motorola xoom 2 hakkında acil yardım

« Older   Newer »

Share  
.
  1. skaterext
        Like  

.

User deleted

merhaba arkadaşlar öncelikle herkese cümleten günaydın. dun motorola xoom 2 3g aldım birazdan gelicek cihaz ama nette araştırma yaparken 4.0.0 romunu root etmesini bulamadım daha önce normal xoom modeli vardı bende herşeyini halletmiştim. şimdi cihaz farklı diye yanlış birşey yapmak istemiyorum siteyide araştım ama böle bir konu bulamadım veya ben göremedim. bana gelicek olan ttnetin verdigi 3gli motorola xoom 2 bununla iligli romu root bilgilerini nerden bulabilirinm

.
  2. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (skaterext @ 17/5/2012, 10:34) 
    merhaba arkadaşlar öncelikle herkese cümleten günaydın. dun motorola xoom 2 3g aldım birazdan gelicek cihaz ama nette araştırma yaparken 4.0.0 romunu root etmesini bulamadım daha önce normal xoom modeli vardı bende herşeyini halletmiştim. şimdi cihaz farklı diye yanlış birşey yapmak istemiyorum siteyide araştım ama böle bir konu bulamadım veya ben göremedim. bana gelicek olan ttnetin verdigi 3gli motorola xoom 2 bununla iligli romu root bilgilerini nerden bulabilirinm

yeni cihaziniz hayirli olsun...
    üzerindeki yazılımın tam ne olduğunu biliyor musunuz?
    ne olduğunu bilmeden kurcalamayın derim.
    ancak ilginizi çekerse şuraları okuyabilirsiniz.
    ancak yazılar ingilizce.
    "yabancı dilim yok diyorsanız da azıcık beklemeniz gerekecek...

www.androidpolice.com/2012/02/17/mo...-now-available/

http://www.xoomforums.com/forum/motorola-x...-rosenberg.html

http://androidadvices.com/root-motorola-xo...click-tutorial/

başarılar...

.
  3. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

skaterext foruma hoşgeldin ,

Xoom 2 modelinde hali hazırda 3.2 honeycomb işletim sistemi yüklüdür , 4.0 ICS güncellemesi hnüz almamıştır.
    Xoom 2 cihazını root etmek için ilk olarak usb sürücülerini bilgisayarına yükle Usb sürücüleri daha sonra zipli programı indir Xzyboard Xoom 2 Xoom cihazını usb hata ayıklama modunda bilgisayara bağla ve zipli dosyadan çıkan “run.bat” dosyasını çalıştır.Cihazın birkaç kez restart edecek daha sonra programda Root Method Window yazacak , ve artık cihazın root oldu :) bilgisayardan cihazını ayırabilirsin.

.
  4. skaterext
        Like  

.

User deleted

tşkler . bilgi icin ok ics cıkmadı ama motorola xoom ları 4.0 a yukseltebilrisiniz diyor guncvellemelerinde gozukmuyor peki cıkış tarihi ile ilgili bir bilgi varmıdır acaba

.
  5. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Resmi güncelleme tablosuna bakabilirsiniz ,

Motorola Software update

Motorola şuan için ICS güncellemesini sadece Xoom Wifi modeline çıkarttı.

.
  6. skaterext
        Like  

.

User deleted

teşekkürler yanıtlarınız için. beklemede kalıcaz anlaşılan.

.
  7. zero2900
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar bendede aynı cihaz var (3g Xoom 2 / 3.2.2 m) ancak micros usb kablosuyla pc ye bağladığımda direk kendini şarj ediyor hiçbir seçenek çıkmıyor bat ı çalıştırsamda waiting device diyor ve moto helper ı ykledim. Neden hata ayıklama modu diye bir seçenek çıkmıyor?

.
  8. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (zero2900 @ 4/6/2012, 13:12) 
    Arkadaşlar bendede aynı cihaz var (3g Xoom 2 / 3.2.2 m) ancak micros usb kablosuyla pc ye bağladığımda direk kendini şarj ediyor hiçbir seçenek çıkmıyor bat ı çalıştırsamda waiting device diyor ve moto helper ı ykledim. Neden hata ayıklama modu diye bir seçenek çıkmıyor?

