ATRIX 2 MB865 INTERNATIONAL FRUITCAKE ROM'LAR / ROOT VE RECOVERY HEPSİ !

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Motorola-Atrix-2_design

Merhaba arkadaşlar,

Bu konuda ATRIX 2'ye farklı rom'ları nasıl yükleyeceğinizi anlatacağım. Bu anlatım tarafımdan denenmiştir ve herşeyi anlatıldığı gibi uygularsanız sorunsuz devam edersiniz. Türkiyede satılan ve satılmış Atrix 2'lerin ezici çoğunluğu AT&T variant'ı olan MB865 modelidir. Bu cihazın içerisindeki rom AT&T 'nin tüm kısıtlamaları ve ıvır zıvırlarıyla beraber geliyor. Bu sebeple olsa gerek hem cihazın performansı düşüyor hemde gereksiz birçok programı içinde barındırıyor. Bu ıvır zıvırlardan kurtulmak için bundan önce supercharged yada sonya gibi AT&T rom'u üzerine inşa edilmiş custom romları kullanıyordunuz. Şimdi ise durum değişti, artık at&t atrix2'nize farklı coğrafyalara özel nobrand romları fruitcake olarak recovery'den kurabilirsiniz. Malesef yine Türkçe içeren bir rom yok fakat ileride olacağına inanıyorum, Türkçe olmasa bile aşağıda paylaşılan rom'lar AT&T rom'undan çok daha iyi performanslı ve kısıtlamasız çalışacaktır.

NELERE İHTİYACIMIZ VAR ?

* Rootlu bir Atrix 2
    * Bootstrap recovery
    * ve aşağıdan indireceğiniz bir rom.

ATRIX 2 MB865 ROOT ETMEK

AT&T Atrix2 cihazınıza fruitcake rom'lardan yükleyebilmek için bootstrap recovery 'i yüklemelisiniz. Bunun içinde cihazınızı root etmelisiniz.Root işlemine başlamadan önce, settings > applications > development > Usb debugging : kutucuğunu işaretleyin. Telefonu pc'ye bağlayın ve bağlantı seçeneklerinden NONE yada CHARGE ONLY seçin. Bilgisayarınızın gerekli sürücüleri yüklemesi için 5 dk. zaman verin ve cihazın android sürümüne göre aşağıdaki root exploit'^lerden birini indirip, işlemi tamamlayın.

Eğer cihazın android sürümü 2.3.5 ise Pete's Motorola Root tools ile
    Yok android 2.3.6 ise 2.3.6 exploit by Dan rosenberg kullanın.

ATRIX 2 BOOTSRTRAP RECOVERY

Bootstrap recovery nitroglycerine33 tarafından yapılmış bir recovery'dir. Bu recovery'e erişim sadece android sistemi üzerinden olabilir, yani cihazınız kapalıyken bootstrap recovery'e giremezsiniz. APK dosyasını indirin ve cihaza yükleyin. Eğer yüklemezse SETTINGS > APPLICATIONS > UNKNOWN SOURCES : AÇIK

nitroglycerine33's ATRIX 2 Bootstrap recovery

APK'yi yükledikten sonra menüden bootsrap recovery'i çalıştırın. Bootstrap Recovery'e tıklayın, telefon root izini istediği zaman allow'a basın. Ardından reboot recovery'e tıklayın. Böylece cihaz kendisini cwm recovery'de açacaktır. İsterseniz nandroid backup sayesinde mevcut rom'unuzun yedeğini alabilirsiniz, dilerseniz install zip from sdcard seçip, aşağıdan indireceğiniz herhangi bir fruitcake rom'u yükleyebilirsiniz.

ATRIX 2 FRUITCAKE ROM'LAR

Retail ME865 - 5.5.1-1_GC-90_EDISON-11_HKTW : HongKong ME865 yazılımı, kendinden screenshot özelliği var. SES KAPAMA + POWER. Batarya ile ilgili programlarda force close hatası vermemesi için ufaktan ince ayar yapılmış.

China Retail ME865 - 5.5.1-1_GC-90_EDISON-11-CHN : HongKong rom'un hemen hemen aynısı fakat ek olarak Çince el yazısı tanıma özelliği mevcut.

China Retail ME865 - 5.5.1-1_GC-109-CHN : Üstteki çin rom'un güncellenmiş hali, birkaç değişiklik, hata giderilmesi ve en önemli özelliği GÖRÜŞMELERİ ÇİFT YÖNLÜ KAYIT edebilirsiniz.

Retail Indian - 5.5.1-EDEM-27-SEARET : Hindistan'da satılan ATRIX2 'nin orjinal rom'u. Motocast, Motoprint, Connected Music Player gibi evrensel programları barındırıyor.

Retail Indian - 5.5.1-EDEM-28-37-SEARET Hindistan rom'unun son OTA güncellemesini almış hali. Yeni kilit ekranı, bug'lar giderilmiş, radio rom yenilenmiş ve genel olarak tepkime daha iyi yapılmış.

ME Retail - 5.5.1-EDEM-27-MEARET : ARAP rom'u, hindistan rom'una benzer özellikleri dışında Arapça el yazısı desteği ve arabware yüklü.

