CyanogenMod 7 for the Motorola Droid 2 Global :: V7.1.0 (9 Oct 2011)

Droid 2 Global TÜRKÇE Rom !

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba arkadaşlar,

Eğer bir Droid 2 Global cihazınız varsa ve Türkçe rom yüklemek istiyorsanız doğru konudasınız. Aşağıda anlatımını yaptığım herşeyi sırasına göre uygularsanız, sorunsuz şekilde çalışacak stabil ve hızlı bir droid 2 global cihaza kavuşmuş olacaksınız. Öncelikle belirtmek gerekiyor, bu işlemler risklidir ve cihazınızda oluşabilecek herhangi bir hatanın mesuliyeti bana yada motomodtr'ye ait değildir. İşlemlere başlamadan önce bataryanızı %100 doldurun, stabil ve kilitlenmeyen bir pc kullanın. RSD Lite 5.5 ve üzeri, ayrıca USB sürücüleri 4.2 ve üzeri bilgisayarınızda kurulu olmalıdır. RSD Lite ve USB sürücülerini forumun Modding Programları bölümünden edinebilirsiniz, nasıl kullanılacakları hakkında bilgiyi yine forumun Modding Rehberleri bölümünden okuyunuz.

1- Droid 2 Global cihazınıza son sürüm Gingerbread SBF 4.5.608 rom dosyasını RSD Lite kullanarak flashlayın.
    2- Cihaz gingerbread rom'uyla açıldıktan sonra, Settings / Applications / Development / USB Debugging kutucuğunu işaretleyin.
    3- Telefonu bilgisayara bağlayın ve Charge ONLY modunu seçin, sadece şarj modu. Sim kartınızda PİN koruması varsa, kapatın.
    4- Pete's Motorola Root Tools 1.07 Win7 yada Pete's Motorola Root Tools 1.07 Win XP kullandığınız işletim sistemine göre indirin ve çalıştırın.
    5- Root my Phone'a tıklayın ve programın işini bitirmesini bekleyin, cihazı 2-3 kere kapatıp açacaktır.
    6- Cihaz root edildikten sonra Droid 2 Bootstrap recovery 'i indirip kurun, BOOTSTRAP RECOVERY'e tıklayın, root yetkisi istediği zaman Allow'a basın. Ardından Reboot Recovery'e tıklayın.
    7- Cihaz cwm recovery modunda açılacaktır. Wipe data factory reset, Wipe cache ve Advanced içinden Wipe Dalvik cache yapın.
    8- Harici sd kartınızın kök dizinine aşağıdan indireceğiniz dosyaları hiç ellemeden direk kopyalayın.

update-cm-7.1.0-DROID2WE-signed.zip [CM7.1 rom dosyası]
    2011-08-28 tarihli google uygulamaları paketi

9- Recovery menüsünde Install zip from sdcard seçin ve önce update-cm-7.1.0-DROID2WE-signed.zip seçip, flashlayın.
    10- Yine Install zip from sdcard seçin ve bu seferde gapps-gb-20110828-signed.zip seçip, flashlayın.
    11- İşlemler bitince reboot 'a tıklayın ve cihazı yeniden başlatın.
    12- Cihaz açıldığında, eğer GSM şebeke sinyali bulamazsanız, Arama ekranında *#*#INFO#*#* yazın, Phone information / Network mode : GSM AUTO (PRL) seçin.
    13- Telefon menüsünden, Ayarlar > Kablosuz > Şebeke > Şebeke TİPİ > GSM/WCDMA seçin.

Herhangi bir sorun yada takıldığınız bir nokta olursa sormaktan çekinmeyin. Kolay gelsin.

.
  2. kemalberk
        Like  

.

User deleted

Bunu yani romu değiştirince ne işimize yarıyo ? ne kazanıyoruz

.
  3. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Cihazın Türkçe oluyor, daha hızlı ve seri çalışıyor.

.
  4. kemalberk
        Like  

.

User deleted

Bunun riski nedir ya yapamassam bi sorun çıkarsa yaparken

.
  5. Semseddin
        Like  

.

User deleted

O zaman yapma boşver, bilen birisine yaptır.

.
  6. kemalberk
        Like  

.

User deleted

telefoncular falan yaparmı bunu ?

.
  7. umitgul
        Like  

.

User deleted

anladıgım kadarı ile milestone 2 ye olmuyor :((

.
  8. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Milestone 2 içinde bir Türkçe rom CM7 konusu açalım ümitgül ;)

.
  9. kemalberk
        Like  

.

User deleted

telefoncular falan yaparmı bunu ?

.
  10. border force
        Like  

.

User deleted

Tecrübeli olduğunu düşündüğüz telefon tamircilerine, telefonunuzu emanet ediniz ki, sonra size/cihaza veya ona zarar gelmesin.

.
  11.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    kemalberk sen adminimizin dediğini yap eğer bilmiyorsan ordaki programların nasıl kullanılacağını sitemizde bir arama butonu var sağ üst köşede oraya programın ismini yaz bu bölüm işine yarıyacaktır oku incele.. https://motomodtr.forumcommunity.net/?f=5458249 boşuna telefoncuya para verme ve her telefoncu bu işlemi yapamaz çünkü sadece telefon ve tl satmak ile meşguldürler yaparım der verirsin telefonu 1 ay beklersin tabi sonrasında ne olacağı meçhul..

.
  12. avomax
        Like  

.

User deleted

tüm işlemleri harfiyen uyguladım hatasız problemsiz bitirdim, en son telefonu reboot ettim, motorola logosunda takıldı kaldı, problem nedir ?

.
  13. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Rom dosyasını indirirken bozulmuş olabilir, MD5 değerini kontrol edin.

MD5 : 24e960696f1c17c0e15e52ea8f47e7c4

.
  14. emcinar
        Like  

.

User deleted

bikaç kez indirdim ama hepsinde md5 değeri farklıydı, romu kuramadım bu yüzden

.
  15. doganmert
        Like  

.

User deleted

Sinan abi burda yazılanları yapıyorum motorola logosunda kalıyor. Cm7'yi recovery'den tekrar yuklemeye kalksam ClockworkMod Recovery yerıne telefonun kendi recovery'si açılıyor. Onun içinde tekrar 2.2 yada 2.3'ü flashlayıp her şeyi baştan uzun uzun yapmak zorunda kalıyorum.

.
17 replies since 20/2/2012, 21:40   774 views
  Share  
.