Email problemi

« Older   Newer »

Share  
.
  1. etasci
        Like  

.

User deleted

Merhaba arkadaşlar siteniz gerçekten çok harika her isteğimi rahatlıkla karşıladım ellerinize sağlık :)

ancak androidin kendi email programında şirketin mail adresini tanımladım ve türkçe karakterler çok bozuk çıkıyor, k-9 postada bir sıkıntı yok ama mailerimin geneli tablo üzerine olduğu için sağlıklı bir görünüm alamıyorum ama romun mail programında cıncık gibi gösteriyor karakter problemi olmasa birde :(

şimdiden çok teşekkür ediyorum :)

.
  2. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

etasci merhaba foruma hoşgeldin ,

Bireysel mail adreslerinizde karakter sorunu varmı?

.
  3. etasci
        Like  

.

User deleted

Hosbulduk dogan Bey hayir hic bir karakter problem ok bahsettigim gibi k9 posts dan saglikli bi sekilde goruntuluyorum ama icerigi tablo olan maillerim k9 da saglikli gorunmuyo cihazdaki romdakurulu olan mail programinda saglikli gorunuyor onun icin be de karakter sorununu giderebilirsem o program kullanacagim

.
  4. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Karakter kodlama ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorum.Programın menüsünde character encoding seçeneğini değiştirip deneyin lütfen.

.
  5. etasci
        Like  

.

User deleted

yok doğan bey kullandığım program motorolo zoomun 3.2 romunda kurulu gelen eposta programı ve bunun içerisinde hiç bir yerde karakter kodunu değiştirebileceğim ayarm menusu yok

tarayıcıdan da latin iso 8859-1 ve utf-8 i seçtim yine aynı şekilde aşağıdak resimlerde root yapamadım için ss alamadım telefonumla çektim umarım yaşadığım sıkıntıyı anlamışsınızdır.

tarayıcıdaki metin kodlama erkanı

emaildeki karakter sorunu

emaildeki karakter sorunu 2

.
  6. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Tarayıcının veya uygulamanın karakter kodlamasını UTF-8, ISO-8859-1 ya da ISO-8859-9 olarak değiştirdiğinizde sorun düzelir.Fakat Xoom cihazın üzerinde gelen gmail ve mail uygulamalarında bu ayar yok diye biliyorum.Gönderen kişininde yukarıda belirttiğim karakter kodlamalarıyla göndermesi gerekirki siz maili düzgün görüntüleyebilesiniz.Marketden indireceğin maildroid veya k9-mail uygulamalarında karakter kodlama menüsü mevcut.

.
  7. etasci
        Like  

.

User deleted

k-9 posta onu kullanıyordum ancak tablo görüntülemede sıkıntı yaşadağım için eposta yı kullanmak istedim ondada karakter problemi vardı şimdi bir de mail droidi deneyeceğim olmazsa artık yapacak bişey yok

.
  8. tekniker56
        Like  

.

User deleted

mail hesabı kurulumunu e-posta programından yaparsanız hata ortaya cıkıyor.mail hesabınızı ayarlar-hesaplar ve senkronizasyon bolumunden yaparsanız e-postalarnız duzgun gorunecetir.

.
  9. Semseddin
        Like  

.

User deleted

@tekniker56,

Sağlam bir tüyo, ilk fırsatta deneyeceğim.

.
8 replies since 30/12/2011, 21:57   1328 views
  Share  
.