[ORJİNAL ICS FİNAL] RAZR XT910 : 672.180.41.XT910.Retail.en.EU

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

29.05.2013 ÖNEMLİ : Aşağıdaki 672.180.41.XT910.Retail.en.EU ICS yazılımı yükleyenlerin alacağı 4.1.2 resmi ota güncellemesinde TÜRKÇE dil seçeneği olmayacaktır. Türkçe dil içeren resmi 4.1.2 OTA sürümü almak isteyen XT910 sahipleri Retail.AU ICS sürümünü kurabilirler ve OTA ile Türkçe 4.1.2 Jelly Bean'e geçiş yapabilirler.

Merhaba,

Video
    XT910 sahipleri olarak çıkması yılan hikayesine dönen RESMİ ve FİNAL ICS rom'a sonunda kavuştuk. Rom, RSD Lite 5.7 ile flashlanabilir fxz formatında olup, %100 orjinal motorola yazılımıdır. Yüklemeden önce batarya'nın %100 dolu ve stabil bir bilgisayar kullandığınızdan emin olun. Aşağıdaki rom'u flashladıktan sonra GINGERBREAD rom'a geri dönüşü yoktur. Tek taraflı bu yol'a giren tüm XT910 sahipleri UBUNTU temelli WEBTOP uygulaması yerine, Tablet modunda çalışan yeni WEBTOP uygulamasına kavuşacaktır. ROM'da tam Türkçe dil desteği vardır ve ORJİNAL'dir. Cİhazınızın garantisini bozmayacaktır.

Tarafımdan denenmiş senaryolar

1- Herhangi bir ICS custom rom üzerine RSD Lite 5.7 ile flashlanabilir, OK !
    2- Daha eski Leak (sızma) orjinal rom üzerine RSD Lite 5.7 ile flashlanabilir, OK !
    3- EU, ASIA menşeili, üzerinde orjinal yada custom GINGERBREAD rom olan cihaza RSD LiTE 5.7 ile flashlanabilir, OK !
    4- Bu rom flashlandıktan sonra, Gingerbread temelli herhangi bir rom'a geri dönüş kesinlikle yoktur, aksi takdirde cihaz soft BRICK olur !

En sağlıklı şekilde nasıl yüklenir ?

1- Stock recovery'e girip, wipe data/factory reset ve wipe cache yapılır.
    2- Cihaz AP Fastboot modunda bilgisayara bağlanır ve RSD Lite çalıştırılır.
    3- İndirdiğiniz 710mb'lik zip dosyası seçilir ve UNCOMPRESS & START FLASHING 'a tıklanır. RSD Lite pencresinde RESULT sekmesinde : PASS yada PLEASE MANUALLY POWER UP THIS PHONE diyene kadar beklenir.
    4- Tekrar stock recovery'e girilip wipe data/factory reset ve wipe cache yapılır.
    5- Hepimize mutlu dondurmalı sandviçler ! Topluluğa hayırlı olsun.

* Orjinal rom dosyası için Skrilax_CZ 'ye teşekkürler.

RSD Lite Ana konu RSD Lite nasıl kullanılır ?

672.180.41.XT910.Retail.en.EU

MD5 : CD89D95986CAF65F0289B83033646D2C

Sistem sürümü : 672.180.41.XT910.Retail.en.EU
    Android sürümü : Ice Cream Sandwich 4.04
    Anabant Sürümü : U_04.10.00R
    Bootloader Sürümü : 0A.74
    Webtop Sürümü : WT-3.0.0
    Kernel Sürümü : ıvır zıvır, July 16

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

screenshot2012071315163 screenshot2012071315171

screenshot2012071315170 screenshot2012071315165

Edited by Semseddin - 22/1/2015, 21:56

.
  2. crazy_66
        Like  

.

User deleted

Eywallah Sinan abi ne zamandır bekliyodum :D Ellerin dert görmesin

.
  3. Burak™
        Like  

.

User deleted

Herzaman ki gibi harika paylaşım :) Zamanında yok cihazı almanyaya çevir yok t-mobile sızma romu yükle bilmem neler yapıyorduk, hele şükür FINAL sürüme bakın altını çiziyorum FINAL sürüme ulaştık, ellerin dert görmesin Sinan Ağabey :D

.
  4. ErgN
        Like  

.

User deleted

Sinan abi Atrix içinde aynısını bekliyoruz :) Razr alman razr kullanıcıları için iyi Atrix kullanıcıları için üzücü haber oldu :)

.
  5. crazy_66
        Like  

.

User deleted

Ergüncüm çıkar elinden atrixi yapıym bi güzellik :D

.
  6. onurrum
        Like  

.

User deleted

Şemsettin usta tek kelime ile harikasin. Yazdiklarini farfi farfine uyguladim cok basit oldu yükleme k, herşey gayet iyi çalışıyor ve en güzelide garantili olarak cihazcihazimi kullanmaya kullanmaya devam edecegim :)
    Fakaqt bir sorum olacak bu surume root hakkini alabiliyormuyuz? Titan kullanarak programlari yuklemek istiyorumda :)
    Not su anda telefonumdan girdim :)
    Senden Allah bin kere razi olsun, telefonmu seviyordum ama simdi daha cok seviyorum :)

.
  7. onurrum
        Like  

.

