[ROM][KANG]CyanogenMod 7.2.0

Milestone XT720

« Older   Newer »

Share  
.
  1. oricalcus
        Like  

.

User deleted

* CyanogenMod 7.2.0 * güncelleme 16.09.2012 (by fjfalcon)

> İndir

------------<Kurulum>------------
    1) OpenRecovery'yi indirin ve içindeki tüm dosyaları sd kartınıza atın.
    2) Sd kartınızdaki OpenRecovery/updates klasörünün içine indirdiğiniz romu atın.
    3) xt720mod sbf.'yi indirin ve Rsd Lite'ı kullanarak telefonunuza yükleyin.
    4) Telefonunuz yeniden başlatıldığında Motorola logosunda kalıcaktır,bataryayı çıkarıp tekrar takın.Recovery Mod'una girin ve apply sdcard:update zip komutunu uygulayın.Recovery menüsüne girmiş olacaksınız.
    5) Apply Update diyin,indirdiğiniz romu seçerek telefonunuza yükleyin.
    6) Ana Menüye geri dönün ve Wipe Data / Factory Reset komutunu uygulayın,ana menüden Reboot System diyerek telefonu yeniden başlatın.

-------------<Performans için Notlar>--------------

+ Ram Optimizasyonu yapmanızı tavsiye ederim.
    + İşlemci hızı varsayılan olarak 720 MHz,arttırmak isterseniz Marketten Milestone Overclock programını indirerek işlemci hızınızı arttırabilirsiniz.Sinan Abi'nin overclock denemelerinden faydalanabilirsiniz.
    + SetCPU programını kullanmanızı öneririm,ekran kapandığında veya şarjınız belli bir seviyenin altına düştüğünde işlemci hızını otomatik olarak düşürme ve bunun gibi seçeneklerle tasarruf sağlamanıza yardımcı olacaktır.
    + Batarya İpuçları konusunu da incelemenizde yarar var.

> Orijinal Konu

^^ Emeği Geçenler (CyanogenMod Developers,Quarx,Xvilka,Dexter, Mioze7Ae, Stifley, nadlabak, dateno1, j.y.daddy, easye420, mchlbenner, mediaon, peshovec, Skrilax_CZ, khalpowers, wanted, hellmonger, stlifey, Epsylon3 . People, there to many of you. Just THANK YOU for everyone who help me and who make this rom possible.)

Edited by oricalcus - 8/1/2013, 12:06

.
  2. akifist
        Like  

.

User deleted

üstad çalışma için sağolasın, deneyeceğim ben de.xt720 için sen de olmazsan ne yapardık bilmem.umarım o cihazı uzun süre kullanırsın :)

bu arada linke tıkladığımda

Motorola Milestone XT720
    Fly Turbo IQ285

şeklinde 2 tane link daha çıkıyor.nerden indireceğiz bu romu?

.
  3. oricalcus
        Like  

.

User deleted

Linki düzelttim,tıkladığında indirebilirsin.

^_^

.
  4. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Emeği geçen herkese teşekkürler.

.
  5. zdilara
        Like  

.

User deleted

dosyaları sd kartta nasıl atıyoruz ben baya acemiyim de =)

.
  6. doganmert
        Like  

.

User deleted

telefonu usb kabloyla bilgisayara bağlayıp sadece şarj modu değilde sd kart moduna alıyorsunuz. Bilgisayarda dosyaları klasörde göster 'e bastıktan sonra karşınıza çıkan klasör telefonunuzun sd kartı oluyor. Oradan da anlatıldığı gibi update klasörüne atıyorsunuz.

.
  7. zdilara
        Like  

.

User deleted

telefon bir senedir elimde ve kurcalamaya yeni cesaret ettim.marketi teknosaya verip yüklettim fakat sunucuya ulaşamıyor problemi yüzünden kurcalamaya başladım.gene forumdan bi arkadaş problemin modemimden de kaynaklanabileceğini söyledi.ama ben bu arada telefona bişiyler yaptım fakat ne yaptığımı bilmiyorum :D
    1)telefonu unlock root v2.3 le root ettim
    2)STR_U2_01.1E.0_SINED_ diye başlayan şeyle flasladım
    3)italya romu yükledim ve şu an (ı) harfini klavyede bulamıyorum yok
    şimdi sorum şu ben ne yapmısım :D klavyem nasıl düzelicek
    son olarak bu gün froyoyu yüklemeye çalıştım flaslama rsd lite la onda da hata verdi flaslamadı.

.
  8. doganmert
        Like  

.

User deleted

Şimdi şöyle başlayalım. Çoğu rom bazı harfleri desteklemiyor. Ama klavyede i harfine basılı tutarsanız belki ı harfi çıkacaktır. Yada klavye ayarlarından dili türkçe yapın o zamanda çıkabilir. Flashlama yapmadan önce motorola usb driverlarının yüklü oldugundan emin olun. Ondan sonra flash işlemine başlayın.

.
  9. zdilara
        Like  

.

User deleted

ikisinide yaptım ama (ı) harfi yok.usb driver ı da yükledim.bütün bu işlemleri öle yaptım acaba italyan romu yüklemem yüzünden mi oldu harf eksiğim bilemiyorum.

.
  10. doganmert
        Like  

.

User deleted

Yani bunun cevabı italya romunda I harfi yoktur. :) Flashlama işleminde hata olmaması gerekiyor. Usb ile bağladığınızda şarj modunda olması gerekiyor. Usb hata ayıklaması açık olmalı. Ondan sonra yazılımı seçip start'a basıp işlemin bitmesini bekleyeceksiniz. Bunları yaptınız mı?

.
9 replies since 6/5/2012, 14:01   625 views
  Share  
.