MOD-RC1-Truaswild

« Older   Newer »

Share  
.
  1. truaswild
        Like  

.

User deleted

arkadaşlar herkeze merhaba.

yeni çıkan cm7 rc1 sürümünü modlayıp şu özellikleri kattım.

**ayarlar bölümü framework bölümü simgelerini renkli hale getirdim.
    **busybox update edildi
    ** vm heap size 128 olarak ayarladım.(zaten uçan cm7 koptu gidiyo,baya hızlandı)
    **cm7 nin kendi küçücük klavyesini kaldırıp ai type klavyesini entegre ettim (boyutu ayarlanabilen birçok teması olan güzel bi klavye programı tr desteğide mevcut)
    **google app ları ayriyetten yüklemeniz gerekmez direk içinde yüklü gelir.
    **faux 1.3 ghz kernel dahil edildi.(setcpu pro versiyonu romun içinde mevcut.dileyen arkadaşlar ordan cpuyu düşürebilirler)
    **google müsic uygulaması konuldu.eski dandik müzik uygulaaması kaldırıldı.
    **facebook,skype,whatsapp gibi programlar dahil edildi
    **birkaç tane full oyun dahil edildi
    **igo navigasyon programı dahil edildi (sd kart dosyası update edilcektir,anlatımı ayriyetten yapılcaktır)

NOT!!!! ARKADAŞLAR BU MODU TÜM ATRİX SAHİPLERİ YÜKLEYEBİLİR.ROMUN ÜZERİNE HERHANGİ BİR YAMA YÜKLEMENİZ GEREKMEZ.KERNELİDE GAPPS LARIDA İÇİNDE BARINDIRIR.YÜKLEMEDEN ÖNCE 3 WİPE YAPIN YÜKLEYİN VE YENİDEN BAŞALTIN HEPSİ BU.

daha aklıma gelmiyen irili ufaklı düzenlemeler yapıldı.zaten güzel olan rom dahada güzel ve akıcı oldu şahsen.

www.4shared.com/zip/1MZUZ0Z5/file.html

buarada [email protected] romuda enyakın zamanda update edilcektir.

www.4shared.com/rar/kT3OBsYt/file.html buda igo navigasyon programının sd kart dosyası arkadaşlar içinde en son türkiye ve balkanlar haritası var. rarın üzerine gelip extract here (buraya çıkart) diyerek çıkan igo klasörünü olduğu gibi sd karta atın ve igoyu programını açın tamamdır

Edited by truaswild - 22/3/2012, 01:47

.
  2. ahmet__01
        Like  

.

User deleted

tam cm7.2 yükleyecektim bu iyi oldu yarın yüklerim o zaman hocam linkleri bekliyorum.
    oyun olmasa daha iyi olurdu bence ama yinede emeğin için teşekkür ederim.

.
  3. adige_cenk
        Like  

.

User deleted

Fazla dayanamayıp kurdum gitti ;) Çalışma hakkında görüşlerim;

+Go launcher kullanılması cok güzel
    +Settings renkleri
    +OC ve Setcpu full
    +Entegre gapps
    +Klavye cok cok iyi olmuş
    +İgo (şahane olmuş)
    +Gerçekten hızlı

-Eklenen uygulamalar ve 3-4 oyun her kullanıcaya gerekmeyecektir (Silebilirsiniz:D)

***Çalışman için cok teşekkür ederim***

.
  4. dedebekri
        Like  

.

User deleted

Yahu @truaswild'i beklemeden CM7 kurdugma pisman olacagimi dusunmezdim. Seytan durtuyor simdi :P

.
  5. ahmet__01
        Like  

.

User deleted

gayet hızlı bir rom olmuş ve ısınma sorunu yok diyebilirim 1.3 yapınca kendini belli ediyor ki buda normal.
    .bu sabah sorunla karşılaştım angry bird oyununa dokundum ve telefon kitlendi batarya çıkarıp takmadan düzelmedi acaba buna benzer sorun yaşayan oldu mu? bunun sebebi 1.3ghz yaptığımdan dolayı mı?
    .ikinci bir sorunda root expoler main storge görmüyor sadece hafıza kartı görüyor acaba bir ayarımı var.

Edited by ahmet__01 - 22/3/2012, 09:54

.
  6. dedebekri
        Like  

.

User deleted

QUOTE (ahmet__01 @ 22/3/2012, 08:00) 
    gayet hızlı bir rom olmuş ve ısınma sorunu yok diyebilirim 1.3 yapınca kendini belli ediyor ki buda normal.
    .bu sabah sorunla karşılaştım angry bird oyununa dokundum ve telefon kitlendi batarya çıkarıp takmadan düzelmedi acaba buna benzer sorun yaşayan oldu mu? bunun sebebi 1.3ghz yaptığımdan dolayı mı?
    .ikinci bir sorunda root expoler main storge görmüyor sadece hafıza kartı görüyor acaba bir ayarımı var.

Overclock edilmiş kernel olabilir de olmayabilir de kilitlenme sebebi. SetCPU ile maksimum değeri 1.00 ghz yapın isterseniz.
    Dahili hafızayı kullanmak için; Ayarlar > CyanogenMod Ayarları > Uygulama > Dahili hafızayı kullan seçin ve cihazı tekrar başlatın.

.
  7. truaswild
        Like  

.

User deleted

walla hocam herhalde ayrı bi sorun olmuş çünkü bende sorunsuz çalışıyor angry birds.

istenilen ek özellik falan varsa söyleyin elimden geleni yaparım arkadaşlar.

birde cm7 de ana hafıza sırasıyla mnt/emmc içinde bulunur. sd-card ext diye olmaz. yanlış yere bakıyor olmıyasın :D

.
  8. ahmet__01
        Like  

.