User deleted

Sorumun cevabi forumda varmis burak arkadasimiz ics root basligi altinda paylasmis ve bir arkadasimiz 4.04 de denedigini ve oldugunu soylemis, henuz ben denemedim eve gidip deneyince geri bilgi vermek adina yazacagim.

.
  8. onurrum
        Like  

.

User deleted

Evet su an intibari ile artik telefonumda 4.0.4 var ve root lu denedim gayet basarili bir sekilde calisiyor ve herhangi bir sorun da yok simdilik ve umarim da olmaz :)
    Emegi gecen butun arkadaslara sonsuz tesekkürler

.
  9. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Hayırlı olsun, sağlam stabil güzel bir ICS tabanımız var artık bundan sonrası kaliteli custom rom'lar ve kexec ile çalıştırılacak kernellerdir. Umarım sağlam kernel geliştiricileri XT910 alıp güzel işler çıkarırlar. Cihazda potansiyel var. İşlemci TI OMAP 4430 Elite. Elite işlemciler güzel overclock olur :P

.
  10. onurrum
        Like  

.

User deleted

Eger Sen olur diyorsan o is kesin olur :)
    Bilgi paylastikcagüzeldir ve bildiklerini bizler ile paylastiginiz icin bütün herkese tesekkürü borc bilirim
    Saygilarimla...

.
  11. necmettin
        Like  

.

User deleted

değerli arkadaşlar

telefonu yeni aldım. androidde de yeniyim. ics yüklemek istiyorum ve fakat bu terimlere yabancıyım.(stock recovery, wipe cache vb...) benim anlayacağım şekilde birinin anlatması mümkün müdür? teşekkürler...

.
  12. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba Necmettin,

Android'de yeni isen Android Modding, Modding Programları, Android Programları bölümlerinde bulunan önemli üst konulara göz atmalısın. Terminolojiye yabancılık çekmemen için aşağıdaki konu yardımcı olacaktır.

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=47304109

Nasıl yükleyeceğin sorununu da ilk postta RSD Lite ile ilgili verdiğim linklerdeki anlatım yardımıyla aşabilirsin. Takıldığın bir yer olursa sorarsın, ama baştan sona özel bir anlatım bekleme derim.

.
  13. necmettin
        Like  

.

User deleted

şemseddin teşekkürler

rsd lite ve 693 MBlık zip dosyasını bilgisayara yükledim. ama ilk 2 maddedeki işlemler nasıl yapılır bilmiyorum...(stock recovery e girmek ve fast boot modunda açmak) neyse dediğin gibi yapayım bu basit işlemi kafa karıştırmadan yapmak istiyordum ama uzun yolu tercih edeceğiz anlaşılan...

bir sorum daha vardı. resim çektiğim zaman ekranın sol üst köşesinde çektiğim resim görünüyor fakat ona tıkladığımda başka resim geliyor ekrana. bu neden olur?

teşekkürler...

bir sorum daha var. en son çektiğim resme tıkladığımda başka resim görüyorum. bu neden olur?

.
  14. lapya
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 25/8/2012, 00:11) 
    <b>Merhaba,

XT910 sahipleri olarak çıkması yılan hikayesine dönen RESMİ ve FİNAL ICS rom'a sonunda kavuştuk. Rom, RSD Lite 5.7 ile flashlanabilir fxz formatında olup, %100 orjinal motorola yazılımıdır. Yüklemeden önce batarya'nın %100 dolu ve stabil bir bilgisayar kullandığınızdan emin olun. Aşağıdaki rom'u flashladıktan sonra GINGERBREAD rom'a geri dönüşü yoktur. Tek taraflı bu yol'a giren tüm XT910 sahipleri UBUNTU temelli WEBTOP uygulaması yerine, Tablet modunda çalışan yeni WEBTOP uygulamasına kavuşacaktır. ROM'da tam Türkçe dil desteği vardır ve ORJİNAL'dir. Cİhazınızın garantisini bozmayacaktır.

Şemseddin Hocam merhaba, ROM duyurusu için teşekkürler öncelikle. XDA dan da takip ettiğim kadarıyla sen de FTS 1.1'den geçiş yapmışsın, ben çok rom değiştirmeyi sevmiyorum, uygulamaları yedekle, smsleri yedekle, vb.; yaş da kemale erdi, eski romcu heyecanım da kalmadı :) Sence FTS'den geçmeye değer mi? Bir de FTS 1.2'yi denedin mi?
    Teşekkürler;

Alpay

.
  15. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba Alpay,

Dün gece FTS 1.2 'ye geçtim. 2-3 gün kullanayım, paylaşmaya değer görürsem ayrıntısıyla burada paylaşımını yaparım. Şimdilik bir sorun bulamadım.

.
274 replies since 24/8/2012, 23:11   18542 views
  Share  
.