YENİ ATRIX SAHİPLERİ HEPİNİZ BURAYA

Cihazla ilgili tüm GENEL sorularınızı burada sorun

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Samet
        Like  

.

User deleted

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler:D

.
  2. Berkay Yelken
        Like  

.

User deleted

Benim de bir sorum olacak acaba bu sekronizasyonu nasıl kapatacağım.

.
  3. crazy_66
        Like  

.

User deleted

ekrana basılı tut widgetlerin içinde güç yönetimi var onu seç.sağdan ikinci secenek senkronizasyonu kapatıp açar.

.
  4. Samet
        Like  

.

User deleted

QUOTE (acarcosku @ 8/2/2012, 22:34) 
    bootloader ile amaç yeni romları cihazın rom belleğine yazabilmekten geçmek denilebilir. daha sistem açılmadan roma yazma kilitli ve bunun açılması ile yeni romlar yüklenbiliyor. root sadece yönetici modu denilebilir.

forumlarda gezdikce birbirinden farklı bilgiler görüyorum biraz kafam karıştı. fazla irdeliyorum galiba.

bootloader unlock kullanmış olduğumuz cihaza yeni romlar yazmak için kullanılıyor değil mi? Daha önce hazırlanmış romları yükleyebilmek için cihazımı root etmem yeterli değil mi?

.
  5. acarcosku
        Like  

.

User deleted

Merhabalar.

Daha önceden hazırlanmış romu kurmak telefonu yönetici modunda açsanız dahi elinizden alınmış. yani sadece root custom romları yüklemenize izin vermiyor. diğer türlü root ile paralı uygulamaları indirebilir deneyebilir. programların yedeğini alabilir. dns ayarlarını değiştirebilir. bazı modlanmış programları indirebilirsiniz.

.
  6. Samet
        Like  

.

User deleted

şuan 2.3.4 sürümünü kullanıyorum, 2.3.6 sürümünü ve daha üst bir sürüm yüklemem için root ve bootloader unlock yapamam gerekiyor o zaman değil mi?

.
  7. crazy_66
        Like  

.

User deleted

Evet samet

.
  8. Samet
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar bazı videolarda ses çok az geliyor bunun sesini nasıl artırabilirim, video esnasında ekranın kapanmasını nasıl sağlayabilirim, videonun sadece sesini duymak istiyorum telefon cebimde duracak.

Tape-a-Talk programını indirdim ses kaydı yapabilmek için ama kayıtların sesleri çok az, başka önerebileceğiniz program var mı? veya bu ses dosyalarının sesini nasıl yükseltebilirim.

.
  9. Berkay Yelken
        Like  

.

User deleted

Benim bir sorum var; ben bluetooth u açıp görünür yapmama rağmen veri alamıyorum ama veri yollaya biliyorum çözümü nedir?

.
  10. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Berkay Yelken @ 20/2/2012, 18:43) 
    Benim bir sorum var; ben bluetooth u açıp görünür yapmama rağmen veri alamıyorum ama veri yollaya biliyorum çözümü nedir?

Eslestirme yapiyormusun?Baska bir cihazdan telefonuna veri gondermeden once eslestirme ister (ilk baglantida) eslestirme yaptiktan sonra veri alabilirsin.

.
  11. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Berkay Yelken @ 20/2/2012, 17:43) 

tavsiyem, her bluetooth'u açtığınızda https://market.android.com/details?id=it.m...sLmJsdWVmdHAiXQ.. programını da açmanız; hem alış hem de veriş daha kolay ve sorunsuz olur.

alın verin alete can verin :)

.
  12. 42hakan42
        Like  

.

User deleted

merhabalar, bende yeni atrix aldım. Ama menü tuşuna basıyorum, uygulamalar gelmiyor.Ekle, duvar kağıdı, profiller gibi şeyler çıkıyor. Nasıl olacak bu iş :huh:
    Wi-fi ile bağlanamıyorum, modemi görüyor ama bağlanamıyor, birde sürekli veri alışverişi yapıyor cihaz galiba.Bunu nasıl engelleriz.

Wifi yi hallettim, ama menü işini ve veri alışverişini yapamadım.