Hata ayıklama modu android ayarları içerisindedir.

.
  9. zero2900
        Like  

.

User deleted

QUOTE (dogangoxel @ 4/6/2012, 12:21) 
    QUOTE (zero2900 @ 4/6/2012, 13:12) 

Hata ayıklama modu android ayarları içerisindedir.

Hocam cahilliğime verin yeniyim android dünyasında. Cihazımı Lg Micro USB den Pc ye bağlıyorum. Cihaz şarj olmaya başlıyor ayarlar kısmından kurcaladım ama bulamadım rica etsem bu ayarın hangi sekmede olduğunu veya nasıl erişe bileceğimi anlatırmısınız?

Öncelikle flood yasaksa özür dilerim. Ayarlar kısmından hata ayıklama moduna geçmeyi aktif ettim ancak yinede .bat üzerine tıkladığımda Device Waiting yazısı öylece kalıyor neden olabilir?

Tablete reset atıp yeniden denediğimde waiting kısmını geçti ancak aşağıdaki yazıda durdu kaldı ve tablettede herhangibir değişim vs olmuyor öylece duruyor.

7fv0c

.
  10. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Ayarlar>Uygulamalar>geliştirme seçeneği altında usb hata ayıklama seçeneğini etkin hale getirdikten sonra tekrar dene.

.
  11. zero2900
        Like  

.

User deleted

QUOTE (dogangoxel @ 4/6/2012, 12:37) 
    Ayarlar>Uygulamalar>geliştirme seçeneği altında usb hata ayıklama seçeneğini etkin hale getirdikten sonra tekrar dene.

Denedim ancak sonuç aşşağıdaki gibi ve tablet reset vs de atmadı.

7fv0c

.
  12. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Paylaştığım linkteki usb sürücüleri eskiymiş (5.4) Yeni usb sürücüleri linkte (5.5 ),

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=31650326

Yükledikten sonra bilgisayarını yeniden başlat ve usb girişi olarak kasanın arka kısmındaki usb girişlerini kullan.

.
  13. zero2900
        Like  

.

User deleted

QUOTE (dogangoxel @ 4/6/2012, 13:02) 
    Paylaştığım linkteki usb sürücüleri eskiymiş (5.4) Yeni usb sürücüleri linkte (5.5 ),

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=31650326

Yükledikten sonra bilgisayarını yeniden başlat ve usb girişi olarak kasanın arka kısmındaki usb girişlerini kullan.

Dediklrini harfiyen yaptım ama olmadı bende görev yöneticisini açtım baktım adb diye iki işlem var alt alta önce alttakini sonlandırmayı denedim sonlanmadı ama cmd penceresinde aşağıdaki değişim oldu yinede tablete reboot olmadı ve yeniden aynısını yaptım busaferde farklı birşey dedi ama yine gelişme yok.
    7fwxr
    7fwy1

Böyle oldu. Tablete fabrika ayarı çektim dediğin seçenekleri etkinleştirdim ardından pc nin arkasdındaki usb girişinden bağladım yeni driverı indirip kurdum tableti bağlayıp denedim yok yine yok daermon started succesfly yazan satırda kalıyor.

.
  14. beefytr
        Like  

.

User deleted

sürücüleri beğenmemiştir.
    www.motodev.com adresinden değişik sürücü alternatilerini deneyin derim.
    bazen son sürüm yerine bir önceki sürümü falan beğeniyor alet.
    diğer yandan, eğer bilgisayar cihazı görmüyorsa "USB Debugging" yani "USB Hata Ayıklaması" seçeneğinin de tıklanmış olduğunu kontrol edin.
    zaten bu tıklı değilse, ne yapsanız boş :)

.
  15. zero2900
        Like  

.

User deleted

QUOTE (beefytr @ 4/6/2012, 14:23) 

kullandığım kabloadan olma ihtimali var mı acaba? Lg kablo motonun kendi şarz ağzından daha kalın ama yuvaya tam oturuyor lg kabloda pc ye taktığımda cihazı hiçbir şekilde görmüyor ama şarz ediyor.

7g15p

7g168

.
16 replies since 17/5/2012, 08:34   1715 views
  Share  
.