Merhaba

motolux sorunu

« Older   Newer »

Share  
.
  1. morss
        Like  

.

User deleted

Forumunuzu umutsuzca internette derdime çare ararken buldum. 2 gün önce metro marketlerin kampanyasından yararlanarak bir motolux aldım ama 2 adet sorunum var yardımcı olabilecek üyelere şimdiden teşekkürler.

Birincisi: açma kapama düğmesinden ekranı aktif etmeye kalktığımda bazen ekrana görüntü negatif gelmekte. Renkli bir fotoğrafın negatif görüntüsü nasıl sa o şekilde. Tekrar açma kapama düğmesine basmamla düzeliyor. Bunu genelde 1 saat filan cebe dokunmayıpta ekranı aktif etmeye kalktığımda yapıyor.(Genelde günde 1-2 kez yapıyor)

İkincisi ve en önemlisi: Telefon görüşmeleri esnasında hem kulağıma gelen ses hemde karşıya giden ses çok boğuk. Bazende cızırtılar ve seste çatlamalar yapıyor. Kendi kablolu kulaklığında ya da Nokia bluetooth kulaklıkta bile hemen hemen durum aynı. Gürültü önleme foksiyonu mu var acaba dedim ama öyle bir ayarda bulamadım. ekolayzır filanda kurmadım.
    Cihaz orjinal halinde root yapılmadı.

Yardımlar için şimdiden çok teşekkürler.

.
  2. beefytr
        Like  

.

User deleted

bana sanki alette arıza var gibi geldi.
    yazılımsal olduğunu düşünmüyorum ilk etapta.
    sanki birisi ekranı çıkarmış, geri yerine tam olarak takamamış...
    hem görüntü gidip geliyor hem de ekran arkasında kalan hoparlörler sorunlu...
    benim nacizane tavsiyem servise verip arıza kaydı actirmanizdir.

.
  3. morss
        Like  

.

User deleted

Merhaba daha önceki mesajımı göremedim yeniden yazıyorum. Teknik servis iade almak için metro tarafından istenen formu vermiyor. Ben tamir ederim edemezsem de ithalatçıdan değiştiririm diyor. 3 günlük cihazı metro geri almak yada değiştirmek zorunda diyor. Metro da o form olmadan iade almam değiştirmem diyor. Hakem heyeti tüketici kanununda olmayan bir maddeyi önüme koyuyor. Kısacası telefona bir şey diyemem ama Metrodan elektronik alırken 10 kez daha düşünmek gerek.

Not:
    Yanlışlıkla cevap diye size özelden mesaj atmışım kusuruma bakmayın. Kafa kalmadı metro yüzünden.

.
  4. beefytr
        Like  

.

User deleted

metro'nun söylediği de tam anormal.
    bozuk olmasına gerek yok ki; cayma hakkı yanlış bilmiyorsam en az 7 gündür.
    google'dan arayın ve ilgili kısmı bulup metro'nun gözüne sokun.

.
  5. morss
        Like  

.

User deleted

Cayma hakkı sadece internet üzerinden alış verişlerde uzak mesafeli sözleşme kapsamında varmış. bizzat dükkandan aldığınızda bu cayma hakkı sizi kapsamıyormuş. Bu gün kaymakamlıkta ki hakem heyeti dahil 3 ayrı kurum 3 ayrı yelden çaldı inanın. Ben yinede 20 sayfalık kanunu bastırdım soracağım metrodakilere burada nerede öyle bir madde var diye. Açıkçası ben göremedim teknik servis raporu zorunluluğunu.
    Pardon unutmuşum birde kapıdan yapılan alışverişlerde cayma hakkı varmış.

.
  6. morss
        Like  

.

User deleted

kısa süreli motorola maceram bu akşam üstü sone erdi. metro market kanun metniyle gidince geri aldı cihazı. İşin doğrusu çok beğenmiştim cihazı ve beğenerek almıştım ama yaşadığım o kötü sorun iadeye kadar götürdü beni. Yardımcı olduğunuz için çok teşekkürler.

