[ROM] [ICS]Team Eos ICS 2.0.0- 27.04.2012

« Older   Newer »

Share  
.
  1. sgaldor
        Like  

.

User deleted

Merhaba Arkadaşlar,
    TeamEos ICS rom yeni sürümü yayınlandı. Yükleme işlemini altta anlatmaya çalıştım. Linkler ve yeni özellikler alttaki gibidir.

Anlatım XDA-Developers'tan alıntıdır. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1484770

Yükleme İşlemi
    1- Tablet için uygun rom indirin.
    2- Google Uygulama Paketini indirin.
    3- indirin dosyaları tablette bir klasöre taşıyın.
    4- Tableti yeniden başlatıp recovery bölümüne girin. (Cihazı açma kapama tuşundan açarak motorola logusu çıktıktan 1-2sn sonra "volume down" tuşuna basmamız recovery modu seçili iken "volume up"a basarak Recovery menüye giriş yapılır. )
    5- Daha önce EOS rom yüklemediyseniz Recovery bölümünden fabrika ayarlarına dönmeniz gerekmektedir.(wiping /data and /cache) (Recoverye girince karşımıza bir menü geliyor.Bu menü ses tuşu ile "aşağı/yukarı" on/off tuşu ile "onaylama" işlemi görüyor.Buradan WIPE DATA / FACTORY RESET"seçerek cihazı fabrika ayarlarına döndürelim.)
    6-İşlem tamamlandıktan sonra Recovery menüden "Install zip from sdcard" seçeneğini seçiyoruz.Sonra gelen menüden "choose zip from sdcard"seçeneğini seçip devam ediyoruz. İndirdiğimiz rom seçelim ve yükleyelim.
    8- Yükleme tamamlandıktan sonra aynı işlemi Google uygulamaları içinde yapıyoruz. "Install zip from sdcard" seçeneğini tekrar seçerek google uygulama paketini yükleyelim.
    9- Tablete reset atalım.

Özellikler
    Tiamat 3.0.15 gpu overclocked kernel
    AOSP 4.0.4 rom
    Busybox
    USB OTG support
    FAT32 parmak sürücüler otomatik montaj
    Yazma desteği ile NTFS parmak sürücüler otomatik montaj (herkes için çalışmaz)
    Stok ICS durum çubuğu ayarları Enable / Disable
    EOS ics durum çubuğu ayarları Enable / Disable
    Durum çubuğunda pil yüzdesi metin Enable / Disable
    Durum çubuğunda pil simgesi Enable / Disable
    Lockscreen üzerinde dönme Enable / Disable
    Tablet çok sık yeniden ve eğer tespit edecek kullanıcı dostu overclock ayarlarını overclock devre dışı bırakır
    Enable / parlaklık seviyesini azaltmak için otomatik parlaklık devre dışı bırakma
    Enable / şarj ışığı devre dışı
    Dönme açısı (Tam, 90 Deg, 180 Deg, 270 Deg) tanımlayın
    Yüz kilidini
    Face lockscreen düğmesine yeniden açmak.
    Tarayıcı geçmişi son erişilen tarih ve saati
    Wifi Direct
    Durum çubuğunu gizleme yeteneği
    Tarayıcı geliştirme ayarlarını gösterilmesi
    Durum çubuğunda saati gösterme ve gizleme özelliği
    Ekran kilidi açılışına yeni fonksiyonların eklenmesi
    Statusbar saat rengi değiştirilebilir
    Statusbar rengini değiştirilebilir

Linkler
    Google Applications Gapps-ics-20120422-signed.zip

Wifi Xoom (wingray / MZ604) Eos-wingray-2.0.0.zip

US 4G Xoom (stingray / MZ602) Eos-stingray-2.0.0.zip

EU 3G Xoom (umts_everest / MZ601) Telekomdan alınan 3G tabletler için Eos-umts_everest-2.0.0.zip

US 3G Xoom (stingray_cdma / MZ600) Eos-stingray_cdma-2.0.0.zip

Ekstra Yükleme
    İsteyenler sonrasında bunuda yükleyebilir.
    Alıntıdır. http://forum.xda-developers.com/showpost.p...1&postcount=166
    rivendel-2.0.0.zip

Özellikler

-SMS/MMS (Enabled und APK) --> SMS/MMS aktif halde. mesajlaşma uygulaması eklenmiş.
    -Google Mail 4.0.5 (APK)
    -Fix for GAPPS signing (missing Calendar Sync) (SCRIPT) -->Google uygulama paketindeki eksik/hatalı olan kısımı düzeltildi
    -Galaxy Wallpaper (APK)
    -Magic Smoke Wallpaper (APK) --> 3 tane Duvar kağıdı eklenmiş
    -Noise Field Wallpaper (APK)
    -Sony Bravia Engine --> Ekran görüntüsünün kontrast oranını artırdığı ve görüntüyü canlı hale getirdiği söyleniyor.

