Defy UNBRICK SBF

« Older   Newer »

Share  
.
  1. border force
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar, telefonunuz brick olduysa yani açılmıyorsa ve bataryasında azda olsa şarj kaldığını düşünüyorsanız lütfen bu sbf'yi deneyiniz.Telefon kesinlikle uyanacak, sizde rahata ermiş olacaksınız.

SBF dosyası FullFlash olduğu için telefonun cache (keş) belleğini bile tamamen silerek açılmasını sağlamaktadır.
    2.1 Eclair Amerika T-Mobile sürümüdür.

.
  2. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Eline sağlık, güzel paylaşım :thumbup1.gif:

.
  3. border force
        Like  

.

User deleted

:cheers.gif:.

.
  4. hasantutan
        Like  

.

User deleted

Ustam bunda denedim.Rsd kurulumda bir yere kadar geliyor sonra pass diyip kurulumu bitiriyor.

.
  5. border force
        Like  

.

User deleted

Pass demesi olumlu demektir zaten, telefon restart etmiyormu kendini?

.
  6. hasantutan
        Like  

.

User deleted

Hayır ustam.restart olmuyor cihaz.Sadece beyaz ışık yanmaya başlıyor

.
  7. border force
        Like  

.

User deleted

Telefonu usbden cekin ve aksami bekleyin bir dosya paylasacagim aksam (suan isim var) ozaman bi denersiniz.eger calismazsa hard brick olmustur cihaz, azda olsa biraz ümit var, bekleyin aksami :)

.
  8. hasantutan
        Like  

.

User deleted

İlginize teşekkür ederim

.
  9. border force
        Like  

.

User deleted

Önemli değil, herzaman.MotoModTR sorunlarınıza yardımcı olmak için uğraşıyor. :)
    İlk önce telefona boot.sbf'yi flashlayalım.
    Link:

Sonra T-mobile 2.1 Eclair'i telefona flashlayalım.
    Açarsa açar, açmazsa devam edelim:
    1-China romu indireceksiniz.

2-China fix'i flashlayın.Umarımki telefon açılır, açılmazsa kanımca defy'niz HardBrick olmuş.
    Link[ChinaFix]:

Kolay gelsin.

Ekrem Ustaya sonsuz teşekkürler.

.
  10. hasantutan
        Like  

.

User deleted

Yok ustam yine olmadı
    waiting for other to finish current opertion dedikten sonra pass diyor.

.
  11. ekrem
        Like  

.

User deleted

akşam 11 de gel halledelim.sorun değil.Ağ bağlantılarını diğer arkadaslar da faydalansın ağ bağlantılarını yönet kısmında yerel ağ bağlantısı kısmına sağ tıklayıp özelliklerden xp için internet iletişim kuralları (tcp/ip) bölümünü secip özellikleri tıklayıp alt kısımdakı ''dns sunucu adresini otomatik olarak al''değil de manuel olarak seçin ve 1.satıra 156.154.70.22
    2.satıra 156.154.71.22 şeklinde girip tamam tamam deyip tekrar yerel ağ bağlantısı üzerine sağ tıklayıp onar dedikten sonra işlem tamamdır bilgisayarınızı yeniden başlatırsanız daha sağlam olur.

.
  12. _turanx
        Like  

.

User deleted

Bende Defy alarak aranıza katıldım, forumu takip ederek birkaç rom yükledim sorun olmadı biraz önce ''WIUI 2.3.2 Stable (GB) v4 (ICS) b5 - MULTiLanguage + RTL Fix'' xda'dan indirdim yüklerken nedense telefon brick oldu neyseki bu konudaki T-mobile romunu rds lite ile yükleyerek telefonu açmayı başardım.

Başlığı hazırlayıp emeği geçen arkadaşlara teşekkürler...

.
  13. border force
        Like  

.

User deleted

Biz teşekkür ederiz, forumumuzu takip ettiğiniz için. :)

.
  14. volkan uysal
        Like  

.

User deleted

cok acil yardim istiyorum. bende de motorola defy var. eski room a geri donerken telefon hata verdi ve ilk ekranda donuyo du. bende farkli bir room u flaslite ile attim. suan tel calisiyo fakat room ingilizce. birsuru room denedim ve hicbiri acilmiyo. ilk ekramda motorola yazisinda kaliyo. denemedigim program da kalmadi root ta olmuyo. birsuru program denedim bir turlu root olmuyo. usb hata ayiklama modu fln acik. acil yardim edin. 2 aydir ingilizce kullaniyorum telefonumu. artik turkce ve hizli bir room istiyorum. camera da calismiyo suan.. telefonun ayarlarinda yazanlari yaziyim yardimci olun lutfen

android versiyon: 2.3.6
    baseband versiyon: EPU93-U-00.06.03
    karnel versiyon: 2.6.32.9-ge281b6e
    hudsoncm@il93lnxdroid80#1
    build number: 4.5.1-134-DFP-231

hersey icin simdiden tesekkurler.. :)

.
  15. isminivermeyenizleyici
        Like  

.

User deleted

QUOTE (volkan uysal @ 16/6/2012, 09:15) 
    cok acil yardim istiyorum. bende de motorola defy var. eski room a geri donerken telefon hata verdi ve ilk ekranda donuyo du. bende farkli bir room u flaslite ile attim. suan tel calisiyo fakat room ingilizce. birsuru room denedim ve hicbiri acilmiyo. ilk ekramda motorola yazisinda kaliyo. denemedigim program da kalmadi root ta olmuyo. birsuru program denedim bir turlu root olmuyo. usb hata ayiklama modu fln acik. acil yardim edin. 2 aydir ingilizce kullaniyorum telefonumu. artik turkce ve hizli bir room istiyorum. camera da calismiyo suan.. telefonun ayarlarinda yazanlari yaziyim yardimci olun lutfen

android versiyon: 2.3.6
    baseband versiyon: EPU93-U-00.06.03
    karnel versiyon: 2.6.32.9-ge281b6e
    hudsoncm@il93lnxdroid80#1
    build number: 4.5.1-134-DFP-231

hersey icin simdiden tesekkurler.. :)

burası bunun yeri değil.Motorola Defy kategorisine Yardım için konu açarsanız konu altında kirliliği engellemiş olursunuz.Duyarlı olalım biraz :(

.
20 replies since 24/2/2012, 17:34   1313 views
  Share  
.