BackTrack 5 ARM

İşletim Sistemi.

« Older   Newer »

Share  
.
  1.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    İlk Olarak BackTrack5 Özellikleri;

Kablosuz ağ güvenliği konusunda en güçlü GNU/Linux dağıtımının son sürümü
    Backtrack adlı GNU/Linux dağıtmının en son sürümü olan Backtrack 5 Yayınlandı. Backtrack, hepimizin bildiği gibi Wi-Fi ve IT-Securitytutkunlarının vazgeçilmez dağıtımı. İlk iki sürümünü Slackware tabanlı hazırlayan Backtrack geliştiricileri son sürümlerde Ubuntu'yu altyapı olarak kullandılar ve herzamanki gibi bu sürümde de birçok yenilik getirdiler.
    Backtrack 5 neler sunuyor:

Gnome (ISO veya VMWare kalıbı) ya da KDE masaüstü yöneticisi (Seçime bağlı)
    32 bit- 64 bit ve ARM mimarisi desteği
    Yeni Pentest araçları
    Daha Kapsamlı Sürücü Desteği

Arkadaşlar BackTrack5 bir işletim sistemidir.Kurmak için cihazımız rootlu ve clockworkmod yüklük olmalıdır.Bunun nasıl yapılacağı forumumuzda mevcut.Aslında bunun çıkalı çok oldu fakat paylaşıp paylaşmamak arasında kaldım çünkü kullanmak için üst düzey bir linux bilgimiz olması gerekmekte.Bu sistem windows'dan tamamen farklıdır arkadaşlar.Türkçe dil desteği yoktur paylaşmış olduğum versiyonda.Şunuda eklemeden geçmiyim aklınızda kalmasın.Backtrack'ı kurduktan sonra android sistemizde olucaktır.Yani silinmiyecek.Cihazı açarken android ile açılacak.İstediğiniz zamanda Backtrack'a geçebileceksiniz.

İlk olarak resimlere geçiyim;

www.backtrack-linux.org/xoom/bt5-msf-pwn.png

www.backtrack-linux.org/xoom/xoom-bt5-02.png

www.backtrack-linux.org/xoom/xoom-bt5-03.png

www.backtrack-linux.org/xoom/xoom-bt5-04.png

www.backtrack-linux.org/xoom/xoom-bt5-05.png

www.backtrack-linux.org/xoom/xoom-bt5-06.png

Buda bir android cihazın videosu. : www.youtube.com/watch?v=W0oZuRb8Evo

Şimdide kuruluma geçelim..

Backtrack5'i indirme Linkimiz.. Buyrun

-Cihazımız rootlu olmalı.
    -Android Marketten androidVNC'yi indirip cihazımıza kurmalıyız.
    -Android Marketten Terminal Emulator'indirip kurmalıyız.
    -Backtrack 5'i indirip sd card bölümünde BT5 Klasörü açıp içine atmalıyız..

1:Cihazımızı kapatalım
    2:Cihazımızı açalım ve motorola logosunu gördükten 1-2 saniye sonra ses kısma tuşuna basalım.
    3:Karşımıza Android Recovery yazısı gelicek 1 kere ses açma tuşuna basalım.
    4:ClockworkMod Recovery gelicek.
    5:Ses kısma tuşu ile install zip from sdcard'a gelelim.Cihazımızı açarken bastığımız tuş yani cihazımızın arkasındaki tuşa 1 kere basalım.
    6:choose zip from sdcard'a ses kısma tuşu ile gelelim ve cihazımızın arkasındaki tuşa 1 kere basalım.
    7:Karşımıza klasörler çıkacak Android,DCIM vs..Sizlerle ilk dosya oluşturup içine indirmiş olduğumuz backtrack'ı atmıştık.Oradan BT5 Klasörüne gelip cihazımızı açma tuşu ile girelim.
    8:Karşımıza BT5_script_flasher.zip klasörü çıkacak.Ona cihazımızın arkasındaki tuşa basarak yükleme işlemini başlatalım.Karşımıza yazılar gelicek 20 minutes vs.. gibi yazılar görüyorsanız beklemeniz gerekmekte.Eğer bu adımlara gelemediyseniz cihazınızda clockworkmod yoktur.
    9:Yükledikten sonra cihazımıza reboot atalım ve yeniden açılmasını bekleyelim.
    10:Cihazımıza Android Market'den Terminal emulator Programını kurmuştuk onu açalım ve şu komutları yazalım;

cd /sdcard/BT5
    su (su kodunu yaztıktan sonra cihazımızdaki superuser yetki isteyecektir izin ver diyin.)
    sh bootbt

Bu kodları girdikten sonra root@localhost yazısı gelicek geldiyse doğru yönde ilerliyoruz demektir.Kodlara devam.

ls pentest (Bu kodu yazdıktan sonra backdoors vb.. yazılar gelicek mavi ve yeşil renkte devam ediyoruz..)

export USER=root
    vncpasswd (Burada şifre girmemiz gerekiyor.Şifre size kalmış bence 12421242 yapın.2 Kere gireceksiniz.Ve sonrasında Would you like vs.. yazıcak y yazıp enterliyicez.)

Tekrar yazmış olduğumuz şifreyi giricez.

Karşımıza root@localhost yazısı gelicek.Kodlara devam.

tightvncserver -geometry 1280x800

Yazıcak ve kodlar yüklenicek ve tekrar root@localhost yazısı gelicek..

