Milestone hala alınabilir bir cihaz mı?

« Older   Newer »

Share  
.
  1. sandalye
        Like  

.

User deleted

Teknosada gördüm 550 liraya satıyorlar. Benim E2'nin bir ayağı çukurda. Sürekli kendi kendine kapanıyor. Bataryadan sandım bataryayı değiştirdim. Yine birşey değişmedi. Sanırım artık ömrü doldu.

Uygun fiyatlı güzel bir telefon almaya karar verdim. Milestone fiyatına göre iyi ve özellikleri de beklentilerimi karşılıyor. Sadece Ram'i biraz daha büyük olsaymış iyi olurmuş ama zaten oyun oynamayı düşünmüyorum. İnternete girsin, ufak tefek performans istemeyen uygulamaları çalıştırsın yeter benim için. Tabi birde E2'den sonra müzik performansı olarak memnun etsin :)

E2'yi acısıyla tatlısıyla tam 5 sene kullandım. Mesaj yazarken kasması ve biraz yavaş olması dışında gayet memnun kaldığım bir cihazdı. Sizce Milestone'la da 5 senelik birlikteliğimiz olabilir mi :P Fazla telefon değiştirmeyi sevmiyorum. Telefonumu artık kullanılamaz duruma gelene kadar kullanırım.

.
  2. doganmert
        Like  

.

User deleted

Yok usta, Milestone alınmaz. Hiç oyun oynamasan sırf internetle işin olsa bile tercih edilebilecek bir cihaz değil. Htc Desire tavsiye ederim. Motorola dersen droid 2 kullanıyorum oda çok iyi. Hele 5 sene demişsin hayatta 5 sene tahammül edemezsin Milestone'a :)

.
  3. sandalye
        Like  

.

User deleted

Neden alınmaz hocam? Yavaşlık olarak mı? Telefonu pek zorlayacağımı sanmıyorum. Sanırım Ram bakımından öyle dediniz. Arkadaşımda Galaxy Ace var. O bile yeter bana. Galaxy Ace ile karşılaştırabilir misiniz acaba?

.
  4. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Milestone A853, 550 sıfır fiyat etiketiyle her türlü alınır cihaz ama daha fazla para ekleyebiliyorsan farklı cihazlara bak derim. Ace gibi cihazları da ciklet niyetine çiğner yani.

.
  5. sandalye
        Like  

.

User deleted

Anladım Sinan abi. Uzun süredir giremiyordum foruma. Malum okul, dersler, sınavlar.

Birde alternatif olarak Sony Ericsson Xperia Mini Pro buldum. Oda 500 lira. Milestone'dan tek kötü yanı düşük ekran çözünürlüğü. 1 Ghz Scorpion işlemci ve Andreno 205 GPU var. Performansı güzel bir cihaza benziyor.

.
  6. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Mini Pro , performans olarak Milestone'dan güçlü bir cihaz fakat düşük rom belleği ve küçük ekranı ile milestone 'un arkasında kalıyor. Bence sen en iyisi forumdan 2.el garantili temiz bir ATRIX almaya bak.

.
  7. sandalye
        Like  

.

User deleted

Sinan abi Artix çok gelir bana. Dedim ya performans önemli değil. Ekranı güzel olsun, 2-3 uygulama çalıştırsın (mesela tuner, GPS programları, hız ölçer gibi basit şeyler.) internette kasmasın (flash önemli değil. Metin ve resim ağırlıklı sitelerde rahat gezeyim yeter.), menüsü vs akıcı olsun, zırt pırt takılma yapmasın yeter.

Kamera vs hiç önemli değil. Olmasa bile olur.

.
  8. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Milestone'u güzel optimize edersen yazdığın işleri fazlasıyla yapar, işini de görür ama neden milestone'a takılacaksın ? Başka motorola cihazlar düşünülebilir bütçe nedir mesela ?

.
  9. sandalye
        Like  

.

User deleted

Bütçe 500 civarı. Taksit olursa iyi olur. Aslında telefon değiştirmeyi düşünmüyordum ama bozuldu meret. Normalde elektronik piyano alacaktım o yüzden sıkıştım biraz.

.
  10. ErgN
        Like  

.

User deleted

Hocam bende sana atrix öneriyorum. 200 lira civarı daha ekleyip tam olarak 4 katı özelliğinde telefon alıyosun. Ses olarak ise bütün E serisi cihazlarla kıyaslarsak atrix daha iyisi diyebilirim ama kutudan çıkan kulaklık tam bi fiyasko :)

.
  11. sandalye
        Like  

.

User deleted

Artix alamam. Hem boyutları büyük hemde kullanmayacağım bir ton özelliğe ekstra para veremem. Çıkabilecek maksimum fiyat 500 lira. Onun haricinde gıdım oynayamam. Yoksa işin içinden çıkılmıyor yok biraz daha ekleyeyim şunu alayım diye.

.
  12. Semseddin
        Like  

.

User deleted

2.el temiz bir DEFY daha iyi olur, ne dersin ?

.
  13. sandalye
        Like  

.

User deleted

Sinan abi 2. ele pek sıcak bakmıyorum açıkcası. E2 2. eldi ama onu mecburiyetten aldım çünkü stokta daha kalmamıştı. Bu arada telefon yarın alınacak. Hatta bu gece havale yapacaktı babam dur bi karar vereyim dedim.

Seçenekleri 2'ye indirdim. Milestone ve Xperia Mini Pro olarak. Milestone sırf ekrandan dolayı kazanıyor şuan gerçi içimde hafifte bir sempati besliyorum. İlk gördüğümde bile demiştim Motorola resmen zihnimi okumuş düşündüğüm telefonu yapmış diye :) Xperia Mini performans olarak değilde güncelleme desteği olarak sıcak bakıyorum. Sonuçta performansa ihtiyacım yok.

Defy Mini düşünüyordum bir ara. Su geçirmemezlik, darbeye dayanıklılık gibi özellikleri benim gibi kılıf sevmeyenler ve rahat kişiler için çok güzel telefon ancak şansıma tüküreyim oda satılmıyor daha.

Not:

Defy'de olabilirmiş aslında :P

http://www.istanbulbilisim.com.tr/mb525-de...l#TabPanelStart

.
  14. sandalye
        Like  

.

User deleted

Milestone alacağım herhalde. Xperia Mini biraz oyuncak gibi gözüküyor. 2-3 sene sonra her tarafı oynar gibi geldi. Milestone daha çok güven veriyor. Performans istemediğime göre ve ekran avantajından dolayı Milestone'da karar kıldım.

.
  15. sandalye
        Like  

.

User deleted

Tekrar merhaba :)

Teknosa'da malesef sadece teşhir ürünü kalmış. Bende pek teşhir ürününe yanaşmadım. Onun yerine 2. el almaya karar verdim. Orjinal + 2200 mah batarya, masaüstü istasyonu, yedek usb kablosu, koruma kılıfı gibi ekstralarla beraber 470 liraya anlaştım. Cihaz gayet temiz kullanılmış. Tek saroun 5 ay garantisi olması.

Satıcı referans olarak güvenilir.

.
21 replies since 20/8/2012, 13:00   259 views
  Share  
.