MotoModTR için yapacağım Custom ROM Projesi

« Older   Newer »

Share  
.
  1. emresarica
        Like  

.

User deleted

Bir çok yabancı forum'da yüzlerce Custom Rom bulmak mümkün ama ne yazık ki adam akıllı Türkçe hazırlanmış bir Türk Rom'u yok.Bu yüzden Xoom 3g versiyonu (M601) için bir Rom hazırlamaya karar verdim.Gelecek hafta pazartesiden itibaren 3-5 gün boşluğum olacak bu süre zarfında EOS grubunun editlediği Kernel'i kullanan bütün özelliklerinin Türkçe olacağı iconlarının ve programlarının geliştirileceği güncel bir Rom yapacağım.Kafamda ki Rom'un ortak özellikleri şöyle ;

1- 3.0.6 GPU Overclock çekirdek 1866 Ghz kadar.
    2- AOSP 4.0.3 tabanlı Rom
    3- Busybox
    4- USB OTG desteği (Joystick/Controller ve Usb Memory Stick)
    5- USB Kök desteği
    6- FAT32 sürücüleri
    7- NTFS sürücüleri
    8- Durum çubuğu custom ayarları
    9- Yüz kilidi
    10- Titan Backup Rom
    11- Rom Yöneticisi
    12-MotoModTR 3D açılış animasyonu
    13-Tüm özellikleri Açık Google Paketi
    14-Tüm bölgelere uyarlanabilen Android Market (Verizon/At-t dahil)
    15-Cihaz yöneticisi ( Uzaktan tablete ulaşmak ve gerektiğinde uzaktan wipe atmak)
    16-En çok kullanılan Programların Tam sürümleri (Word,excel,pdf,chrome vb.)
    17-Yenilikçi ve Çarpıcı ikon grubu
    18-Şifre ile program,fotoğraf yada diğer dosyaların gizlenmesi

2z5nk

Rom'un geliştirilmesinde yardımınıza ihtiyacım olacak.Hiç yazılım işinden anlamasanız bile en azından hayalinizdeki sistem'de size göre olması gereken özellikleri yazarsanız Rom'a dahil etmeye çalışırım.Katkısı olan arkadaşların isimlerini Boot açılış animasyonunda yer vereceğim cast hesabı :) Rom'u hazırladığımız da artık gururla XDA'da TÜRK yapımı bir ROM'u MotomodTR adında Dünya'ya paylaşabiliriz.Emeği geçecek herkeze şimdiden teşekkür ederim.

Edited by emresarica - 24/2/2012, 13:56

.
  2. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba emre,

Yapacağın özgün çalışmalarda forumumuzun adınıda eklemen ve dünya forumlarında motomodtr rom'u görmek hepimiz adına gurur verici. Şimdiden kolay gelsin diyorum, yapabileceğim ne varsa yapmaya hazırım.

.
  3. emresarica
        Like  

.

User deleted

Hazırlayacağım Rom'un çekirdek yapısı ile fazla oynamayacağım sonuçta minik değişiklikler bile öngörülemez hatalara ve sistemin kararlılığına darbe vurabilir.Sadece özgünlük kazanabilmesi için yerel düzenlemeler yapacağım.Kernel için Eos ve Tiamat grubuna mail attım eğer ellerindeki çalışmaları benimle paylaşırlar ise ortaya çok stabil bir sistemin çıkacağını düşünüyorum.Yardım konusuna gelince xoom kullanıcılarının ihtiyaç duyduğu "şuda olsaydı züpper olurdu" diyeceği özellikler kazandırabilmek harika olurdu.Forumdaki arkadaşlarımın hayal güçleri çalıştırıp herkezin "ulan bizim aklımıza niye gelmedi" diyeceği fikirlere ihtiyacım var.

Edited by emresarica - 24/2/2012, 11:48

.
  4. epivep
        Like  

.

User deleted

Türkçe karakter içeren bir klavye olsa harika olur. Ben hackey keyboard kullanıyorum. ancak kurulumda gelen bir klavye fena olmazdı.

.
  5. 01mrt
        Like  

.

User deleted

Çok güzel olur bence, ben yeni başladım xoomu kullanmaya ama aklıma ilk gelen şeyler...
    - Tam uyumlu bir Navigasyon programı olabilir.
    - İngilice - Türkçe sözlük olabilir.
    - Birde Es File Manager çok kullanışlı bir uygulama o da yüklü olsa güzel olur bence... :)

.
  6. beefytr
        Like  

.

User deleted

sadece türkçe değil, ingilizce, ya da başka dil destekleri de olursa o zaman gerçekten sükseli olur :)
    merakla bekleyeceğiz :)
    vakit olsa da yardımcı olabilsem :(

simdiden tebrikler...

Edited by beefytr - 29/2/2012, 11:42

.
  7. mc_erdem226
        Like  

.

User deleted

@ emresarica , Göstermiş olduğun istek ve azimden dolayı tebrik ederim. Cesaret edemediğim custom rom olayını belki senin sayende aşarım. Kolay gelsin kal sağlıcakla

.
  8. border force
        Like  

.

User deleted

Tebrik ediyorum çok güzel görünüyor. :) Kolay gelsin, kendinize iyi bakın. :)

.
  9. emresarica
        Like  

.

User deleted

Arkadaslar photoshop bilen png uzerinde calisacak arkadaslara ihtiyacim var.

.
  10. aslann
        Like  

.

User deleted

Biraz geç bi cevap oldu ama ben photoshoptan anlıyorum , yapabileceğim bir şey varsa elimden geldiğince yapmaya hazırım.

.
  11. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba emre,

Rom çalışması ne alemde ?

.
  12. emresarica
        Like  

.

User deleted

Selamlar Rom çalışması tamamlandı hala test ediyorum velakin kısa bir süre içerisinde 4.0.4 ve/veya üzeri bir ics versiyonu yayınlanacak.Yeni çıkacak versiyonda bir çok iyileştirme mevcut.Bu yeni sürüm çıktığında yeni kernel yapısını Rom'a dahil etmeyi uygun gördüm.Biraz daha bekleyeceğiz sanırım :)

.
  13. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Tekrar merhaba emre, gelişmeleri sabırla bekliyoruz.

.
12 replies since 23/2/2012, 22:14   806 views
  Share  
.