DEFY MINI XT320 ORJİNAL TR ROM

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Rom dosyası için arkadaşım kent_lkc'ye teşekkürler.

Defy_Mini-500x282

XT320 ORJINAL TR YAZILIMI

Blur_Version.10.29.34.XT320.Retail.en.TR

Edited by Semseddin - 14/6/2012, 10:59

.
  2. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Dosya indirme linki ilk post'a eklenmiştir.

.
  3. ekrem
        Like  

.

User deleted

normal defy ye uymaz degilmi bu sinan?

.
  4. border force
        Like  

.

User deleted

Uymaz abi.

.
  5. ekrem
        Like  

.

User deleted

uymadi :D

.
  6. border force
        Like  

.

User deleted

Denedinmi :D

.
  7. ekrem
        Like  

.

User deleted

yes kritik hata veriyor :D

.
  8. border force
        Like  

.

User deleted

Ne adamsın abi yaw :D

Korkusuz giriyorsun işe :D

.
  9. ekrem
        Like  

.

User deleted

yanlisi bir kere yaptik burak telefonu kamerasiz kullaniyoruz.onun icin korkum yok yenisini aliriz bir sey olursa ne yapalim.

.
  10. border force
        Like  

.

User deleted

Valla anlamadığım tek şey MB526 ROM yüklemeniz Defy kullanıcıları olarak.Cihaz çöktümü? Forumdaki UNBRICK SBFyi flashla sonra senin verdiğin China retail flashla oldu sana 2.3.4 yok bana olmadı dersen onu rootla cwm yükle sonra froyo mu kurarsın gb mı ics mi sana kalmış :D

.
  11. ekrem
        Like  

.

User deleted

Anlamadigin bir sey var burak.Bootloader olayi var en son bootlader versiyonu BL7 ve önceki romlari rsd lite flasladiginda Bootloader hata veriyor m logosundan sonra.sadece firmware diye bir rom var build versiyonu da 4.5.1_134-dfp-231 bu romun haricinde hic bir romu flaslayamaiyorsun rom kendiliginden rootlu zaten hani senin actigin bir konu vardi ya bilmem kim root acigini gordu bilmem yedegini aldi falan fistan o rom iste.

Bu romun ustune cwm ile hic bir romu kuramiyorsun kuruluyor ama telefon boot etmiyor veya bootloader hatasi veriyor.Ya boot image uymuyor ya bootlader versiyonu.

örnek vereyim cm9 romunu kuruyorum telefon boot etmiyor ama cm9 plus romunu kurunca telefon boot ediyor ve normal bir sekilde aciliyor bu cok guzel ama ne varki kamera calismiyor bu romda cunku bayer camera red defy yada defy plusda calisiyor sadece tamamen turkce ve cok guzel ama kamera calismamasi can sikici.

Neden boyle oluyor nedenini aciklayayim.defy plus romu gingerbread kernel uzerine kurulmus ama defy cm9 hala froyo kernel kullaniyor gingerbread kerneli kullanamazlar cunku geriye donus yok.Bootloader versiyonu degisiyor.Froyo romu cwm den kurdugum zaman motorola logosunda takili kaliyor fixledigim zaman ise bootloader err A5:70,00,00,23 seklinde bootloder modunda aciliyor telefon .Bootloaderi gecemiyor anlayacagin froyo romlarda bootloader versiyon BL4 ve BL5 ama BL6 ve BL7 en son versiyonlar BL6 yanilmiyorsam Downgrade oluyor ama Bl7 nin caresi yok daha bulamadilar daha dogrusu BL7 ye göre custom rom yapilmasi gerekiyor bunuda yapan yok cunku bu romun uzerine froyo romlari hic bir sekilde kuramiyorsun.

elimde bir program var CG39 opener diye bir program ama kullanmayi bilmiyorum.programi aciyorum herhangi bir CG39 smg dosyasini aciyorum icindeki butun dosyalar aciliyor ama kes kopyala yapamiyorum. Bir dosya buldum dosyanin icinde bazi programlar bunlarla custom rom yapilabiliyor icinde ingilizce anlatimi da mevcut istersen sende yoksa upload edeyim bir bak "DEFY_ImageTools" diye bir dosya.

.
  12. ufukuzman
        Like  

.

User deleted

defy mini telefonum maalesef açılmıyor ve logo da tekrar tekrar reset atıyor, bu rom'u sd kart üzerinden yükleyebilir miyim acaba?

.
  13. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Bu rom'u RSD Lite ile flashlayabilirsin.

.
  14. ufukuzman
        Like  

.

User deleted

RSD lite V5,6 Multi-Flash diye bir program kurdum fakat telefonu görmüyor.. cevabınız için teşekkürler bu arada.

.
  15. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Önce usb sürücülerini kurmalısın. Ardından RSD Lite 5.7 , son olarak cihazını bootloader modunda açıp pc'ye bağlarsan RSD Lite cihazını görecektir. Böylece orjinal rom'u flashlayıp, sorunu çözmüş olursun. Cihazı bootloader modunda başlatmak için cihaz kapalıyken SES AÇMA + SES KAPAMA tuşlarına basılı tut ve POWER'a bas. Gelen menüden SES KAPAMA ile varsa AP Fastboot modunda başlat ve RSD Lite çalıştırıp, pc'ye bağla.

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=47309178
    https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=31650326

.
24 replies since 12/6/2012, 23:04   1985 views
  Share  
.