.
  7. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (morss @ 29/5/2012, 21:39) 
    kısa süreli motorola maceram bu akşam üstü sone erdi. metro market kanun metniyle gidince geri aldı cihazı. İşin doğrusu çok beğenmiştim cihazı ve beğenerek almıştım ama yaşadığım o kötü sorun iadeye kadar götürdü beni. Yardımcı olduğunuz için çok teşekkürler.

sorunu çözdüğünüze sevindim.
    gördüğünüz gibi bilinçli tüketici olunca nasıl da tırsıyor herifler.
    herkes hakkını arayacak ki bu memlekette kandırılmaya çalışan kimse kalmasın...

.
  8. morss
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler,
    açıkçası halen daha aklım cihazda kaldı. Acaba benim aldığıma has bir sorunmuydu yoksa genelde böyle bir sorunumu var çözemedim. İnternetten araştırmaya devam ediyorum bir yandan da. Telefon özellikle geniş ekran ve dizayn olayında hala benim için güzel ve yeterliydi. Yoksa ne film ne de oyunlar umurum da değildi hatta kamerası bile. (Fotoğraf çekimi deyince fotoğraf makinesi, film yada dizi seyretmek deyince en az 22" diyenlerdenim)

.
  9. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (morss @ 30/5/2012, 12:29) 
    Teşekkürler,
    açıkçası halen daha aklım cihazda kaldı. Acaba benim aldığıma has bir sorunmuydu yoksa genelde böyle bir sorunumu var çözemedim. İnternetten araştırmaya devam ediyorum bir yandan da. Telefon özellikle geniş ekran ve dizayn olayında hala benim için güzel ve yeterliydi. Yoksa ne film ne de oyunlar umurum da değildi hatta kamerası bile. (Fotoğraf çekimi deyince fotoğraf makinesi, film yada dizi seyretmek deyince en az 22" diyenlerdenim)

karar elbette sizin ama motorola insanı yarı yolda pek bırakmaz öyle çok büyük bir yapım kusuru yoksa...
    ister motolux, ister atrix, isterse de rarz olsun ama ille de motorola olsun derim :)

.
  10. doganmert
        Like  

.

User deleted

Bence para iadesini aldıysanız biraz daha koyup Atrix alın..

.
  11. border force
        Like  

.

User deleted

MOTOLUXE çok güzel dizayn edilmiş bir telefon, şahsen hoşuma gidiyor.
    Para iadesi alındıysa bence üstüne biraz daha biriktip ATRIX MB860 veya RAZR XT910 alınabilir.

.
  12. morss
        Like  

.

User deleted

İade ettiğimin bana gelişi (bonusu da indirince) 575 tl gibiydi. Üstüne neredeyse bir o kadar daha eklemek gerekecek. Ben o rakamları pek bir telefona vermeyi sevmeyen biriyim ama bakacağım artık duruma. Bu arada başka forumlarda ki kullanıcılarda benim başıma gelen şikayet yok. Sadece hafif bir yankılanma deniyor. Anlaşılan yine bulmuşum sorunlu cihazı. :) Belkide bu yüzden bu kadar ucuza geliyor metroda kim bilir.

.
  13. doganmert
        Like  

.

User deleted

İade alınca 750 liralık telefonun fiyatını size geri vermediler mi? 575 tl mi verdiler?

.
  14. morss
        Like  

.

User deleted

Yanlış anlaşıldım sanırım 699/8 tl di fiyatı telefonun. Bonus kart puanını düşünce telefon 575 gelecekti. (Bonus kart bu telefonu metrodan alana 125 tl bonus veriyordu) Bonus puan da bir şekilde rutin harcamalarda değerlendirilecekti ve sonuçta telefon 575 e gelmiş olacaktı. Bonus karta iade edilen normal satış fiyatları olan 699 tl

.
  15. doganmert
        Like  

.

User deleted

Ha şimdi anladım kusura bakmayın. Bonus paranızı verirse iyi :) 200 lira koyup Atrix alırsınız 4-5 sene rahat edersiniz.

.
23 replies since 28/5/2012, 21:48   860 views
  Share  
.