Burada artış işimiz bitti.Ana ekran menüsüne dönüp yani ev şeklindeki tuşa basıp menüye girelim
    İlk olarak yüklemiş olduğumuz AndroidVnc Programını açalım ve;

-Nickname Kısmına:İstediğiniz ismi yazın
    -password Kısmına Biraz önce backtrack işlemini yaparken girmiş olduğumuz şifreyi girelim.
    -Address Bölümüne localhost yazalım.
    -Port bölümüne 5900 eğer olmaz ise 5091 yazalım.

Arkadaşlar bazen port sorunu verebiliyor o sorunu çözmek içinde;

terminalden kurulum tamamlandıktan sonra startvnc yazın,sonra andoridvnc ile bağlanın.

sgaldor'a teşekkürler sorunun çözümü için.

İyi forumlar..

Edited by cenkcezaa - 22/3/2012, 21:43

.
  2. sgaldor
        Like  

.

User deleted

Bu kurulumu yapmayı düşüyorum. Bahsettiğin port olayınıda deneyeceğim. Fakat tam olarak ne işimize yarayacak bu işletim sistemi. Androidde şu yoktu bu yönde bir artısı olacak dediğin bir konu var mıdır hocam

.
  3. sat112
        Like  

.

User deleted

Ellerine saglik cenkcezaa arkadasim.Bende ne zamandir bunu nasil kursam diye dusunup duruyordum.Aksama kurulumu deneyecegim.

.
  4.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    Hocam port sanırım bir sorun değil kendim 5400 gibi rakamlarda denedim ve bağlantı sağladım.Android ile kıyaslamaya kalkarsak hata yapmış oluruz.Bu işletim sistemi genellikle fazla bir bilgi sahibi kişiler için önemlidir.Mesela wireless şifre kırma için bu işletim sistemi kullanılmakta.Yada bilgisayarda kullanmış olduğumuz winrar vb.. programlar yüksek boyutta arşivleri açarken kasma yapar ve zaman kaybına yol açar ama backtrack5 böyle bir sorun yaratmaz.Eğer limitsiz bir internetin varsa indirip kurmanda fayda var beğenmezsen kaybedeceğin birşey yok beğenirsende ne mutlu bana :)

.
  5. sgaldor
        Like  

.

User deleted

kurdum hocam ;) xda-developers da bu konuya bakıyordum zaten baktım burdada var indirdim kurdum. çalıştı bir sıkıntı yok. onun içinden sdcardı gosteremedım bır yontemı var mı?

birde şu wireless şifresi kırması için ne lazım :D

.
  6.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    Hocam öncelikle bildiğim kadarıyla sdcard'ı backtrack5 üzerinden gösteremezsiniz.Sonucunda android'den tamamen kopuyor backtrack5.

Wireless şifre kırmayı paylaşmayı düşünmüyorum.Sonucunda bir hack sitesi değil burası.Ve yasal suç demektir şifre kırma işlemi.Benden size tavsiye olsun bu.İlk başta ne olur bir kereden dersiniz ve kapınızda bir polis ve tutar kolunuzdan götürür.Bu işten bir kaçış yoluda yok ve hiç bir şekilde'de kimliğinizi gizleyemezsiniz.Ben sadece örnek olarak vermiştim şifre kırmayı :D

.
  7. sat112
        Like  

.

User deleted

Öncelikle şunu belirteyim zip li dosyanın harici sd karta değil dahili 32 gb'lık sd karta atılması gerekiyor.Bende harici sd karttan kurmadı.Kurulumun sonuna kadar herşey yukarıda yazdığı gibi sorunsuz gitti.Fakat AndroidVnc açıp connect dediğimde "Error! VNC connection failed! failed to connect to localhost/127.0.0.1 (port 5900):connect failed: ECONNREFUSED(Connection refused)" hatası verdi. Port'u 5901 ve 5091 olarakta denedim olmadı.

.
  8.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    hocam zaten sdcard cihazın ana bölümü :) benimde demek istediğim oydu sorun veriyor portlarda.Ben şimdiye kadar 2 kere bağlanabildim.

.
  9. sat112
        Like  

.

User deleted

Tamam teşekkürler ara ara deneyelim bakalım

.
  10. sgaldor
        Like  

.

User deleted

ben o sorunu çözdüm arkadaşlar
    terminalden kurulum tamamlandıktan sonra startvnc yapın
    sonra andoridvnc ile bağlanın. rdpvnc daha kullanışlı geldi bana

.
  11.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    sgaldor çok teşekkürler konuya ekliyorum o zaman :thumbup1.gif:

.
  12. sat112
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler 5901 portu ile bağlandı

.
  13. sgaldor
        Like  

.

User deleted

benım çözmediği konu ise tableti her açıp kapattığımızda bu işlemi yapmamız gerektiği. startvnc yapmadan localhost ayağa kalkmımış oluyor sanırım.
    ayrıca baglantı sıkıntısı oldugunda stopvnc, stop edıp startvnc ile yenileyince düzeliyor ;)

.
  14.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    Açıkca söylemem gerekirse ben çok durmadım backtrack5'in üzerinde işime yaramıyor daha doğrusu :D ben xooma meego'yu bekliyorum gelirse süper olucak googleden araştırabilirsiniz meegoyu :)

.
  15. border force
        Like  

.

User deleted

N9'da MeeGo çok güzeldi, XOOM'a gelirse süper olur.Eğer PORT işlemi gerçekleştirilirse kuzenimden hemen alırım.Zaten Firefox sayesinde MeeGo'da FlashPlayer'da var, işimi görür :D Maksat farklılık ve eğlence.Cenk, bu işlemler olursa anlatım bekliyorum senden :)

.
17 replies since 15/3/2012, 23:19   2001 views
  Share  
.