Defy Mini Hakkında Bilgilenme

« Older   Newer »

Share  
.
  1. doganmert
        Like  

.

User deleted

Merhaba herkese,

Öncelikle defy mini almayı düşünüyorum hem fiyatı uygun hemde donanımı bana cazip geldi. Bir de sormak istediğim Orjinal Rom'unu bulabilir miyiz? yada overclock ediliyor mu?

.
  2. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Orjinal rom'unu buluruz, onda sorun olmaz mert. Cihazın tek özelliği su geçirmezlik, başkada bir numarası yok. Overclock yapılsa bile ne kadar olabilir nihayetinde 600mhz işlemci stabil olarak 750'nin üstünde çalışabileceğini düşünmüyorum.

.
  3. doganmert
        Like  

.

User deleted

Abi açıkcası içindeki Android 2.3.7 yazılımı için alıcam, benim desire'ı annem kullanıcak bende fazla masraflı almayacağım Razr geleceği için. Normal Defy alsam motoblur'u ile uğraşmak istemiyorum açıkcası. Normalde de defy mini seri bir cihaza benziyor videolarını izledim açıkcası ben yeterli buldum. Overclock ile ilgili araştırdım bir şey bulamadım. Milestone overclock ile olur mu? Overclock'ta edersek yeteceğini düşünüyorum.

.
  4. sezar
        Like  

.

User deleted

hocam root nasıl yaparız bılen varsa yardım lutfen

.
  5. doganmert
        Like  

.

User deleted

Bilenin çıkacağını sanmıyorum. Forumdakıler malesef pek ilgilenmiyor.

.
  6. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (sezar @ 20/4/2012, 20:09) 
    hocam root nasıl yaparız bılen varsa yardım lutfen

Merhaba sezar , foruma hoşgeldin ,

Defy mini için henüz root yetkisi verilememektedir.Yayınlandığında sitemizde paylaşılacaktır.

QUOTE (doganmert @ 20/4/2012, 21:28) 
    Bilenin çıkacağını sanmıyorum. Forumdakıler malesef pek ilgilenmiyor.

Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır...

.
  7. huysuz
        Like  

.

User deleted

Selamlar arkadaşlar, sitenizi motorola Defy Mini almaya karar verince araştırma yaparken buldum, biraz gezdim ve çok beğendim, yardımlaşmalarınızda çok güzel gerçekten tebrikler.
    Benim ufak tefek sorularım olacak cevaplarsanız sevinirim.
    öncelikle şuan desire s kullandığımı ve her işimi fazlasıyla gördüğünü belirteyim, sonra da neden defy mini düşündüğümü açıklayayım:
    ben bu ay içerisinde bir android pad alacağım ve wifihotspot ile pad den nete baglanıcam, bunu desire s ile rahatlıkla yapabiliyorum ama hem pad'e biraz para cıkartmam adına hemde sarj sorunu sebebiyle desire s 'i satıp defy mini almaya karar verdim.
    inceledim kadarı ile defy mini 1650mah bataryave kucuk ekranı sayesinde pil sorununu buyuk olcude asmıs (1gun bile gitmeyen 12-16saat de biten billerle kıyaslıyorum desire s gibi)
    kafama takılan ise işlemci ve ram gibi bileşenlerinin desire s'in altında olduğu, bunlar bana sorun yaratırmı acaba?
    Telefonda genellikle kullandığım programlar im+, facebook gibi sosyal ağlar n7player ile müzik dinlemek takvim ve e-posta bunlar için fazlasıyla telefonun yeteceğini dusunuyorum, kalan işleri oyun vs pad uzerinden yapmayı dusunuyorum. normalde ayda 1 youtube dan video acmam gerekiyor defy video'da sorunyaratırmı yoksa onudamı pad'den yapmalıyım?
    Sizce secimim dogrumudur? Daha once motorola hiç kullanmadım, htc sense arayüzünü ararmıyım? Android oldugundan buyuk farklar olmayacaktır ama cekince işte :D
    bu arada desire s'de root'lu ve çeşitli romlar yukleyerek kullandım, motorolada farklı romlar cıkarmı? lite surumler vs gibi
    xperia mini gibi telefonlara da baktım sarj sıkıntısı ozellikle motorolaya itiyor beni sizin görüşleriniz nelerdir.
    Amma uzun yazdım :D cevaplarsanız şimdiden teşekkürler.