Edited by 42hakan42 - 22/2/2012, 20:59

.
  13. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (42hakan42 @ 22/2/2012, 21:06) 
    merhabalar, bende yeni atrix aldım. Ama menü tuşuna basıyorum, uygulamalar gelmiyor.Ekle, duvar kağıdı, profiller gibi şeyler çıkıyor. Nasıl olacak bu iş :huh:
    Wi-fi ile bağlanamıyorum, modemi görüyor ama bağlanamıyor, birde sürekli veri alışverişi yapıyor cihaz galiba.Bunu nasıl engelleriz.

Wifi yi hallettim, ama menü işini ve veri alışverişini yapamadım.

Hakan merhaba foruma hoşgeldin ,

Ana menü tuşu resimde belirttiğimdir ,

2ycxu

Wifi ile modeme bağlanamıyorsan , modemin şifreleme türünü değiştir.(Wpa - Wep) Veri alışverişini kesmek için Ayarlar - Pil ve veri yöneticisi - Veri gönderimi - Veri etkin devre dışı bırak.İstersen Switch pro widget programını kurarak kısa yolda ekleyebilirsin ,

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=40437673

.
  14. isminivermeyenizleyici
        Like  

.

User deleted

Selamlar arkadaşlar...

Yaklaşık 2 saat evvel Hepsiburada.com'dan sipariş verdim.uzun zamandır bekliyorum.inşallah hüsranla sonuçlanmayacak....

Forumu araştırdım ancak yeni alınan telefona yapılması gereken tavsiye edilen işlemleri pek göremedim...

Örneğin; Gelen ROM'un eksiklikleri, alternatif ROM'ların bir arada bulunduğu ve bu romların en belirgin özellikleri (bkz:şarj durumu,uygulama hafızası artışı/azalışı, arayüz iyileştirmesi, hız iyileştirmesi gibi).

Ekstradan sormak istediğim soru şu, bana gelen cihaz Turkcell ya da herhangi bir operatöre bağlı değil.dolayısıyla ROM'u forumda mevcut.Acaba, geldiğinde farklı bir mod kurup cihaz (ki inşallah olmaz) garantilik olduğunda bu orjinal ROM'u kurup gönderirsem dualarım kabul olur mu? kabul edilir mi?

hikaye: bir yakınım galaxys i9000'ini bu teknikle garantiye verebilmişti...

Çünkü : Hepsiburda.com 30 gün içinde değiştirme hakkı tanıyor, 2 yıl da sorunsuz Teleservice garantisi var.Bozmak istemiyorum, ama tam performans istiyorum.Bildiğim kadarıyla gelen sürüm (2.3.4) tek işlemci destekliyor, kasılma yapıyor (web browser ve ana ekran widget'larında). Ancak Gingerbread C9 mod arayüz açısından dörtdörtlük.Bu konudaki tavsiyeleriniz de önemli...

ÖTEYANDAN : Türkiyede maalesef bu telefon için çok sınırlı kap ve ekran filmi opsyonu var.E-Bay'de ise binbir çeşit baskılı yok efenim standlı kılıf var.Adamlar işi bitirmiş, paket yapmışlar.Yedek batarya + Akrep Şarj Edici + 4 Ekran Filmi (Mat ya da Ayna) + Stylus TouchPen + Özel tasarım baskılı kapak. bunu paket halinde satıyorlar.Worldwide ve FreeShipping işaretlenmiş.PayPal yöntemiyle ödeme yapsam, Türkiyede benden ekstra ücret talep edilir mi sizce? bunu öğrenmem lazım kesinlikle...

Cevaplar için şimdiden minnettarım, umarım bu başlık çok rahabet görür, ve benim gibi diğer "Yeni Atrix Kullanıcılarına" büyük katkılar sağlar...

Sevgilerle :)

.
  15. Semseddin
        Like  

.

User deleted

İsmini vermeyen forumumuza hoşgeldin,

Bu ve bunun gibi milyon başlık oldu. Açtığın konuyu diğer yeni atrixci arkadaşların açtığı konularla birleştiriyorum. Atrix'in hayırlı olsun, iyi bir tercih.

Üst konu yapılmıştır, yeni atrix sahipleri cihazla ilgili tüm genel sorularını buradan paylaşabilir.

.
908 replies since 6/2/2012, 13:11   55142 views
  Share  
.