Milestone Hayalet Ekran Problemi ve Çözümü

Dokunmatik ekranınız kendi kendine çalışıyorsa, algılamıyorsa vs

« Older   Newer »

Share  
.
  1. sandalye
        Like  

.

User deleted

Bugün başıma geldi. Ertesi gün denize gitmiştim. Denize girdiğim çıktıktan sonra telefona kolay erişeyim diye denize girdiğim şortun cebine atmıştım. Tabi eski telefon dayanıklıydı böyle şeylere. Hiç sakınmazdım. Anladım ki yeni telefonlar bu tür konularda çok narin.

Her neyse. Telefonu cebimden çıkarttığımda her tarafının kum olduğunu gördüm. Meğer cebime kum dolmuş. Kulaklık girişi tıkanmıştı ve telefon kulaklık takılı sanıyordu. Kulaklık girişine ağzımla vakum yaptım. Sorun düzeldi. Kontrol ettim. Sağına soluna kaçan kum taneleri dışında problem yoktu. Tabi o kum taneleri kızak açılırken ses çıkarıyordu. Zamanla düzelir dedim, kafaya takmadım.

Asıl yüzünü ertesi gün gösterdi. Kumdan nem geçmiş olacak ki telefonun dokunmatiği bozuldu. Kendi kendine işlem yapıyordu. İnternette araştırdığıma göre problem"Ghost screen" imiş. Yazanlara göre telefonun iyice kurutulması sorunu çözüyormuş.

Hemen telefonu pirinç bidonuna gömdüm :P Yaklaşık 1 saat bekledikten sonra çıkardım. Pilini, kartları geri taktım ve eskisi gibi çalışmaya devam etti.

Eğer aynı problemi yaşayanlar varsa telefonun pilini, bataryasını, hafıza ve sim kartını söküp batarya kapağını takmadan pirincin içine gömün. Pirinç nemi emmede çok iyidir.

İnternette bir başkası 60-70 dereceye ayarlanmış fırına koymuş. Bence pirinç daha iyi bir çözüm.

Özetle telefonunuzu sudan ve nemden sakının.

.
  2. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Geçmiş olsun kardeşim. bu "çözüm" ancak günü kurtarır eğer fazla ısıtırsanız cihaza zarar verebilir, dikkat edin.

.
  3.     Like  

.

Android Man

Group
    Moderatör

Status
    Yazın çok sıcak bir gecesinde çalan alarmdan sonra 5 dakika daha uyumak amacıyla telefonu yanıma alıp yattığımda benim de başıma geldi. Çok terleyen bir insan olduğumdan :wave.gif: , telefon yanımdayken sırılsıklam olmuştu. İlk başta çok telaşa kapıldım ama otobüsle giderken 15 dakika Güneş ışığının altında tuttum sorun çözüldü :D Eğer ailen telefonu alıp çıkması gereken arkadaşlar varsa bu da bi çözümdür. Pilini çıkarıp arkasını da kurutmayı unutmayın tabi :biggrin2.gif:

.
  4. Burak™
        Like  

.

User deleted

Milestone ile ne maceralar yaşamışsınız :D Defyle yaşadıklarımı yazsam saatlerce gülersiniz herhalde :D

.
  5. sandalye
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Burak™ @ 5/9/2012, 09:27) 
    Milestone ile ne maceralar yaşamışsınız :D Defyle yaşadıklarımı yazsam saatlerce gülersiniz herhalde :D

Bende Defy olsa deniz girerken cebimden çıkarmam telefonu :D

Ah Defy mini stoklarda kalsaydı onu alacaktım aslında. Tam benim gibi rahat insan telefonu.

Bu arada telefonu pirincin içine sokacak varsa sim kart yuvasının yanındaki deliği bantla kapatsın. Telefonun içine pirinç kaçmış :biggrin2.gif:

.
  6. sandalye
        Like  

.

User deleted

Aynı sorun yukarıdan aşşağı yaklaşık 2 cm'lik bir şeritte kendini göstermeye başladı. Garantiye göndersem iyi olacak sanırım.

Telefonun garantisi bitmeden bu dijitizer denen meretten alıp yedeklemek lazım. Bu arada Milestone'u çok sevdim. Öyle ahım şahım bir donanımı yok ama telefonun kendine has bir ağırlığı var. Samsung'un Galaxy serisi telefonun yanında oyuncak gibi kalıyor.

.
5 replies since 3/9/2012, 14:01   687 views
  Share  
.