefonu.Tenfars recovery yüklemedim. ama benden önce yüklenmişmidir bilmiyorum. Her ihtimale karşı flashlamak lazım bunu. Arada mobil baglantım kopuyoru çünkü belki bu konuyla ilgilidir. Eski pds partition silip yenisini yüklemek kısmını biraz daha açarsan cok süper olacak ^^

.
  5. zalman_1
        Like  

.

User deleted

sinan kardeş eski PDS yi nasıl siliyoruz?

.
  6. Semseddin
        Like  

.

User deleted

fastboot erase pds

.
  7. zalman_1
        Like  

.

User deleted

teşekkürler

.
  8. carpediem81
        Like  

.

User deleted

tenfars recovery nedir bilmiyorum ama bendeki dokunmatik sorununu düzeltti.teşekkürler şemseddin hocam.

.
  9. blttalas
        Like  

.

User deleted

ben denedim ama icsde cihaz açılmıyor recoveryede girmiyor tek fastboot çalışıyordu ama halletim recovery flashladım fastboottan

üst konu yaparsanız herkes için iyi olur

.
  10. blttalas
        Like  

.

User deleted

eğer tenfarin recoversini flaslamadiysaniz asla bunu yapmayin cihaziniz soft brick veya hard brick olabilir(gercekten olabilir) suan benimki olmadik durumda zor kurtardim

.
  11. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Bulut bu dosyayı flashlayıp brick olma şansın yok, dokunmatiği düzgün çalışmayanlarda yükleyebilir. İlk postta yazdığı gibi sadece Gingerbread ilçin.

.
  12. karakartal0684
        Like  

.

User deleted

benım dokunmatıgımde sorun var arkadaslar ustten 1cm asagısı bazen cok nadır calısıyor cıgu zaman calısmıyor.bu fıxı yapmam lazım ama nasıl flashlayacagım bılgım yok ayrıntılı anlatacak arkadas varsa sevınırım

.
  13. karakartal0684
        Like  

.

User deleted

yok mu yardım edecek arkadaslar onemlı bır durum cunku

.
  14. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Karakartal yukarıda nasıl flashlandığı anlatılmış, fastboot ile yapacaksın.

.
  15. karakartal0684
        Like  

.

User deleted

işte sorun orda semsettın bey fastboot ıle nasıl yapacagım.kısaca anlatman mumkun mu.

.
14 replies since 18/12/2011, 18:06   913 views
  Share  
.