MB526 bataryası MB525'de

« Older   Newer »

Share  
.
  1. scorps
        Like  

.

User deleted

Merhaba,
    bilindiği gibi Defy+ modelleri 1700mA 3.8V luk lityum polimer batarya kullanmakta. çok daha güçlü olan bu bataryayı MB525 normal defy telefonumda kullanmak istiyorum. ancak şarj ile ilgili bir sorun mevcut. pil voltajları farklı olduğundan şarj %80 civarında kalıyor ve daha fazla çıkmıyor. XDA developers sitesinde de net çözüm bulamadım. hangi romda defy+ olarak cihazımı kullanıp (yeşil lens problemi yaşamadan) pilimi de upgrade edebilirim?
    teşekkürler...

.
  2. isminivermeyenizleyici
        Like  

.

User deleted

Batarya kalibrasyonu yapmayı denediniz mi ? Bunun için BatteryFix diye bi tool var.Batarya göstergenizin kayıtlı dosyalarını siliyor ve güncel batarya profilinizi yeniliyor. Bilginiz var mı?

.
  3. scorps
        Like  

.

User deleted

yok yapmadım kalibrasyon. ama olay pil kimyasının farklı olmasından kaynaklı bence. lityum ion, lityum polimer farkı. voltajlar da farklı. şarj voltajı farklı. ama denerim. ilginiz için teşekkürler...

.
  4. scorps
        Like  

.

User deleted

kalibrasyon ile problem çözülmedi. hala %84 e kadar doldurup orada kalıyor...
    MB525 cihaza MB526 Rom'u atarken birkaç pach uyguluyoruz. kamera için filan. Pil için de ROM da farklılık mevcutmu? yani defy+ ile defy aynı yapıda. demekki sadece yazılımsal bir fark ile pil şarjı konusu değişiyor. ROM detaylarından anlayan arkadaşlar yardımcı olabilirmi?

.
  5. scorps
        Like  

.

User deleted

arkadaşlar kimseden bu konuda dönüş olmadı ama şöyle belirteyim, pili %80 şarj edebilmeme rağmen 2 günü rahat çıkartıyor. dışarıda harici şarj aleti ile şarj ettiğimde, 3,5 günü görüyorum. Aslında üzerine eğinilmesi gereken bir konu. 1500 mA yerine 1700 mA. 3.7 volt yerine 3.8 volt.... bilmiyorum artık :)

.
  6. scorps
        Like  

.

User deleted

tekrar merhaba arkadaşlar. kendin pişir herkese dağıt köşesine hoşgeldiniz:) konuyu kendim açtım. çözümünü kendim buldum:) bizim de bir faydamız olsun bari.
    Ebay'den Pilsen marka 3.8voltluk (özellikle 3.8 volt olmasına dikkat ediniz) litium polimer HF5X pil sipariş ettim. MB525 telefonumda kullanmak istedim. ilk başta %82 ye kadar şarj edip daha üstünü şarj etmedi. Bir arkadaşın MB525 telefonunda denediğimde hiçbir sorunla karşılaşmadım. ROM denemeleri yaptım ve CM7 modda sorunsuz şekilde kullanmaya başladım. orjinal pili en fazla 2 gün giderken şuanda 3,5 günü yakaladım. Şarj süresini uzatmak isteyen arkadaşlara duyururum. maliyeti 10 dolardır. reklam derler diye ebay linkini vermiyorum. Pilsen marka 3.8 volt pil benim kullandığım. önceden kalitesini bildiğim bir marka olduğundan tercih ettim. İşinize yaraması dileğimle......

.
5 replies since 13/11/2012, 08:55   173 views
  Share  
.