ME Retail - 5.5.1-EDEM-28-37-MEARET : ARAP rom'unun son OTA güncellemesini almış hali, Yeni kilit ekranı, bug'lar giderilmiş, radio rom yenilenmiş ve genel olarak tepkime daha iyi yapılmış.

Bu rom'ları yükleyebilmek için bootstrap recovery aracılığıyla cwmrecovery'e giriş yapın ve aşağıdakileri uygulayın yoksa, cihaz motorola logosunda kalabilir. Hepsini denemiş biri olarak bunların arasından Retail Indian - 5.5.1-EDEM-28-37-SEARET tavsiye ederim. Cihaz genel anlamıyla çok daha akıcı ve bu coğrayfaya uygun çalışıyor.

* Wipe data / factory reset
    * Wipe cache
    * Advanced > Wipe dalvik cache
    * Install zip from sdcard > choose zip from sdcard > Yükleceğiniz rom'u seçin.

Rom'u yükledikten sonra ses tuşları çalışmamazlık yaparsa (ki yapacaktır) aşağıdaki dosyayı recovery'den flashlayın.

Hardware buttons fix

Hepinize kolay gelsin, olmayan bir yer yada aklınıza takılan bir soru olursa çekinmeyin.

Sinan Şemseddin. :thumb_yello.gif:

.
  2. beefytr
        Like  

.

User deleted

e valla harika olmuş be sinan, ellerine sağlık :)
    atrix 2 mi alsak ne :)

.
  3. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Güzel cihaz vesselam, bir de Türkçesi çıkabilseydi meret'in.

.
  4. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler sinan :thumb_yello.gif:

.
  5. barbarosdi
        Like  

.

User deleted

hay ceddine rahmet, ellerine sağlık sinan kardeş.. :thumb_yello.gif:

.
  6. diego12345
        Like  

.

User deleted

telefonumun sıkıntısını nereye yazıcagımı bılemedım buraya yazıyorum;
    sınan abı senden aldıgım artrıx 2 nın hoperlorunde sıkıntı oldu konusurken karsıdakı benım sesımı alamıyor acaba hoperloru mu bozuldu, en yakın zamanda yanındayım , he bu arada telın yanında hdmı kablosunu vermeyı unutmussun hatırlatıyım dedım:)

.
  7. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Selam kardesim,

En kisa surede bekliyorum. Atrix 2 kutusundan hdmi kablo malesef cikmiyor.

.
  8. serdarpol
        Like  

.

User deleted

tavsiye ettiğin 28-37-SEARET romu kurdum, 4 günlük süreçte herşey stabil görünüyor. özellikle beni at&t nin ıvır zıvırlarından kurtadığın için çok sağol..

.
  9. diego12345
        Like  

.

User deleted

AT&T Atrix2 cihazınıza fruitcake rom'lardan yükleyebilmek için bootstrap recovery 'i yüklemelisiniz.buraya kadar her sey tamam apk tel e attım
    Bunun içinde cihazınızı root etmelisiniz.Root işlemine başlamadan önce, settings > applications > development > Usb debugging : kutucuğunu işaretleyin. Telefonu pc'ye bağlayın ve bağlantı seçeneklerinden NONE yada CHARGE ONLY seçin. Bilgisayarınızın gerekli sürücüleri yüklemesi için 5 dk. zaman verin ve cihazın android sürümüne göre aşağıdaki root exploit'^lerden birini indirip, işlemi tamamlayın. bunlarda tamam 2.3.6 ıcın olan surumu pc yukledım
    bundan sonrasını anlamadım sımdı ne yapmam lazım pc ındırdıgım dosyayı tele nasıl atıcam HELPP!!!

.
  10. diego12345
        Like  

.

User deleted

helppppp

.
  11. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Click-to-root.bat dosyasını çalıştır uğur.

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=50971074

.
  12. diego12345
        Like  

.

User deleted

eyvah sınan abı ye yakalandık :))))

.
  13. fatihuslu
        Like  

.

User deleted

güncel hint romunu ben de yükledim (hatta ilk açılışta bi öküz çıktı ve ona tapmamı söledi deeermişim :P). ellerinize sağlık gayet güzel çalışmakta. benim aklıma takılan bişi var. bsplayer, mxplayer ve benzeri video oynatıcılarla full hd (1080p) videoları oynatmaya çalışırken ısrarla software decoding kullanıyolar ve hardware decoding not supported diyor. dolayısıyla çok yavaş oynuyor filmler. 720p fena değil ama 1080p'de çok takılma var. cihazın donanımı fullhd film için gayet yeterli ama sanırım yazılımsal olarak destek yok henüz. sizin tecrübeleriniz oldu mu? aklınıza gelen başka bir durum olabilir mi? ICS ile desteklenme ihtimali olabilir mi?

.
  14. klimanka
        Like  

.

User deleted

teşekkürler sinan hocam. dediginiz rom da çok stabil. merak ettim telefonun ilk romuna dönebiliyor muyuz romu değiştirdikten sonra?

.
  15. diego12345
        Like  

.

User deleted

tel romları neden gormuyor.. denılenlerı aynen yaptım

* Wipe data / factory reset
    * Wipe cache
    * Advanced > Wipe dalvik cache
    burdan sonrasına gıtmıyor

* Install zip from sdcard > choose zip from sdcard > Yükleceğiniz rom'u seçin.

.
41 replies since 6/6/2012, 10:46   1632 views
  Share  
.