Motorola Defy Mini - Root olmadan programlari SD karta aktarmak!

« Older   Newer »

Share  
.
  1. tayfun808
        Like  

.

User deleted

Arkadaslar merhaba. Biliyorsunuz Defy Mini henüz root edilmedi. Fakat yazilimlarin dahili hafizaya kurulma olayini çözebilmek mümkün.

Olay tamamen Android SDK ile bilgisayardan telefona baglanip "adb shell pm setInstallLocation 2" komutunu yazmakta bitiyor. ( 2 harici, 1 dahili hafiza, dilerseniz sonradan degistirebiliyorsunuz.)

Bunu uyguladim, üstelik yazilimlar sadece SD karta kurulmaya baslamakla kalmadi, ayni zamanda bir çogu (örnegin 12mb'lik Flash Player) APP 2 SD programiyla SD karta aktarilabilir hale geldi.

Söyle de faydam dokunsun:

SDK Kiti buradan: developer.android.com/sdk/index.html

Motorola telefon sürücülerini suradan: motorola.com/consumers/v/index.jsp?vgnextoid=bda09ec8009a0210VgnVCM1000008806b00aRCRD

...veee nasil yapilacagini da buradan: androidforums.com/desire-tips-tricks/160560-force-apps-install-sd-without-root.html

Ne olur nasil yapilacagini bana sormayin, hiç ilgisi olmayan arkadaslara anlatmasi biraz zordur çarsaf çarsaf ekran görüntüleriyle anlatmak gerekir ona da vaktim yok

velakin su an telefonda 47MB dahili hafiza elde ettim helelooooy

.
  2. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler tayfun, eline sağlık. Güzel paylaşım.

.
  3. delidir58
        Like  

.

User deleted

selamlar ..bende defy xt320 ..2.3.6 var bunu güncelleştirebilirmiyiz ..şimdiden teşekkürler...

.
2 replies since 2/6/2012, 09:53   1280 views
  Share  
.