.
  8. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (huysuz @ 2/5/2012, 00:54) 
    Selamlar arkadaşlar, sitenizi motorola Defy Mini almaya karar verince araştırma yaparken buldum, biraz gezdim ve çok beğendim, yardımlaşmalarınızda çok güzel gerçekten tebrikler.
    Benim ufak tefek sorularım olacak cevaplarsanız sevinirim.
    öncelikle şuan desire s kullandığımı ve her işimi fazlasıyla gördüğünü belirteyim, sonra da neden defy mini düşündüğümü açıklayayım:
    ben bu ay içerisinde bir android pad alacağım ve wifihotspot ile pad den nete baglanıcam, bunu desire s ile rahatlıkla yapabiliyorum ama hem pad'e biraz para cıkartmam adına hemde sarj sorunu sebebiyle desire s 'i satıp defy mini almaya karar verdim.
    inceledim kadarı ile defy mini 1650mah bataryave kucuk ekranı sayesinde pil sorununu buyuk olcude asmıs (1gun bile gitmeyen 12-16saat de biten billerle kıyaslıyorum desire s gibi)
    kafama takılan ise işlemci ve ram gibi bileşenlerinin desire s'in altında olduğu, bunlar bana sorun yaratırmı acaba?
    Telefonda genellikle kullandığım programlar im+, facebook gibi sosyal ağlar n7player ile müzik dinlemek takvim ve e-posta bunlar için fazlasıyla telefonun yeteceğini dusunuyorum, kalan işleri oyun vs pad uzerinden yapmayı dusunuyorum. normalde ayda 1 youtube dan video acmam gerekiyor defy video'da sorunyaratırmı yoksa onudamı pad'den yapmalıyım?
    Sizce secimim dogrumudur? Daha once motorola hiç kullanmadım, htc sense arayüzünü ararmıyım? Android oldugundan buyuk farklar olmayacaktır ama cekince işte :D
    bu arada desire s'de root'lu ve çeşitli romlar yukleyerek kullandım, motorolada farklı romlar cıkarmı? lite surumler vs gibi
    xperia mini gibi telefonlara da baktım sarj sıkıntısı ozellikle motorolaya itiyor beni sizin görüşleriniz nelerdir.
    Amma uzun yazdım :D cevaplarsanız şimdiden teşekkürler.

Huysuz merhaba foruma hosgeldin .

Defy mini QualcommMSM7225A-1 600 mhz hizinda calisan 512 ram,512 rom ve Adreno200 grafik islemcisine sahip bir cihaz.Videoda sagolsun bir arkadas cihazin temel ozelliklerini Turkce bir video ile tanitmis .Cihaz ile ilgili cok buyuk bir beklentin yoksa (Oyun , video ,kamera gibi ) isini gorur diye tahmin ediyorum.Okudugum kadariyla kisisel ihtiyaclarina karsilik verebilecek bir cihaz defy mini.Sense arayuzu aramazsin diye dusunuyorum.Android isletim sisteminde X bir firmanin kullandigi bir arayuzu kendi cihazinda gorebilirsin,bunlar androidin guzellikleridir.Custom romlar defy mini icin cikar tabiki ama bunun ne zaman cikacagini bekleyip gorecegiz cunku cok yeni bir cihaz.

Video

.
  9. huysuz
        Like  

.

User deleted

@dogangoxel
    bilgilendirme için teşekkürler,video ve kamera ile hiç işim olmuyo açıkcası desire s ile daha 1 video çekmedim, fotoğrafta en fazla 3 tane cekmişimdir, dslr makina kullanıyorum bunlar için.
    Arada oyun oynuyordum ama dediğim gibi oyunları pad'e aldımmı problem kalmaz.
    Acaba şarj performansı için değiştirmeye değermi kafama takılan o, gerçekten 3 güne yakın kullanma ihtimalim olurmu?
    Desire S'i sabah 8'de şarj'dan cıkartıyorum aksam 8'de eve anca yetişiyor, gün boyunca 30dk müzik ve neredeyse tum gun im+'da yazışma dışında hiç 1 sey yapmıyorum.
    Defy en azından sabah 8'de sarjdan cıkarttığımda gece 1'e kadar sarjı gidermi aynı şekilde kullandığımda (buna bile sukur diyeceğim yani)

.
  10. border force
        Like  

.