User deleted

QUOTE (truaswild @ 22/3/2012, 10:57) 

walla hocam herhalde ayrı bi sorun olmuş çünkü bende sorunsuz çalışıyor angry birds.

istenilen ek özellik falan varsa söyleyin elimden geleni yaparım arkadaşlar.

birde cm7 de ana hafıza sırasıyla mnt/emmc içinde bulunur. sd-card ext diye olmaz. yanlış yere bakıyor olmıyasın :D

Evet hocam mnt/emmc içine bakıyorum içi boş ama pc bağladığımda gösteriyor yeniden yükleyim belki düzelir full wipe yaptım ama 2 kere yüklemedim şimdi iki kere yükleyeyim.

.
  9. ahmet__01
        Like  

.

User deleted

yeniden yükledim bu kez full wipeden sonra 2 kere update zip yapıp yükledim 4-5 saattir sıkıntı yok.

.
  10. Jo3Lack
        Like  

.

User deleted

QUOTE (truaswild @ 22/3/2012, 01:14) 
    arkadaşlar herkeze merhaba.

yeni çıkan cm7 rc1 sürümünü modlayıp şu özellikleri kattım.

**ayarlar bölümü framework bölümü simgelerini renkli hale getirdim.
    **busybox update edildi
    ** vm heap size 128 olarak ayarladım.(zaten uçan cm7 koptu gidiyo,baya hızlandı)
    **cm7 nin kendi küçücük klavyesini kaldırıp ai type klavyesini entegre ettim (boyutu ayarlanabilen birçok teması olan güzel bi klavye programı tr desteğide mevcut)
    **google app ları ayriyetten yüklemeniz gerekmez direk içinde yüklü gelir.
    **faux 1.3 ghz kernel dahil edildi.(setcpu pro versiyonu romun içinde mevcut.dileyen arkadaşlar ordan cpuyu düşürebilirler)
    **google müsic uygulaması konuldu.eski dandik müzik uygulaaması kaldırıldı.
    **facebook,skype,whatsapp gibi programlar dahil edildi
    **birkaç tane full oyun dahil edildi
    **igo navigasyon programı dahil edildi (sd kart dosyası update edilcektir,anlatımı ayriyetten yapılcaktır)

NOT!!!! ARKADAŞLAR BU MODU TÜM ATRİX SAHİPLERİ YÜKLEYEBİLİR.ROMUN ÜZERİNE HERHANGİ BİR YAMA YÜKLEMENİZ GEREKMEZ.KERNELİDE GAPPS LARIDA İÇİNDE BARINDIRIR.YÜKLEMEDEN ÖNCE 3 WİPE YAPIN YÜKLEYİN VE YENİDEN BAŞALTIN HEPSİ BU.

daha aklıma gelmiyen irili ufaklı düzenlemeler yapıldı.zaten güzel olan rom dahada güzel ve akıcı oldu şahsen.

www.4shared.com/zip/1MZUZ0Z5/file.html

buarada [email protected] romuda enyakın zamanda update edilcektir.

www.4shared.com/rar/kT3OBsYt/file.html buda igo navigasyon programının sd kart dosyası arkadaşlar içinde en son türkiye ve balkanlar haritası var. rarın üzerine gelip extract here (buraya çıkart) diyerek çıkan igo klasörünü olduğu gibi sd karta atın ve igoyu programını açın tamamdır

Link ölmüş dosyayı bir türlü indiremedim :( başka bir siteye upload edebilir misiniz ?

Edited by Jo3Lack - 1/4/2012, 16:12

.
  11. dedebekri
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Jo3Lack @ 1/4/2012, 15:45) 
    Link ölmüş dosyayı bir türlü indiremedim :( başka bir siteye upload edebilir misiniz ?

Linkler sağlam, yeni kontrol ettim.

.
  12. Jo3Lack
        Like  

.

User deleted

QUOTE (dedebekri @ 2/4/2012, 08:02) 
    QUOTE (Jo3Lack @ 1/4/2012, 15:45) 

Linkler sağlam, yeni kontrol ettim.

Alla alla ben bir türlü indiremiyorum. Telekomünikasyon İletişim tarafından engelleniyor. 5651 sayılı uyarınca diye devam eden bi yazı :S Başka bir siteye upload etme şansınız varmı?

.
  13. dedebekri
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Jo3Lack @ 2/4/2012, 22:16) 
    ...Telekomünikasyon İletişim tarafından engelleniyor. 5651 sayılı uyarınca diye devam eden bi yazı :S ...

Kardeşim DNS değiştir, sonra tekrar dene, yine aynı hatayı verirse Ctrl+F5 ile birkaç kez tazele sayfayı.

.
  14. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Rom'u 2 gündür kullanıyorum ama memnun değilim, sanki motoru boğulmuş araba misali çalışıyor cihaz, gidiyor ama deh çüş deh çüş yapa yapa ayrıca ısınma sorunu yaşıyorum. En kısa sürede (rom) truaswild@2 ATRIX 'ye geçiş yapmalıyım.

Eline sağlık kardeşim.

.
  15. slnftat
        Like  

.

User deleted

Merhabalar, bu ROM u yükledim. Herşey çok güzel fakat Atrixi bilgisayara bağladığımda USB seçeneği olarak sadece 2 seçenek çıkıyor. Ya şarj etme ya da depolama aygıtı olarak... Acaba orjinalindeki gibi phone portal yok mu? Bir de contact'lar aynı isim için birden fazla aynı kayıt çıkıyor...Nasıl düzenleyebilirim? Şimdiden çok teşekkürler...

.
14 replies since 22/3/2012, 00:14   466 views
  Share  
.