Telefonun brick olduğu nasıl anlaşılır?

« Older   Newer »

Share  
.
  1. doganmert
        Like  

.

User deleted

Selamlar, telefon brick olduğunda nasıl bir görüntüyle karşılaşırız? bootloader yazısında yada nereden anlaşılır brick olduğu?

.
  2. beefytr
        Like  

.

User deleted

hiçbir şekilde komut falan yemiyorsa, açılmıyorsa, ne yaparsan yap bir ışık gelmiyorsa brick olmuş olabilir.
    ama diğer yandan brick sanılan şey anakart arızası da olabilir, ki benim başıma geldi milestone ve atrix'te.

cihazı açabilmek için pil çıkarıp takma dahil her türlü kombinasyonu denedikten (pilin tam dolu olması gereğini söylemiyorum bile) sonra bir şekilde açamıyor ya da bilgisayara bağlayamıyorsanız büyük ihtimalle ölmüş olabilir.

ama bütün bunları bir kenara bırakın da ne oldu anlatın ona göre devam edelim...

.
  3. doganmert
        Like  

.

User deleted

Anladım.
    Dün Cm7'yi yüklerken brick ettim sandım da. Ufak bir sorunmuş çözdüm. Bir de bilgilenmek istedim brick olunca telefon nasıl bir hal alıyor diye. :) Dün geceden beri cm7'yi yüklemeye uğraşıyorum ama biri türlü yüklenmiyor. Sinan abinin yazdıklarını harfiyen yaptım motorola logosunda kalıyor telefon..

.
  4. beefytr
        Like  

.

User deleted

olabilir...
    beğenmiyordur yazılımı...
    başka iyi bildiğin bir romu tekrar kur dene, alet yeniden açılsın kendine gelsin.
    sonra tekrar dene...
    gör bak olacaktır...

.
  5. doganmert
        Like  

.

User deleted

kuruyorum abi tekrar 2.3 orjinal'e dönüyorum. Baştan başlıyorum kaç kere denedim sonuç aynı, logoda takılıyor.

.
  6. beefytr
        Like  

.

User deleted

kernel var mı ilave yüklemen gereken?
    ya da rom'la gelen?

.
  7. doganmert
        Like  

.

User deleted

Yok sadece google apps ve cm7. Videolarda da aynı anlatım var Clockworkd Recovery'den yüklüyoruz bende öyle yapıyorum. Peki bu Droid 2 ile Droid 2 Global aynı mı?

.
  8. beefytr
        Like  

.

User deleted

yanlış hatırlamıyorsam temelde aynı ama frekans farkı olabilir operatörlere dair.
    dediğim gibi bir başka rom ile dene cihaz ayağa kalksın.

eğer temelde bir fark varsa - bir bakmak lazım - cihazlarda birisi için olan rom diğeri için uyumsuzluk yapar.
    o zaman da cihaz MOTO logosunda sırıtır durur :)

.
  9. doganmert
        Like  

.

User deleted

Sinan abinin verdiği linki kurdum olmadı. Droid 2'yi kurdum o da olmadı. Son kez denıyorum orjinal'i yükledim şimdi. Olmazsa artık napalım :)

.
  10. beefytr
        Like  

.

User deleted

bilgileri tazelemek için bir kere daha baktım; temelede bir farkı yok aletin ekipman olarak.
    ama yine de kendin bakmak istersen şu linki kontrol et derim

.
  11. doganmert
        Like  

.

User deleted

Tamam bakarım. Abi şu linki yazmışsın ya onu nasıl yapıyosun? yani '' linki '' ne tıkladıgımda o link nasıl oluyor?

.
  12. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (doganmert @ 22/5/2012, 16:23) 
    Tamam bakarım. Abi şu linki yazmışsın ya onu nasıl yapıyosun? yani '' linki '' ne tıkladıgımda o link nasıl oluyor?

çok kolay :)
    vereceğin adresi kopyala, mesaj kutusunun sol tarafında ya da üstünde bulunan "URL" simgesine tıkla ve yapıştır.
    oldu bitti...

.
  13. doganmert
        Like  

.

User deleted

Deneme amaçlı bır yapayım :) link

Edit : heh sağolasın abi :)

.
  14. beefytr
        Like  

.

User deleted

olmuş :)

.
  15. doganmert
        Like  

.

User deleted

Yok yine aynı şekilde motorola logosunda kalıyor. Yapmıyorum ya vazgeçtim. Sinan abi inşallah yardım eder.

.
34 replies since 22/5/2012, 00:54   3196 views
  Share  
.