User deleted

Defy MINI, 3-5 full şarjdan sonra bataryasının iyi bir terbiye olacağını düşünüyorum.Dikkat verirsek MOTOROLA kalite ve batarya ömründen dolayı tercih edilmekte :)
    Zamanında Desire S kullanmıştım.hTC'lerdeki sorun aynen devam; akşamdan akşama şarj aleti aramak.
    Sense arayüzü insana güzel görünebilir ancak hem RAM'den yemekte hemde şarjı bayağı bir etkilemektedir.Defy MINI ''bLur'' ile sadelik yaratmış.Ancak dahada sade (arayüzsüz) ROM'lar çıkınca yapılabilir.
    Farklı ROM meselesine gelince tabiiki Custom Rom çıkacaktır ve burada paylaşımını yapacağız sizlerle..
    Defy MINI, Desire S'den daha hafif.
    Desire S 1 GHz Scorpion işlemci ile desteklenirken, Defy MINI 600 MHz işlemci saat hızını arkasına almış durumda ve bu durum ile şarjın az gideceğini düşünmemekteyim.
    Desire S 2.3.x GingerBread yazılımı ile çalışıyor (Stock) ICS 4.0 verilecek, Defy MINI 2.3.6 GingerBread yazılımıyla (Stock) [illaki 4.0 ICS custom rom çıkacaktır, defy'de olduğu gibi resmi GB alamadan ICS bile yapıldı, geliştiriciler tarafından.)
    Defy MINI'nin standby saatine bakarsak bu 504 saat, Desire S 430 saat gösterir. Defy MINI : 504/24=21, DesireS : 430/24=17 gün yapar.Yoğun kullanımda Defy MINI'nin DesireS'i ezebileceği (Batarya konusunda) anlaşılabiliyor.
    İşe sağlık açısından bir bakış atarsak Desire S 0,353 W/kg sar değeri ile üstün durumdadır.Defy MINI:1.08 W/kg

Tercih tabiiki kullanıcının yani sizin olacaktır, ama ben Desire S mi Defy MINI'mi deseler Defy MINI'den yana tercihte bulunurum.Water resistant'da cabası zaten...
    Kısacası sizi aramızda Defy MINI ile görmek isteriz :)

.
  11. huysuz
        Like  

.

User deleted

@border force
    aklıma takılan tüm sorulara çok güzel cevap vermişsiniz, artık kararımı verdim en kısa surede bir defy mini sahibi olacağım.
    Hele dediğiniz gibi defy mini'ye ics 4.0 gelecekse benim için buyuk artı, aylardır desire s'e custom ics 4.0 aramaktan gına geldi (stabil herşeyi çalışan bir türlü cıkmadı xda'da falan) hala ics deneyemediğim için aklımda kalacaktı acıkcası...

.
  12. karamimar
        Like  

.

User deleted

selamlar..
    dery siparişimi verdim.ilk defa anrodid telefonum olacak...
    paketi açıp sim kartımı açtığımda ilk olarak nelere bakacağıma veye nelere dikkat edeceğimi anlatabilir misiniz?
    bir de earpicece sorunu nedir????
    bilgilerinize ihtiyacım var.
    teşekkürler.

.
  13. sti61
        Like  

.

User deleted

Merhaba,
    Bu cihazı 2 haftadır kullanıyorum sırasıyla Motorola XT720 HTC wildfireS ve HTC Evo3D kullanmıştım ilk önce ortak sorun şarjla ilgili açıklama yapayım. bu cihazın şarjı günlük 1,5-2 saat görüşme yapıp 50-100 sms arası atmıştım ve 20 dakika kadar da internet kullanımından sonra 2 gün 10 saat ile 2 gün arasında bir şarjı gidiyor ama şebeke ayarını 2G de ayarlamıştım bir tek nete girerken 3G geçmiştim.Diğer cihazlarla kıyaslanamayacak kadar yüksek.Günlük kişisel kullanıma uygun bir cihaz düşse bile canınız acımayacak bir fiyatta ben konuşup sms atıp arada nete gireceğim derseniz fazla para vermeye gerek yok sizi yarı yolda bırakmaz.ayrıca sıvı temasına dayanıklıdır su dolu bardakta testini bir zat kendim yaptım sonuç cihaz çalışıyor ... iyi günler

.
  14. border force
        Like  

.

User deleted

Foruma hoşgeldiniz, kullanan biri tarafından bilgilenmek en doğal hakkımızdı.Verilen bilgiler için teşekkürler :)

.
  15. cenkenj
        Like  

.

User deleted

İzlenimlerim.

- hafıza az uyarısı can sıkıcı seviyede.. (Herşeyi SD ye atmama ragmen)

- Fotoğraf hiç çekmese daha iyiydi.. Rezalet.

- İnternet tarayıcı akıcı kaydırma yapamıyor. Can sıkıcı..

+ Dokunmatik idare eder seviyede,

+ Pil emsallerine göre 1 gün fazla dayanıyor.

+ Ekranda plastik kaplama olmadan kullanmak zevkli.

.
17 replies since 10/4/2012, 23:13   1441 views
  Share  
.