[ÇÖZÜLDÜ] ŞARJ SORUNU

TAMAMEN BİTEN ŞARJDAN SONRA CİHAZ AÇILMIYOR ŞARJ ALMIYOR YEŞİL IŞIK YANIYOR.

« Older   Newer »

Share  
.
  1. ahmet__01
        Like  

.

User deleted

Merhaba arkadaşlar formda aradım ancak çözüm bulamadım. an itibari ile cihazım açılmamakta sorun ve çözüm fikirlerim aşağıda ancak işteyim eve gidince çözüme kavuşturmayı deneyeceğim.

arkadaşlar international TR atrix'i 2 gün önce gün şarj ettim ve yaklaşık 20dk önce şarjım tamamen bitip cihaz kendiliğinden kapandı. bende yanımdaki usb kablosu ile pc'ye bağladım işteyim duvar şarj aleti yanımda yok. ancak taktığım anda cihazın ledi yeşil yandı bende hemen kıllandım dedim bu normalde bu renk değildi çıkardım tekrar taktım hala yeşil yanıyor yan taraftan samsung duvar şarj ödünç istedim taktım ve hala yeşil yanıyor ve şarj hiç almıyor açmaya çalışsam dahi tepki vermiyor bu durumla karşılaşan veya sorunun çözümünde önerisi olan varsa yardımcı olabilirmi.

aklıma gelen çözüm yöntemi akrep denen şarj cihazlarından telefonun pilini şarj edip öyle telefona takmak sizce işe yararmı.

not: bu arada şarj bitmeden önce şaçma sapan programlar yükledim (chainfire 3d) sonrasında status bar çizgi çizgi oldu kapatıp açınca düzeliyor ancak sonradan oyuna falan girsem tekrar çizgileniyor ama sadece status bar kısmı çizgileniyor.

Cihazım rootlu.

.
  2. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Usb kablo ile yapılan şarjların voltajı düşük olduğu için cihazın orjinal şarj aletiyle verdiği voltajla aynı değildir.Cihazını her zaman orjinal şarj aletiyle şarj etmelisin.Çözüme gelince , Motorola cihazlarda batarya tamamen boşken şarja takıldığında cihazın açılması belli bir süre alır,bunu eğer usb ile yapıyorsan bu daha uzun sürebilir (Yukarıda belirttiğim gibi , voltajı düşük olduğu için ) Bataryanı akrep ile şarj edebilirsin , şoklatma yöntemide bir seçenek , başka bir batarya ile deneyebilirsin.Orjinal şarj aletiyle denediğinde düzelecektir diye tahmin ediyorum :thumb_yello.gif:

.
  3. ahmet__01
        Like  

.

User deleted

Hocam hızlı cevap için teşekkür ediyorum eve gittiğimde deneyeceğim. inşallah batarya kalibrasyon sorunu çıkmaz birde onunla uğraşmak istemiyorum. Tekrar TEŞEKKÜRLER.

.
  4. ahmet__01
        Like  

.

User deleted

tamamdır sorun çözülmüştür denediğim yöntemi yazıyorum. cihazın pilini çıkartıp yaklaşık 20dk bekledim sonra cihazı usb ile şarja taktım (duvar şarj yanımda değil) ve yeşil led hala yanıyordu kalsın böyle biraz dedim ve yaklaşık 10dk sonra cihaz kendiliğinden açıldı şu an şarj oluyor tam dolduktan sonra recovery factory reset yapacağım.

.
  5. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (ahmet__01 @ 10/3/2012, 13:46) 
    tamamdır sorun çözülmüştür denediğim yöntemi yazıyorum. cihazın pilini çıkartıp yaklaşık 20dk bekledim sonra cihazı usb ile şarja taktım (duvar şarj yanımda değil) ve yeşil led hala yanıyordu kalsın böyle biraz dedim ve yaklaşık 10dk sonra cihaz kendiliğinden açıldı şu an şarj oluyor tam dolduktan sonra recovery factory reset yapacağım.

Cİhazın açıldıysa factory reset yapmana gerek yok.Söylediğim gibi , batarya tamamen boşken cihazın açılması belli bir süre alabilir.

.
  6. ahmet__01
        Like  

.

