Orjinal rom'u RSD Lite ile flashlarken hata alıyorsanız, buyrun...

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba arkadaşlar,

MB865 cihazınıza 2.3.6 güncellemesini yaptınız, rootladınız, kurcaladınız ve sonunda cihazın içine etmeyi başardınız. Tebrikler :D Orjinal rom'u flashlarız ve düzelir dediniz ve RSD Lite ile Orjinal AT&T 2.3.5 rom'u flashlarken hata alıp işlem yarıda mı kalınca dumurmu oldunuz ? İşte bu rehber sizler için :)

Aşağıdaki dosyaları indirin !

1- AT&T MB865 2.3.5 Orjinal rom dosyası
    2- RSD Lite 5.7
    3- Motorola USB Sürücüleri 5.5
    4- Winrar :)

1- InlineFlashing_edison_5.5.175 indirin ve c:\atrix2 içerisine çıkarın.
    2- boot.img indirin ve c:\atrix2 içerisine kopyalayın. (eski dosyanın üzerine yazın)
    3- replace.zip indirin ve içindeki 4 dosyadan inlineflashing harici 3 dosyayı c:\atrix2 içerisine kopyalayın. ( eski dosyaların üzerine yazın )
    4- XML dosyasını indirin c:\atrix2 içerisine kopyalayın. (eski dosyanın üzerine yazın)
    5- Cihazı fastboot AP modunda bilgisayara bağlayın. RSD Lite 5.7 çalıştırın ve c:\atrix2 klasöründeki *.xml dosyasını seçip, flash işlemine başlayın.
    6- Bitmesini bekleyin. 2.3.5 'e başarıyla dönüş yapmış olacaksınız.

Kolay gelsin, Sinan Şemseddin. :glasses.gif:

Daha kolay ve otomatik yöntem, MuratBÇ'den alıntıdır.

Arkadaşlar verecem kurtarma romu yazılımsal olarak "Brick" olan cihazlar içindir . Donanımsal Brick olanlarda işe yaramaz.

Öncelikle işe başlamadan pc nizin stabil çalışan bir pc olmasına dikkat edin. Motorolanın en son sürüm driverlerinin yüklü olduğuna da dikkat edin.
    Pc de aktif tüm sohbet ve vrus programlarını durdurun. Usb kablonuz da orjinal olsun pilinizde dolu...

Aşşağıdaki linkten zıplı rom dosyasını indirin :

www.androidfilehost.com/main/Motoro...0stock%202.3.5/

linkinden " Returntostock2.3.5script.zip " dosyasını indirin

Başlamadan bir not ben win 7 32 bit pc de işlemlerimi yapmışım
    Masaüstünde bir kılasorün içine zıptan çıkarın
    telefonu ses kısma ve açma tuşuna aynı anda basarak AP fastboot modunda açın
    bilgisayara telefonu usb den bağlayın bağlantının sağlıklı olduğuna emin olun
    klasörün içinde " Stock Restore.bat" dosyasına çift tıklayıiz ( siz .bat uzantısını görmeyebilirsiniz)
    açılan dos komut dosyası satırında sizden bir tuşa basmanız istenirse herhangibir tuşa basın
    telefonunuz yukleme sırasında kapanıp açılacaktır sorun diil siz hiç dokunmadan
    bekleyin. Komut dosyası penceresinde error vs hata mesajlarını görürsenizde önemsemeyin ve bitmesini bekleyin .
    bitince telefon kendini yeniden başlatınca ilk açılması uzun suruyor 5-10 dk falan olmadı sanmayın bekleyin
    iş bukadar

masaüstündeki klasorun içinde ayriyetten webtop için flaşda var ama ben onu yapmadım benim telin webtop yazılımı sıkıtısı yoktu
    sadece rom yükledim.

Edited by Semseddin - 28/7/2012, 13:19

.
  2. cess
        Like  

.

User deleted

olmuyor

.
  3. border force
        Like  

.

User deleted

@cess, bir yerde hata yapıyor olmalısın

.
  4. cess
        Like  

.

User deleted

keske oyle olsa ama dediklerinizi teker teker yaptim. olmadi. telefonu cope atmak zorunda kalmam insallah...

.
  5. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Alternatif olarak aşağıdaki dosyayı indir ve cihazını fastboot modunda bilgisayar'a bağlayıp, Stock_Restore.bat dosyasını çalıştır.

http://www.androidfilehost.com/main/Motoro...0stock%202.3.5/

.
  6. cess
        Like  

.

User deleted

telefonun şarjı azalmış, problem olurmu?

.
  7. klimanka
        Like  

.

User deleted

QUOTE (cess @ 24/7/2012, 19:06) 
    telefonun şarjı azalmış, problem olurmu?

Hem batarya acisindan kotu olur hem de islem yarim kalabilir,telefonu bir daha acamayabilirsin.sendeki telin kodu ne,mb865mi me865mi? Bu arada hangi romu yuklemeye calisiyorsun? Rsdnin 6.0 versiyonu cikmis onla da deneyebilirsin,yalniz onu internetten arastir yeni versiyonda baska bir sekilde yukleniyor olabilir

.
  8. cess
        Like  

.

User deleted

bendeki mb865 ama telefon pili şarj etmiyor şuan onu nasıl yapacağım bilmiyorum.

bu arada Semseddin arkadas ilgin iç.in teşekkür ederim fakat yineyüklemedi, daha 1. aşamada takılıyor.

.
  9. klimanka
        Like  

.

User deleted

QUOTE (cess @ 24/7/2012, 21:15) 
    bendeki mb865 ama telefon pili şarj etmiyor şuan onu nasıl yapacağım bilmiyorum.

bu arada Semseddin arkadas ilgin iç.in teşekkür ederim fakat yineyüklemedi, daha 1. aşamada takılıyor. (IMG:http://i50.tinypic.com/33l1oqv.jpg)

Baska bilgisayarda deneme sansin var mi?

.
  10. Semseddin
        Like  

.

User deleted

İlk post'a daha kolay yöntem eklendi.

.
  11. romess
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler.. Herşey gayet kolay oldu..:)))

.
  12. motorolac
        Like  

.

User deleted

bende süprekli failed yazısı ıkıyor fastfoot modda açıyorum ama hata verip kapanıyor kendi kendine beyaz ışık yanıyor sağ köşede napıcam ben arkadaşlar

.
  13. icolie
        Like  

.

User deleted

Allah razı olsun... Çözemem diye korkuyordum, sayenizde cihazı tekrar kullanabiliyorum. Emeğinize sağlık.

.
12 replies since 6/6/2012, 14:00   3535 views
  Share  
.