DLNA Özelliği

« Older   Newer »

Share  
.
  1. doganmert
        Like  

.

User deleted

Selamlar DLNA özelliğini nasıl kullanacağım hakkında bilgi verebilecek var mı?

.
  2. doganmert
        Like  

.

User deleted

yok mu bilen biri ?

.
  3. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

DLNA nedir ? Google = 31.000.000 sonuç buldu

Digital Living Network Alliance (DLNA) tüketici elektroniği, mobil ve kişisel bilgisayar endüstrisinin lider şirketleri tarafından oluşturulmuş bir birliktir.
    Kuruluş amacı, ev içersindeki ağlarda kullanılan ve farklı firmalar tarafından üretilen elektronik cihazların bir standart dahilinde üretilip birbirlerine uyumlu hale getirilmesidir. Bu sayede kullanıcılar farklı firmalar tarafından üretilmiş cihazları ev içi ağlarında problemsiz ve kesintisiz bir biçimde kullanabilmektedirler. Birlik altında toplanan firmalar ürünlerini bu standartlar doğrultusunda geliştirebilirler ya da istedikleri değişiklikleri yapabilirler.

dlna nedir?

dlna, cihazlara ortak bir standart getirmek için birlikte çalışan bir grup üreticidir. bu standart, kablolu (eternet) veya kablosuz (wifi yoluyla) olarak, farklı cihazlar ve markalar arasında paylaştırıldıklarında, içeriklerin (müzik, video, resim) pürüzsüz çalışmasını sağlar.
    yani, resimleri paylaşmak için sony kameranızı bir sony dizüstü bilgisayara bağlamanız gerekmez, dlna ürünleri, onları hangi üreticinin ürettiğinden bağımsız olarak, birlikte çalışacaklardır. örneğin; bir panasonic kamerada çektiğiniz videoları, wi-fi özelliklerinin etkinleştirilmiş olması koşuluyla, herhangi bir kablo kullanmadan bir samsung televizyonda seyredebilirsiniz.

.
  4. doganmert
        Like  

.

User deleted

Onu araştırdım sadece kullanması kaldı. Yani bilgisayarla dosya nasıl paylaşılır, nasıl bilgisayarla eşleştiririm onu soruyorum.

.
  5. doganmert
        Like  

.

User deleted

Abiler, DLNA nasıl kullanılır, nasıl dosya paylaşımı yaparım bu konu hakkında yardımcı olmanızı istiyorum.

.
  6. border force
        Like  

.

User deleted

Mert DLNA destekli bir alete ihtiyacin var bu ozelligi oyle Bluetooth gibi herseyle kullanamazsin.DLNA ozelligi olan televizyonlara resim gondererek tvde herkese gosterebilirsin yani anlasilan bu ozellik HDMI kablosunun yerine geciyor gibi ama tam olarak degil :) Defy'm de bu ozellik vardi da kullanamiyordum cok koydu bana :D

.
  7. doganmert
        Like  

.

User deleted

Heh bana bu bilgi lazimdi iste eyvallah burak ya. Tamam dlna den umidimi kesiyorum :)

.
  8. border force
        Like  

.

User deleted

Aslinda Göksel abim daha ayrintili yazmis. :)

.
  9. doganmert
        Like  

.

User deleted

Ben DLNA Ne işe yarar diye sormadım ki. O ayrıntıyı zaten araştırdım öğrendim. Sadece nasıl kullanabilirim diye sormuştum sorum yanlış anlaşılmış.

.
  10. border force
        Like  

.

User deleted

Neyse yinede Göksel abiye verdiği bilgiler için teşekkürler en azından ben bukadar ayrıntılı bilmiyordum :thumb_yello.gif:

.
9 replies since 1/6/2012, 02:00   661 views
  Share  
.