RAZR OLASI SİSTEM HATALARI VE ÇÖZÜMLERİ !

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Sercan Ç.
        Like  

.

User deleted

Hayır hocam flaslayamadım. O komutları yapamadım malesef. İnternetten araştırdım ama tam bir açıklama bulamadım.

.
  2. Semseddin
        Like  

.

User deleted

komut satırı kullanmak zor değil ama bilmiyorsan araştırıp öğrenmen lazım. Komut satırında dikkat edeceğin iki şey var. Çalıştıracağın komut dosyasının(exe) bulunduğu klasörde olmak, verilen komutları yazıp enterlamaktır.

.
  3. Sercan Ç.
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 19/3/2013, 22:45) 
    komut satırı kullanmak zor değil ama bilmiyorsan araştırıp öğrenmen lazım. Komut satırında dikkat edeceğin iki şey var. Çalıştıracağın komut dosyasının(exe) bulunduğu klasörde olmak, verilen komutları yazıp enterlamaktır.

Hocam şu maddeyi biraz daha ayrıntılı açabilirsen çok makbule geçer.
    * AP Fastboot üzerinden pc'ye bağlanıp aşağıdaki komutlar sırasıyla verilir. Gereken dosya allow-mbmloader-flashing-mbm.bin ve cid.img dosyanızdır, yedeği sizde olmalıdır. Böylece CID sorununu çözmüş ve cihazı orjinal ellenmemiş haline getirmiş olacaksınız.

fastboot flash mbm allow-mbmloader-flashing-mbm.bin
    fastboot reboot-bootloader
    fastboot flash cid cid.img

Ben bu yukarıdaki fastboot ile başlayan komutları cmdye direk giriyorum kabul etmiyor. Nasıl girmem lazım biraz daha ayrıntılı olsa yapabilirdim gibime geliyor.

.
  4. Semseddin
        Like  

.

User deleted

cid.img , fastboot.exe,AdbWinApi.dll, AdbWinUsbApi.dll, mbm allow-mbmloader-flashing-mbm.bin dosyalarını c: içinde oluşturacağın fastboot isimli klasöre kopyala. Windows + R tuşlarına basıp gelen ekrana cmd yazın, enterla. Komut satırına gireceksin. Aynen aşağıdaki komutları yaz ve her satır sonunda enter'a bas.

cd..
    cd fastboot

Fastboot klasörü içinde olacaksın. Cihaz kapalıyken SES AÇMA + SES KAPAMA tuşlarına basılı tutup power'a bas. Gelen boot mode menüden SES KAPAMA ile AP FASTBOOT modu üzerine gel, SES AÇMA tuşuyla seçimi yap. Ardından aşağıdaki komutları yaz komut satırında

Böylece cid geri yüklemiş olursun. İstedeğin ICS yada JB rom'u flashlarsın.

.
  5. Sercan Ç.
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 19/3/2013, 23:14) 
    cid.img , fastboot.exe,AdbWinApi.dll, AdbWinUsbApi.dll, mbm allow-mbmloader-flashing-mbm.bin dosyalarını c: içinde oluşturacağın fastboot isimli klasöre kopyala. Windows + R tuşlarına basıp gelen ekrana cmd yazın, enterla. Komut satırına gireceksin. Aynen aşağıdaki komutları yaz ve her satır sonunda enter'a bas.

cd..
    cd fastboot

Fastboot klasörü içinde olacaksın. Cihaz kapalıyken SES AÇMA + SES KAPAMA tuşlarına basılı tutup power'a bas. Gelen boot mode menüden SES KAPAMA ile AP FASTBOOT modu üzerine gel, SES AÇMA tuşuyla seçimi yap. Ardından aşağıdaki komutları yaz komut satırında

Hocam ap fastboot moduna aldım. Sonra cihaza ilk komutu uyguladım. Error verdi komutu yüklerken. Şimdi de cihazın ekranda yeşilimsi ışık geliyor geri gidiyor ve cihazın M logosuda gelmiyor.
    Düzeltme: Şarjı bitmiş sanırsam. Fişe taktım %0 idi. :D

.
  6. Sercan Ç.
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 19/3/2013, 23:14) 

cd..
    cd fastboot

error cannot load diyor. Ne yapmalıyım?
    Sonra diğer komutları yazayım dedim. Cid yüklerken battery low diye yüklemedi. Şarjı dolsun da öyle deniyim.

.
  7. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Batarya boş olduğundan flashlamıyor, bataryanı doldur ve tekrar dene, sorunu çözeceksin.

.
  8. Sercan Ç.
        Like  

.

User deleted

Düzeldi hocam sonunda. Ellerine sağlık. Yardımların için çok sağol.

.
  9. border force
        Like  

.

User deleted

Beklettiğim için özür dilerim sercan, internet paketim bitmişti. Eve geldiğimde wifidan girip yazacaktım ama geldiğim gibi yattım :D Sorunu çözmüşsün, hayırlı olsun :D

.
  10. Sercan Ç.
        Like  

.

User deleted

QUOTE (border force @ 20/3/2013, 06:54) 
    Beklettiğim için özür dilerim sercan, internet paketim bitmişti. Eve geldiğimde wifidan girip yazacaktım ama geldiğim gibi yattım :D Sorunu çözmüşsün, hayırlı olsun :D

Çok sağolasın yardımların için. Sonunda çözebildik sorunu.

.
  11. ademmoto
        Like  

.

User deleted

selamlar sinan hocam bi arkadaştan motorola dext mb200 marka bi telefon aldım yurt dısından gelme ve pasaport kaydı halen var, arkadasın söylediğine göre kısa bi süre vodafone hattıyla kullanmıs fakat daha sonra simlock olayı olmus galiba hiçbir simi calıstırmıyor, bana yardımcı olabilir misin 545 500 22 05

.
  12. border force
        Like  

.

User deleted

ademmoto,

hoşgeldin yalnız sana birşey soracağım. bu konunun razr olasi hatalar ve çözümü ile alakası nedir? yazacağını şu konuya yaz. !!!!!

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=38012355

.
  13. ademmoto
        Like  

.

User deleted

kusura bakma hocam bi forum sitesine ilk defa yazıyorum yardımın için sağol

ya hocam diğer tarafa yazamıyorum hata veriyo anlamadım ben sinan hocam bana ulasamaz mı acaba bi zahmet iletseniz

.
  14. border force
        Like  

.

User deleted

neyse önemli değil, illaki görür bu mesajınızı. inşallah halledersiniz.

.
  15. songoqku
        Like  

.

User deleted

kardeşlerim razr telim sim kilidıni hala açtıramadım.gecen hafta bi telefoncuya verdim actırmak ıcın ama hattı takınca sim kilit ekranının gelmedigini fark ettık.gecersiz sim kart dior kilit ekranı gelmıyor.tele sinan kardesin verdıgı orj ics rom yukledim.romdan dolayımı gecersız sım kart dıo acaba yardımcı olurmusunuz

.
135 replies since 3/3/2013, 21:55   11958 views
  Share  
.