Forumdaki yorumlara göre bir işe yaramadığını söyleyenlerde var :) Yüklemeden önce ekran görüntüsü alıp birde yükledikten sonra alınarak aradaki farka bakılabilir. Ben denemeden yüklemiş bulundum :)

Ekran Görüntüleri
    Ekran Kilidi özellik ekleme ekranı
    png

Statu bar, Saat özellikleri , pil göstergesi özelliklerinin düzenlendiği ekran
    png

Geri tuşu, Ana ekran tuşu ve Menü tuşuna ek özellik ekleme ekranı
    png

Edited by sgaldor - 28/4/2012, 07:59

.
  2. dehsetor
        Like  

.

User deleted

Adımlardaki gibi kurdum,ilk açılışta 4-5 dk kadar bekletiyor,ilk açılış sorun değil zaten 4.0.3 eski eos versiyonundaydım,ilk gördüklerime göre biraz daha stabil olmuş,hızlanmış buglarda giderilmiş,4.0.3'de muzik uygulaması çalışmıyordu hafızadaki şarkıları görmüyordu,bölgesel sorunlardan dolayı,bunda düzelmiş,paylaşım için teşekkürler.

.
  3. sgaldor
        Like  

.

User deleted

İlk açılışta yavaş olması yüklemeleri yapılması için sanırım. Sonraki açılışları hızlı eskiye göre.

Başlığa SMS/MMS özelliğinide aktif eden bir yükleme daha eklendi. Arama özelliğide geliyor fakat ses gitmiyor halen sanırım (data simcard olduğu için arama özelliğini deneyemedim)

.
  4. dehsetor
        Like  

.

User deleted

rivendel-2.0.0.zip gapps aynı yükleme şeklinde yükledim,evden içinde gsm hattı takılı olan xoom u aradım,telefon gibi çalmaya başladı,çagrıyı yanıtladım ancak ses alıp veremedim,çagrı baslıyor ses gitmiyor,aynı şekilde telefon ile konuşmadada ses gelmiyor xoom'dan,3.5 mm kulaklık cıkışından kulaklık takıp denedim ondada aynı,bluetooth kulaklıgım yok,ordanda denemek lazım,tabi gene olmayabilir,sms olayınıda test ettim,sms ler geliyor,yanıtladıgınız gidiyor,veya yeni sms atabiliyorsunuz,ancak şu arama işinde olsaydı eminim benim gibi birçok kişi sevinecekti,tabi gene detaylı denemekte fayda var.

.
  5. tekniker56
        Like  

.

User deleted

Hdmi çıkısı calışıyormu acaba ben mi calistiramadim...

.
  6. sgaldor
        Like  

.

User deleted

QUOTE (tekniker56 @ 29/4/2012, 16:42) 
    Hdmi çıkısı calışıyormu acaba ben mi calistiramadim...

kontrol ettim bende çalışıyor. Başka şeyden kaynaklanıyor olabilir.

.
  7.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    team eos'un en son çıkarmış olduğu rom olduğu için konu sabitlenmiştir..

Edited by cenkcezaa - 14/5/2012, 14:06

.
  8. beefytr
        Like  

.

User deleted

teşekkürler, güncelleme zamanı gelmiş demek ki...
    4.0 da fena değildi ama bu daha çekici gözüktü...
    denemek lazım.

.
  9. voipmaster
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar hepinize merhaba,

Bende Xoom 3G sahibi olarak aranıza katıldım. Daha önce hiç android tablet kullanmamış birisi olarak keşke daha önce tanışsaymışım dedim.

emresarica ve sqaldor un vermiş olduğu bilgiler sayesinde cihazı ICS 4.0.4 e yükselttim. İlk aldığımda 3.2 ile gelmişti. 3.2 versiyonunda sim kart desteğini görmüştüm. Ancak TeamEos romunda herhangi bir sim uyarısı görmedim. Simkart taktığımda da herhangi 1 şey olmuyor.