User deleted

QUOTE (dogangoxel @ 10/3/2012, 12:56) 
    QUOTE (ahmet__01 @ 10/3/2012, 13:46) 

Cİhazın açıldıysa factory reset yapmana gerek yok.Söylediğim gibi , batarya tamamen boşken cihazın açılması belli bir süre alabilir.

hocam ben status bardaki çizgilenme sorunu için yapmak istiyorum

.
  7. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Yüklediğin programlardanda kaynaklanabilir bu sorun ama sen bilirsin.

.
  8. ahmet__01
        Like  

.

User deleted

QUOTE (dogangoxel @ 10/3/2012, 13:27) 
    Yüklediğin programlardanda kaynaklanabilir bu sorun ama sen bilirsin.

hocam yüklediğim çoğu programı sildim sorun çözülmedi sanırım chainfire 3d yüzünden oldu program açılınca driver falan birşeyler dedi arama yaptı sanırım burada hata oldu ilginiz için teşekkürler.

.
  9. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Chainfire 3d programını bir emulatör olarak düşünebilirsin.Uyumsuz olan oyunları program sayesinde uyumlu hale getirebilirsin.Google Play store'dan indirdiysen oradaki pro sürümü değil , bu yüzden eklentileri indirememiş olabilir. Zaten cihazın Atrix olduğu için açmayacağı oyun olmadığından gerek yok diye düşünüyorum :)

.
  10. ahmet__01
        Like  

.

User deleted

QUOTE (dogangoxel @ 10/3/2012, 13:54) 
    Chainfire 3d programını bir emulatör olarak düşünebilirsin.Uyumsuz olan oyunları program sayesinde uyumlu hale getirebilirsin.Google Play store'dan indirdiysen oradaki pro sürümü değil , bu yüzden eklentileri indirememiş olabilir. Zaten cihazın Atrix olduğu için açmayacağı oyun olmadığından gerek yok diye düşünüyorum :)

biliyorum programın tegra oyunlarınıaçmak için olduğunu benim amacım ayarlardan görsellik açıp kapama gibi birşeyler yapmaktı mesela kenar yumuşatma 16x yapmak vs. gibi ayarlar içindi ama driver update yazdıktan sonra böyle oldu :(

.
  11. ahmet__01
        Like  

.

User deleted

evet arkadaşlar şarj sorunum yok artık ama şu anda dediğim status bar'da çizgilenme sorunu var ekran landspace oldugu anda örneğin ekranı çevirince yada oyuna girince otomat.ik landspace olunca sonra tekrar dik konuma getirince statusbar çizgileniyor yeniden başlayana kadar düzelmiyor.
    recoverymode ile factory rest wipe falan yaptım hala sorun çözülmedi sanırım rom içerisinden sistem dosyalarıyla ilgili sorun oluştu sizce nasıl düzeltebilirim direkt orjinal tr romu rsd ile flashlayımmı. ayrıca rsd için unlock falan gerekirmi yoksa sadece telefonu bağlayıp programı çalıştırmam yetermi.

.
  12. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Orjinal romu rsd ile flashla bakalım düzelmezse bakarız çaresine ;) Unlock falan gerek yok rsd ile çak gitsin :thumb_yello.gif:

.
  13. ahmet__01
        Like  

.

User deleted

bu sorunda çözüldü cihaz başarıyla orjinal tr roma flashlandı şu anda sorun yok ilgin için teşekkürler hocam sağol.

.
  14. Ahmet Salman
        Like  

.

User deleted

merhabalar benim telefonun sorunu telefon açılmıyor şarj ediyorum şarj alıp almadıgını da bilmiyorum ekran ışıgı normal yanıyor motorola amplemi geliyor daha ileri gitmiyor yalnız ekrana bir süre sonra şu yazılar geliyor.

modem did not power up (0)
    starting RSD protocol support
    battery is too low to flash

batarya zayıflamıştır diye düşündüm orjinal batarya aldım yine sorun devam ediyor

.
  15. skywalker84
        Like  

.

User deleted

merhaba arkadaş yeni konu açmadan burada sorunu yazayım telefonda sadece yeşil ışık yanıyor başka hiç bir tepki alamıyorum
    elimde factory cable mevcut bunuda takınca sadece yeşil ışık yanıyor(ekran açılmıyor)
    factory cable başka nasıl kullanabilirim veyahut ne yapmalıyım ?
    sorun aynen videodaki gibi(video bana ait değil)
    Video

.
14 replies since 10/3/2012, 10:58   6866 views
  Share  
.