RSD Lite Atrix i görmüyor!

« Older   Newer »

Share  
.
  1. tokato
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar cihazım TR Atrix. Daha dün RSD ile Bootloader unlock edip custom romlar arasında gezmeye başladım. Şu anda Neutrino rom da kullanıyorum fakat şöyle bir problem mevcut.
    RSD Lite telefonu görmüyor. Çok enteresan rsd çalıştırmadan önce telefonu takıyorum motocast sorunsuz bir şekilde çalışıyor ve pc telefonu görüyor herhangi bir veri alışverişinde sorun yaşamıyorum fakat ne zaman RSD yi çalıştırsam Motocast telefon takılı değil demeye başlıyor.

RSD telefonun varlığını görüyor fakat telefonu tanımıyor bütün bilgilerde N/A yazıyor. Dolayısı ile orjinal rom flaşlamak istiyorum fakat flaşlayamıyorum. Bunu Unlocked yazısı gitsin diye yapmak istiyorum. CWM ile bacup almıştım fakat ne olduğunu anlamadığım bir biçimde o backup a ulaşamıyorum mecbur rsd ile flaşmama lazım yardımlarınızı bekliyorum. Durum ile ilgili SS leri de ekliyorum.

RSD çalıştırdığım zaman yüklemek istediği sürücü bu bunu bulamıyor. Fakat dediğiö gibi aynı PC de daha dün Bootlader Unlock ettim yani RSD orjinal romda iken sorunsuzca görmüştü.
    DbHE5

Bu RSD nin telefonu görebildiği kadarı
    jz1ak

Bu da bu halde stock rom flaşlamaya çalıştığımda verdiği hata
    gVVH8

.
  2. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

tokato merhaba foruma hoşgeldin ,

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=29622735

Linkte Rsd programını nasıl kullanacağın ve hataların çözümleri mevcut :thumb_yello.gif:

.
  3. beefytr
        Like  

.

User deleted

adminimiz Doğan'ın söylediğine ilaveten şunu ekleyebilirim.
    RSD gibi sürücüleri kullanan başka bir programı aynı anda açarsanız, diğer program bu özellikler kullandığı için RSD çalışmayabilir.
    RSD ile çalışmadan önce programlamaya yarayan sürücüleri kullanan programlarınızı kapatıp yeniden deneyin.

.
  4. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Cihazı kapatın, Ses KAPAMA tuşuna basılı tutun ve POWER'a basın. Ekranda fastboot yazısını görünce elinizi tuşlardan çekip, SES KAPAMA ile RSD yazısı üzerine gelin, SES AÇMA tuşuna basın. Telefon'u pc'ye bağlayın ve RSD Lite'ı çalıştırın. NS Flash Olympus sürücüsünü bulup yüklemesi için bilgisayara 2 dk. verin, RSD Lite cihazınızı görecek ve yazılımı flashlayabileceksiniz.

Kolay gelsin.

.
  5. tokato
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler telefonun şarjının dolmasını bekleyip söylediklerinizi yapacağım,
    Sonucu denedikten sonra sizlerle paylaşırım.

.
  6. tokato
        Like  

.

User deleted

Şemseddin söylediğin gibi yaptım RSD telefonu gördü. Fakat şöyle bir problem oluştu flaşlama bitiyor reboot kısmına geliyor %100 oluyor fakat işlem tamamen bitmiyor telefon sürekli açılış animasyonundan sonra tekrar kapanıp tekrar açılıyor. Bu durumda ne yapmam gerekir bir bildiğiniz varmıdır?

Yoksa bu sorun halledilemez bir şey mi? Öyle ise mecbur garantiye göndereceğim.

.
  7. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Bataryayi cikarip android recoveryden wipe data ve wipe cache yapin duzelir

.
  8. tokato
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 21/4/2012, 23:04) 
    Bataryayi cikarip android recoveryden wipe data ve wipe cache yapin duzelir

Teşekkürler değerli cevabınız için telefon açıldı şu anda. Orjinal rom ile Ve Unlocked yazısından kurtuldum :D

birde benim ayrıca merak ettiğim bir konu daha var. Şimdi telefonun bootladerini unlock ettiğim için büyük ihtimalle resmi güncellemeleri telefon üzerinden alamayacağım doğru mudur?
    Sadece CWM den zip olarak yada SBF sini RSD ile flaşlayabilirim. Bu bildiğim doğru mudur? Doğru ise ayarlardan sistem güncellemesi yapmamam gerekiyor değil mi?

.
  9. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Yanlis, benimde bootloader unlock ve orjinal rom kullaniyorum. Dun official guncellemeyi indirip yukledi cihazim.

.
  10. tokato
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 22/4/2012, 08:05) 
    Yanlis, benimde bootloader unlock ve orjinal rom kullaniyorum. Dun official guncellemeyi indirip yukledi cihazim.

Tekrar teşekkürler. Zaten dün gece yaptığım bazı denemelerde Orjinal romu yükledikten sonra Bootlader Tam Unlock kalmıyor. Unlock için flaşladığımız sbf dosyasını tekrar flaşlamadan rom atılmıyor cihaza. O sbf dosyasını tekrar flaşlayınca da Unlock yazısı geri geliyor.

Yani Unlock için kullandığımız SBF dosyası sanki Unlock ile Relock arasında ince bir duvar gibi.

Ayrıca Cihazınız TR Atrix mi? Öyle ise gelen güncelleme nedir ve herhangi bir sürüm notu mevcut mudur?

.
  11. dedebekri
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 22/4/2012, 08:05) 
    Dun official guncellemeyi indirip yukledi cihazim.

Hakikaten ne guncellemesidir bu?
    ICS geldi de biz mi bilmiyoz adminim? :D

.
  12. kucukdev
        Like  

.

User deleted

benimde bazı sorularım var. 1-2 hafta içerisinde bende birkaç tane rom denemesi yaptım. fakat bir türlü ısınamadım şu costum romlara. telefonda illaki bazı eksiklikler oluyor. benim sorunum telefonu rsd lite ile bağlayınca telefon modeli MB860 değilde NS FLASH OLYMPUS olarak görünüyor fakat cihaz bilgileri kısmı tamamen boş kalıyor. bunun sebebi nedir ve bu durum bir sıkıntı yaşatırmı? fakat bu durumda iken orjinal romu yükleyebiliyorum.

.
11 replies since 20/4/2012, 22:34   2049 views
  Share  
.