Bu sürümde 3g desteği yokmu acaba? ya da ek bir yazılım mı yüklememiz gerekiyor? Bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Hepinize selamlar, saygılar.

.
  10. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (voipmaster @ 15/5/2012, 10:31) 
    Arkadaşlar hepinize merhaba,

Bende Xoom 3G sahibi olarak aranıza katıldım. Daha önce hiç android tablet kullanmamış birisi olarak keşke daha önce tanışsaymışım dedim.

emresarica ve sqaldor un vermiş olduğu bilgiler sayesinde cihazı ICS 4.0.4 e yükselttim. İlk aldığımda 3.2 ile gelmişti. 3.2 versiyonunda sim kart desteğini görmüştüm. Ancak TeamEos romunda herhangi bir sim uyarısı görmedim. Simkart taktığımda da herhangi 1 şey olmuyor.

Bu sürümde 3g desteği yokmu acaba? ya da ek bir yazılım mı yüklememiz gerekiyor? Bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Hepinize selamlar, saygılar.

sim kart için bir destek falan yok, zaten otomatik çalışıyor olması lazım.
    şu anda kullandığım 4.0'da da bir problem yok.
    başka bir sim kart ile denediniz mi?
    sim kart yuvasında bir sıkıntı olmasın?

.
  11. voipmaster
        Like  

.

User deleted

Tamam oldu. yerine güzelce oturttum ve apn noktası oluşturdum. Forumdaki tüm paylaşımda bulunan arkadaşlara teşekkürler.

.
  12. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler sgaldor :)

.
  13. alperrr
        Like  

.

User deleted

Merhaba Arkadaşlar,

Bende motorola xoom mz601 modeli ile aranıza katıldım , doğal olarak şu an 3.2 olan android versiyonunu 4.0 a çıkarmayı düşünüyorum , bunun için sizce official romu mu beklemeliyim (bir tarih açıklanmadı olarak biliyorum) yoksa bunu mu kullanmalıyım ne tavsiye edersiniz ? Rom hakkında genel bilgi verebilirmisiniz 3G sıkıntısı oluyor mu , bunun dışında hd filmlerdeki ve oyunlardaki performansı nasıl orjinal roma göre ?

Daha öncede android telefonumu root edip CyanogenMod kurmuştum, sgaldor arkadaşımızın dediklerini yaparsak rootda olmuş oluyormuyuz , yoksa öncesinde root işlemini gerçekleştirmemiz lazım mı ?

Teşekkürler..

.
  14.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    Alper aramiza hosgeldin suan tabletten yaziyorum o yuzden yazim hatalari icin kusura bakmazsin umarim soruna cevap veriyim..

Official rom yanlis hatirlamiyorsam 2012 in 3. Ceyreginde cikcak diye haber yayinlanmisti motorolanin sitesinde bekleyip beklememek sizin elinizde ama sunu kesin olarak soyleyebilirim official rom yayinlansa bile ben kendim suan kullanmis oldugum romdan vazgecmem.Sms de atabiliyorum gelen cagrilarida gorebiliyorum internet uzerinden 1080 p film takilmadan izleyebiliyorumda yani android 3.2 ye gore cok daha iyi oldugunu soyleyebilirim.Android 3.2 de ben hd film izleyemezdim sanirim flash kalitesinden kaynaklaniyordu ama suan bluray film dahi izleyebiliyorum takilma olmadan.3 g hizina gelince avea lullaniyorum 9 mbps yi gordum ve gayet hizli bir sekilde kullanabiliyorum.Oyun performansi ilk baslarda sikintili haldeydi cunku yeni cikan ve eski oyuncularin bazilarinda ics uyumlulugu yoktu fakat artik bir sikintivyok guncellemeler ile oyun destekleride geldi ama tek sikinti cihaz bazen kendini yeniden baslatabiliyor.Bu kadar olumlu yone karsi sadece 1 olumsuz yonu olmasibence sikinti olmamali.Ocs nin diger ozelliklerinden daha bahsetmedim bile face unlock(yuz kilidi) daha net bir ekran ve daha kaliteli bir tema..

.
  15. multiturk
        Like  

.

User deleted

iyi günler arkadaşlar,
    ben motorola xoom2 - 10,1 - 3g + wifi sahibiyim...
    yukarıda belirtiğiniz yazılım bu cihaz ile sorunuz çalşıyormu, yoksa sadece motorola xoom için kullanışlıdır ???

.
27 replies since 27/4/2012, 20:14   1606 views
  Share  
.